Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád azt, hogy...

Hogy fogadnád azt, hogy elköltözne a gyereked akinek fizetted a jogsiját?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok, hogy teljesen bedepiztem , neem még nem hallgatok szomcsi zenéket meg nem írom ki facebookra, hogy kiharapom meg szétvagdosom magam mint szakács a zöldségeket, de érzem, hogy ahol most lakok vagy az lesz, hogy örökké egy gyári melós leszek vagy örök munkanélküli, szüleim miatt félek elmenni, nagyon régimódiak, viszont a legjobb szülők akiket bárkinek ajánlanék, érettségi után eltűrték, hogy teherautó kamion és busz jogsikat megcsináljam úgy, hogy 700 ezerből 500 ezret ők fizettek ki, mellette csak ilyen s olyan munkám volt.. volt ki sem fizettek.. másfél évig tűrtek és most is, itthon vagyok takarítok meg vittem minden fele őket. 2 hete Apa azt mondta, hogy nem kell vinnem a munkába reggelente nem várja el, hogy felkeljek pihenjek csak. Ezzel elindított egy negatív folyamatot, úgy érzem arra sem vagyok jó, most, hogy jött a kijárási tilalom Anyáért sem tudok menni. Úgy érzem feladataim véget értek, munkát nem találok mert ez egy kis város itt még postást sem keresnek van egy gyártósor ahol 12 óra munka 3 napig majd 3 nap pihenő 12 órát állva kell eltölteni, nem merek belevágni mert nem tudok annyit állni. Így elköltöznék Budapestre buszsofőrnek. Nem tudom, hogy mondjam meg nekik, biztos szomorúak lennének még kamionozni szerettem volna , de lebeszéltek, próbáljam meg a egyetemet, felvételizzek.. de nem sikerült, még egy emelt érettségi..... nem sikerült ez megy 1 éve azaz 2. alkalommal.


Azért mertem feltenni ezt a kérdést annak tudatába, hogy itt 90% 15 évesen már külön élt saját cég birtokába, hátha akad olyan aki esetleg megélt ilyet.

Önző vagyok, tudom.


2020. nov. 14. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha ott maradsz, semmire sem viszed. Egyetlen lehetőséged a költözés. Élni akarsz, vagy élőhalottként a szüleid mellett maradni kisgyereknek?
2020. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Előbb-utóbb azért a többség elköltözik. Nem vagy a tulajdonuk, nem kell bűntudatot érezned, amiért elköltözöl. Menj, keress munkát, és tartsd a kapcsolatot a szüleiddel. Ha úgy érzed helyesnek, akkor ahogyan tudod fizesd majd vissza a jogsid árát nekik.
2020. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi köze a jogsinak az elköltözéshez...???

Ezzel az erővel felhánytorgatja azt is, hogy 18 évig etetett-itatott, nevelt?

2020. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ők pont arra várnak, hogy megemeld a segged és önálló életbe kezdj.
2020. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez az élet rendje. Hogy kirepülünk és saját életet élünk stb... természetes folyamat. Az is normális hogy adtak a jogsidhoz. Tudod normális családokban támogatják a gyereket, nem elvesznek tőle. Az is jó hogy értékeled, hogy támogattak. A munkahelyre meg azt tudom mondani hajrá, nincs mire várni. A munka nem megy házhoz, te menj a munka után. Kár túl gondolni ezt a dolgot.
2020. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Apám személyes sértésnek vette, mert kifizette nekem a jogsit meg autót is vett, meg ő pénzelt, én meg milyen hálátlan vagyok, hogy ott hagyom. Senki nem kérte tőle, amúgy is mindig mindent felhánytorgatott, mindenből a legolcsóbbat kaptam. A mai napig bűntudatot kelt. Nehéz, de nem kell vele foglalkozni.
2020. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
baszki, kapd össze magad, menj el kamionozni, pár év múlva lesz a fizetésedből egy lakásod.
2020. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

De kerdezo, miert nem voltal buszsofor a varosodban? Ha megszerezted a jogsit, miert nem kezdtel el akkor ebben dolgozni? Es a kamionozas? Oke, hogy lebeszeltek, de akkor minek kellett a jogsi?

Termeszetesen a koltozes az onallosodas resze, csak kb olyan 400-500 ezer forint biztos kell az indulashoz, ha alberletbe mesz Budapestre (kaucio, targyhavi lakber, egyeb koltsegek). Ebben tamogatnanak?

2020. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#3 egy szóval sem mondták, hogy mennyibe kerül, olyan kérdések voltak, hogy most mennyi kell az adott vizsgához, odaadták és szó nélkül folytattuk a témát..
2020. nov. 14. 12:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy nincs pénzem és nem is kérek, ha adnak adnak ha nem akkor munkásszálló. Kamionozni drágább elkezdeni mert vannak helyek ahol kp-ba kell tankolni vagy útdíj box nem jó stb. ott 300k induláshoz, most egy munkásszállón csövezés az olcsóbb max. 50 ezer kaja meg egyebek.
2020. nov. 14. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!