Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 évesen bűntudatot érzek,...

23 évesen bűntudatot érzek, hogy el akarok menni itthonról. Mit tehetnék, hogy ne érdekeljen más véleménye?

Figyelt kérdés

Nos kicsit lehet hosszú leszek.

23 éves vagyok és anyám egyetlen gyereke. Az első szülött gyereke valami rendellenességben meghalt kicsivel születés után. Ez eléggé megviselte.

Ezért is nagyon óvnak itthon. Konkrétan időben kell hazaérnem este ha valahova egyedül megyek. Múltkor már a nagyim a kapuban várt, mert kicsit később értem haza mert dugó volt. És tudták, hogy hol vagyok, de mégis este 9 után anyám írt, hogy "Hol vagy??". És ez sokszor előfordul. Anyámmal és nagyimmal lakok születésemtől fogva és manapság úgy érzem, hogy emiatt nincs önállóságom. Egy burokban vagyok a szobámban. Régóta vágyok önállóságra és saját magán szférára. Addig eszembe se jutott az albérlet téma, míg barátnőm előhozta. Baromira megtetszett az ötlet, mert sokkal több szabadságom lenne, nem kellene beszámolnom mindenről és a többi. Viszont tudom, hogy csak azért csinálják ezeket mert féltenek, de néha már betegesen. Keresztanyám szerint is jogos hogy aggódnak, hiszen amilyen alakok vannak a világban manapság. De ennyi erővel kísérhetnek kézen fogva ha hajnalban vagy este jövök megyek valahová, mert akkor is simán érhet valami az ő felfogásuk szerint. Sokszor tervezem a költözést, sőt felvetettem nekik mint ötlet és nem bánnák. Bár tudom, hogy anyám szerintem befordulna ha elmennék, de csak számított arra, hogy egyszer külön életet fogok élni és már nem kell a gondoskodásuk igaz? Nem szeretnék 30 éves koromig itthon élni, mert eléggé zavarnak a család hektikus szokásai és gyűjtögetési mániái. A konyhába konkrétan nem tudok egy tányért se rakni az asztalra, mert ellepi a cucc, pedig a konyha a kedvenc helyem. Semmi problémám nincs velük, remek a kapcsolat de manapság már kezd minden idegesíteni. Amint összegyűjtenék egy bizonyos összeget, elmennék albérletbe. Csak bűntudatom van, hogy itt hagyom anyámat és mindenkit. Nos ennyi lenne épp. Mit tegyek, hogy ne érezzek bűntudatot? Mellesleg ha láttok hasonló kérdést akkor lehet én raktam ki csak most kiegészítem pár információval. Előre is köszönöm a válaszokat! 23L



2020. okt. 7. 05:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Ha elfogadsz még egy tanácsot, ne pár utcányira költözz, mert ugyanúgy kontrollálni fognak. Beállítanak bejelentés nélkül lehetetlen időpontokban pl.

Ha már homár, legyen kövér.

Költözz el, pasizz, szórakozz, ez a huszonéves lányok dolga. És ne hagyd magad érzelmileg zsarolni.

Mi itt bármikor segítünk lelki fröccsel, ha nem tudod senkivel megbeszélni.

HAJRÁ!!

37N

2020. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Savlekotő ***** válasza:
69%
Utolsóra hallgass jó messzire költözz,és eszedbe ne jusson kulcsot adni,kontroll meg cezaromániásnak címet se szabad,sok helyen látni h be mennek a rokonok és a lakást is átrendezi anyós a fiataloknak----
2020. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
Ne pár utcányira költözz, hanem sokkal messzebb.
2020. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek hogy ne csak pár utca legyen, ne lehessen akár papucsban átslatyogni, mert akkor ugyanúgy át fognak járni akár 2naponta vagy naponta és hiába mondanák hogy nem, akkor is így lenne valószínűleg.
2020. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%
Egy anya életében ez a legnagyobb tragédia, de meg kell történnie. Nálunk a fiammal nem volt jó a kapcsolat ezért mi ajánlottuk hogy költözzön el. Félévig hírét sem halittuk, onnantól kezdve viszont szenzációs kapcsolat alakult ki köztünk.
2020. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ne menekülj, hanem okosan csináld. Pár utcával arrébb már olyan távolságra leszel (mondjuk én budapesti keretben gondolkodom, az igaz), hogy nem lesz papucsban atjarkalas. Teljesen fölösleges ennél messzebbre menni, ha amúgy igenis jóban vagytok, és tartani akarjátok a kapcsolatot egymással: fölösleges utazási költségekkel járna, idopazarlassal, stb. Gondold meg.
2020. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nagyon irígyellek, hogy vannak barátaid...


