Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok mindig kivételezv...

Miért vagyok mindig kivételezve? Miért néznek totál hülyének?

Figyelt kérdés

Életem legjobb momentuma lenne, ha el tudnék költözni végre innen. 20 vagyok, de a szülők teljes mértékben hülyének néznek,lenéznek, pedig semmi okuk nem lenne rá (attól is eltekintve,hogy a saját kölyköd nem nézed le). Az egyetemről ki kellett iratkoznom mert a munkahelyem megszűnt a covid miatt, így viszont nem tudnám fizetni amikre szükség lenne, szülők meg nyilván nem tudnak támogatni. Állást keresek, 2 napja történt meg a kiiratkozás, mondtam, direkt megkértem őket,hogy majd ÉN bemegyek a munkaügyisekhez, majd ÉN keresek magamnak munkát, majd ÉN intézem,mert nem vagyok analfabéta, erre apám már küldi az sms-t hogy ezt a számot hívjam,ilyen-olyan szalag meló, nem tudja hol se azt hogy kit de "tuti jó lesz", csak telefonáljak, anyám azonnal elkezdett pattogni,hogy jajj annak semmi értelme amit én akarok, tiszta hülyeség, menjek gyárba dolgozni és kész, felesleges bemennem munkaügyhöz, van millió meg egy gyári munka és pont...

Mia feancért vagyok ennyire hülyének nézve? Értek ahhoz,amit csinálnék, jó vagyok benne és csak 2 nap telt el, mi a frászért kell azonnal megrohamozni hogy "jajj takarodj gyárba"? Megmondtam h nem kell a segítségük ilyen téren (ennek is mrgvan az oka,hogy miért, de nem idetartozik)... A 20 év alatt eléggé meguntam hogy mindig én vagyok a hülye tudatlan paraszt, inkább lennék öngyilkos minthogy ismét azt éljem át amit egyetem elkezdése előtt...

Most mégis mi a francot tegyek? Apám már reggel telefonálni akar a számra amit küldött,hogy menjek szalag munkára, "valahova", "valakihez". Lehet,hogy ő ezzel megvan elégedve,mert ő elcseszte magának a normális fizetésű munkáját mert nem tudts tartani a száját a főnöknek, meg mert "neki ugyan nem parancsolgat senki", de én nem olyan vagyok mint ő... Én nem akarok 12 órázni 160 nettóért, úgy,hogy nincs táppénz, hogy egyik héten van munka, másik héten telefonálnak hogy hát hupsz ma nem kell jönni, jajj ma se kell, jajj ma se...

Mégis hogy fogassam fel velük ezt? Mi a feancért vagyok mindig én a hülye?


2020. nov. 11. 20:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%

"Mi a feancért vagyok mindig én a hülye?"


Mert kiiratkoztal az egyetemrol.

2020. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
#1 Ennek semmi értelme.
2020. nov. 11. 20:12
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

vehettél volna fel diákhitelt, ez tényleg ostobaság volt, ez a kiiratkozás.


és/vagy egyetem mellett is kereshettél volna munkát.

2020. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Ezen én is elgondolkoztam, miért iratkoztál ki? Olyan nagy költségek voltak, nem voltál államis, ilyen olyan eszközök kellenek folyamatosan? A félév befejezése és passziváltatás nem lett volna megoldás? Most ezzel kb ugyanott vagy szerintem, oké hogy találtál valamit amiben jó vagy, de ha nincs meg hozzá a szakképesítésed és szükséges hozzá, nem fogsz ezzel sokra menni. Mi a terved, találsz munkát majd újrafelvételizel? Bármi közbejöhet, emelkedő ponthatár stb., szerintem nem volt jó döntés kiiratkozni. Ha más nem, még az egyszer felvehető, 0%os, 500.000 ft-os diákhitel is jobb opció lett volna szerintem.
2020. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%
Én is voltam gyárban, hidd el az is jobb mint a semmi. Meg ha olyan helyet fogsz ki, és látják hogy nem vagy sík hülye nem is kellene végig szalag mellett lenned. Nálunk például volt lehetőség betanulni gépbeállítónak is, nem tudom máshol mi a helyzet.
2020. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#3 már az első félévet önköltségesen kezdtem, átkerültem következőben államira majd ismét (most) önköltségesre,mert hiába voltam államin, fizetni kellett más dolgokat is amik nem olcsó dolgok, viszont azokat ha ezen a héten nem fizetem, következő héttől kezdődően már cseszhettem volna mindet.


