Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Boldogtalan vagyok a szüleim...

Boldogtalan vagyok a szüleim mellett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a szüleimmal élek. Már dolgzom, de teljesen úgy élek mint egy zárdában. Munka után azonnal haza kell mennem, és ha 30percet kések már kérdőre vonnak. Iskolás korombam sem mehettem sehova, barátaim alig vannak. Régen szerettem volna edzőterembe járni legalább azért, hogy kimozdulhassak itthonról, de a szüleim azt is megtiltották. Apám azt mondta, hogy megvesz itthonra minden gépet, csak ne menjek sehova. Mindig azt hangoztatják, hogy milyen elitélendő és erkölcsetelen dolog ha egy nő szórakozó helyekre jár, főleg férfi társaságában. Annyira belémnevelték ezt és eltiltottak mindentől, hogy 20évésem mégcsak nem is csókolóztam. Az unokatesóm 9évvel idősebb nálam, és 18éves korában szült. Apám szerint a csálad szégyene, és nem is nagyon tartjuk velük a kapcsolatot. Szerintem nem elitélendő, azóta férjhez ment és szép családja van, teljesen normális életet élnek. Úgy érzem magam, mint egy észak koreai polgár, talán csak akkor van esélyem úgy élni ahogy szeretnék, ha elszököm itthonról és másik városba költözöm.

2020. szept. 28. 15:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Mióta dolgozol? Nincs még annyi megtakarításod, hogy el tudj költözni?
2020. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg felnőtt ember vagy. Miért hagyod a szüleidnek, hogy irányítsanak?
2020. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
99%

Én menekülnék a helyedben...

Ez nem normális!

Sose próbáltál lázadni? Mi volt rá a reakció?

2020. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Kezdj egy sulit, és menj koleszba!
2020. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Elszökni? Ugyanmár, 20 éves, felnőtt ember vagy! Odamész, ahova akarsz, nem tarthatnak vissza!

Költözz el albérletbe, vagy akár csak társbérletbe. Ez a legjobb, amit tehetsz. Nyilván a szüleid el fognak mondani mindennek, de ne foglalkozz velük, ne akarj nekik megfelelni!

Esetleg ülj le a szüleiddel, és mondd el nekik, hogy ha apukád ilyen nagylelkű, hogy venne kondigépeket is, akkor ennyiből fizethetné az albérletedet is...

2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sürgősen próbálj meg a saját lábadra állni, mert ez valami nagyon durva.
2020. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Sulizom is munka mellett. 400ezer forint megtakarításom van, mert a fizetésem magamra költhetem, nem kérik a szüleim hogy pótoljak a rezsibe vagy kajába. Még 2év van a diplomáig és jelenleg épp csak minimálbért keresek. Ennyiből nemtudom, hogy fenn tudnám-e tartani magam egyedül albérletben.
2020. szept. 28. 15:28
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem normális. Tegyél félre pénzt, szép csendben gyűjtögess, és amikor már minden megvan, akkor közöld velük, hogy elköltözöl.
2020. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Szegény kérdező belenőtt egy ilyen kontrolláló terrorba, ebből nagyon nehéz szabadulni. Nem annyira fizikailag, inkább mentálisan. Ahogy telik az idő, egyre izoláltabb leszel és egyre nehezebb lesz változtatni. Tudom a gyakorin két sztenderd válasz van: költözz el és/vagy menj pszichológushoz. Ez mindkettő helytálló most is. Ha van rá lehetőséged fordulj egy szakemberhez, vagy egy megbízható baráthoz/családtaghoz és kérj segítséget, tanácsot. Nagyon jó, hogy felismerted ezt és változtatni szeretnél, de haladj fokozatosan. Próbálj félretenni, a kapcsolataidat építeni, nézz albérleteket, tervezz el mindent előre. Ne szökj el, ne csinálj butaságokat, mert ha nem gondolod át a lehetőségeidet, akkor a vége az lesz, hogy kénytelen leszel visszamenni a szüleidhez. Végső soron a függetlenedés, külön költözés a megoldás, de erre fel kell készülnöd, mert a szüleid valószínűleg mindent be fognak vetni, hogy ott kelljen maradnod. Még egy kondiba se akarják, hogy járj, gondolj bele egy költözésnél mit csinálnának veled.
2020. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam lázadni, valószínüleg felesleges is lenne. Csak próbaltam a tudtukra adni, hogy szerétnék kicsit barátkozni, szórakozni és eljárni itthonról, de annyira negatívan reagáltak hogy eszembe sem jut lázadni. Ahogy ismerem őket az elköltözést is szabotálnák, ezért gondoltam a szökésre. Apa azt mondja, hogyha megcsinálom a jogsit akkor vesz nekem egy autót. Nem tartom kizártnak, hogy előtte nyomkövetőt szerelne bele...
2020. szept. 28. 15:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!