Hasonló helyzetben vagyok, mint te, viszont nekem mégcsak lehetőségem sem lenne albérletbe költözni, mivel mindenki lemorzsolódott az érettségit követően, egyedül meg lehetetlen, ha csak nem valami 500 ezer Ft-os fizetést fogsz ki.


Nem elég, hogy 3 éve nem tudom befejezni az egyetemet, mert a nap 24 órájában hozzájuk kell alkalmazkodnom, nincs helyem tanulni és fel kell adnom bizonyos dolgolat a kényelmük érdekében, hanem még külön szobám sincs.


25 évesen.


Ja.


Nem is érzem magam annyinak, nem is nézek ki annyinak...nem is adnak semmiféle felnőtt kort illető tiszteletet. Nagyon domináns természete van az édesanyámnak finoman szólva, nem nagyon tudom kibontani a szárnyaimat...a paraszt, suttyó, lusta férjéről nem is beszélve, aki egész nap a gép előtt döglik és egy szaros villát nem képes elmosni maga után, csak összeb_ssza a konyhát, amit nekem kell rendbe tenni utána...


Én is szeretnék élni, nem csak létezni.


Főzni, akkor és azt, amit szeretnék, utazni, dekorálni a helységeket a saját ízlésem szerint, kiskertet nevelni, kint ülni a saját erkélyemen..ha olyanom van, tornázni a lakásomban..különböző frizurákat elsajátítani, megismerni önmagam, a határaimat, nyelveket tanulni, nyugalmat. Azt, hogy nem mások kedvének a kereséséből áll az egész napom...akkor fekszem le, amikor akarok..azt csinálok,amit csak szeretnêk..🙁


Egész nap takarítok, teregetek, mosogatok...nem gond..megszoktam

...az édesanyámnak szívesen segítek..de abszolút nincs megbecsülve a munkám itthon. A proli férje jóvóltából...este kilenckor azt kell hallgatnom külön szoba híjján, hogy lövöldözik és örjöng a playstation előtt.


Nem bírom már sokáig...

2020. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonymousreview60 ***** válasza:
16%
#17:Nem csak a régi haverokkal költözhetsz össze, hanem vadidegenekkel is. Ha sráccal teszed, akkor barátság extrákkal alapon a szex is megoldva.
2020. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszii. Nekem mégis könnyebb lenne ha valahol a közelben találnék lakást, mert mégis csak könnyebben tudnám tartani velük a kapcsolatot, mert nincs igazán gondom velük csak mégis akarok egyedül éldegélni már. Az meg, hogy átjárkálnának, nos nem történne meg mivel nem fognak kapni kulcsokat! Így teljesen felesleges lenn nekik is átbumlizni oda. Max akkor jönnek ha én is megengedem és akkor nincs gond. Telefonszámot is cserélek, mert fogadok, ha elmegyek akkor is fognak hívogatni, érdeklődni stb. Nem hiányozna ez.
2020. okt. 8. 01:18
 20/26 anonim ***** válasza:

"Telefonszámot is cserélek, mert fogadok, ha elmegyek akkor is fognak hívogatni, érdeklődni stb. Nem hiányozna ez."

Soha többet nem akarsz velük telefonon beszélni? Gondolod, hogy sose lesz a te érdeked, hogy rád csorogjenek? Ha csak egyszer is lesz ilyen, attól kezdve tudni fogják az új teloszamodat, úgyhogy semmi értelme lecserelni. Inkább tanuld meg ésszerűen használni a telefonodat: állíts be olyan csengohangot, amiből tudod, hogy mikor hívnak ok, és ha épp nincs kedved dumálni velük, akkor ne vedd fel, csak olyankor, amikor te is akarod a csevelyt.

2020. okt. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!