#4

Mert? Nem dönthetek úgy jövőre, hogy ismét elkezdeném? El leszek tiltva a jelentkezéstől, tanulástól?

"csak ulsz a valagadon es jar a szad!"

Wow, teljes mértékben igazad van! Hiszen te mindent tudsz a szüleimről, rólam,a családi hátterünkről, hogy én mióta dolgoztam mennyit és hol,hogy ők mit mennyit tanultak és dolgoztak! Ez igen!


#5 ezzel sajnos az a baj, hogy mivel szüleim már elég régóta nem tudnak támogatni engem, sem a testvéremet, így nekem kellett talpra állnom (mikor a középiskolát kezdtem több helyen voltam diákmunkán és segítettem be ahol tudtam hogy menzát, kollégiumot, bérletet fizetni tudjam, de persze az előtted válaszolónak igazat adva csak a seggemen ültem és pofáztam), és mióta testvérem középiskolába ment róla is főleg én gondoskodom, mert ez a kettő csak leszólni tudnak mindent, belekötni tudnak mindenbe, meg elinni, elcigizni a pénzt. Szóval, mivel idén nem vettek fel államira és rengeteg költségünk volt/van már ígyis, sajnos ez volt az egyetlen megoldás. Ezt a félévet már nem tudtam volna végig húzni, hogy passziváltathassak. Szóval igen ahogy írtad, találok munkát, legalább 1-2 évig dolgozok aztán újra felvételizek, csak már levelezőn. Az egyszer felvehető 500-as már igénybe lett véve,annak nagy részéből testvéremnek vettük meg a szükségeseket, meg lekötöttünk belőle egy kicsit a junior számlájára. De örülök,hogy legalább a te válaszod nem olyan szájaskodó paraszt módjára lett megírva,mint sokan másoké, szóval köszönöm!


#6 itt nem arról van szó, tudom,hogy nem a legrosszabb,jobb mint a semmi, de az egy utolsó,legesleg végsőbb eset Kell hogy legyen, és az idegesít,hogy esélyt sem kaptam arra,hogy munkát keressek, hanem azonnal erre lettem kényszerítve,hogy "de márpedig igen is ez és kuss". Régi osztálytársam középiskolából mióta leérettségiztünk gyárban dolgozik, más pozícióban mar gondolom, de 12 óráznak 2 műszakban,ami teljes mértékben kikészíti, pedig nem egy hülye ember. Ő is mondta,hogy a gyári meló legyen a legutolsó vésztartalék vésztartaléka. Az előrelépéssel kapcsolatban nem tudok érdemleges dolgot hozzáfűzni, bocsi! De köszi a válaszod, szintúgy mint az előzőnek, nem paraszt módjára lett megfogalmazva.


Köszi az eddigi válaszokat!

2020. nov. 11. 20:47
 7/31 A kérdező kommentje:
Látom, amíg írtam a választ, törölve is lett pár komment. Oly meglepő...
2020. nov. 11. 20:48
 8/31 anonim ***** válasza:
18%
Abba még nem gondoltál bele hogy nem ok nélkül mondják? Egyébként meg látom van energiád hogy ide irkálj ki. Szval kezdhetnél valamit ezzel az energiával, pl egy helyesírási szótárt vegyél a kezedbe és tanuld. Na csáó!
2020. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy irigyek rád, mert te többre akarod vinni, mint ők?


Mond azt apádnak, hogy te felhívod reggel a gyárat, hogy mi kell a jelentkezéshez vagy akármilyen indokkal, hiszen úgyis te akarsz ott dolgozni, hogy ő intézkedik esélyed se lesz.


Aztán előadod, hogy felhívtad őket és behívtak elbeszélgetésre/ teszt írásra, aztán meg elmész helyette a munkaügyibe.


Otthon pedig azt mondod, hogy megírtad a tesztet és azt mondták, majd jelentkeznek./ Esetleg a vírus miatt nem vesznek fel új embereket\

Aztán a számot meg elrakod vész esetére, ha nem lesz más.


Sajnos ilyen embereket ész évekkel úgyse tudsz meggyőzni.


Milyen szakon voltál?


Azért írd meg mi lesz a vége a munkaügyis álláskeresésnek (Én is munkát keresek ezért érdekelne)

2020. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

" az idegesít,hogy esélyt sem kaptam arra,hogy munkát keressek, hanem azonnal erre lettem kényszerítve,hogy "de márpedig igen is ez és kuss"

engem is idegesítene ha olyanok keresnének nekem munkát, akik a saját seggüket csak cigiért meg piáért emelik fel

2020. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!