Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért nem engedik...

Szerintetek miért nem engedik hogy segítsünk? Hogyan tehetnénk valamit mégis?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan a részleteket, hogy miért meg hogyan történt, de a szüleim kaptak egy nagyon magas vízszámlát (ami kb 10x az átlagos vízszámlánknak). Nem rég még kellet szerelni a mosógépünket, ami szintén nem volt olcsó, de még bőven ki bírtuk fizetni. Viszont egy 100+ vízszámlát, karácsony elött, nem bír a pénztárcájuk.

Apukám most keresi hátha valami hiba csúszott, valamit félre olvasták vagy ilyesmi, de eddig nem talált semmi hasznosat. Anyukám nagyon szomorú miatta, meg amiatt is hogyha tényleg be kell fizetnünk ezt az összeget, nem lesz szép karácsonyunk, nem fogunk tudni elmenni a rokonokhoz ajándékot pedig még magunknak sem, a karácsonyi vacsoráról (hal, kacsa stb) meg már ne is beszéljünk.

Emellé még lehet jön plusz kiadás, mert van kutyánk, szóval ha véletlen beteg lesz, az ő állatorvosi költségét is kell kell fizetni


Én és a húgom régóta gyűjtjük a zsebpénzünket, mindig elrakjuk amit a nagymamánktól kapunk szülinapra meg ilyenek, így a kettőnknek együtt elég sok zsebpénze van. Azt beszéltük a tesómmal, hogy odaadjuk a szüleink ék, hogy ne nekik kelljen kifizetni, hanem fizessék ki a mi zsebpénzünből, mert nekünk most úgysem kell, nem gyűjtünk semmire. Ha mégis kell majd valamire, akkor gyűjtünk újra.

Amikor ezt elmondtuk anyukáknak, nem örült, és nem fogadta el hogy segítsünk, sem a pénzt. Hiába erősködtünk. Gondoltam akkor odadjuk apának, de ő is hasonlóan reagált. Később megkérdeztem hogy miért nem segíthettünk, erre azt mondták hogy még csak gyerekek vagyunk, nem érthetjük, ez a felnőttek dolga, nem ránk tartozik stb.

A tesóm is kérdezte, tőle csak annyit kérdezték, hogy én mint idősebb rángattam bele, vagy tényleg, magáról is segíteni akar. Mivel hogy magától akart segíteni, így ezt is mondta, erre csak nevettek, mintha nem igazat mondana.


Szerintetek miért csinálják ezt? M Hiszen mi csak segíteni szeretnénk. Nem lehet készpnézel befizetni a számlákat? Miért nem engedik, és miért lesznek mérgesek? És hogyan tudnék neki ezen kívűl segíteni?

Az nem válasz hogy majd ha felnövök megértem.

Kérlek segítsetek.

Én 16 vagyok, a húgom 13


2020. nov. 20. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert bármikor jól jöhet az nektek is.

A vizesektol tuti lehet reszletfizetes kérni.

A karacsony meg csirkevel is finom, es ajandekok nelkul is.

2020. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Eltört a vízcső, meg kell keresni, hol folyik, mert addig minden hónapban ennyi lesz a számla.
2020. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó olvasni hogy vannak még normális családok! Végre nem valami kicsinyes egó-sárdobálás mint a többi kérdésnél, hanem egy olyan család ahol mindenki összetart.

Nagyon jó gyerekek vagytok hogy segíteni szeretnétek a szüleiteknek, és nagyon jó szüleitek vannak hogy nem akarják elvenni az összegyűjtött zsebpénzeteket! :)

Szerintem ne aggódj, van hogy az emberek megszorulnak, de ha akkora lenne a baj hogy nem tudják megoldani, akkor elfogadnák.

2020. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ti nagyon rendes gyerekek vagytok, remélem, a lányom is ilyen lesz. De megértem a szüleidet. Bármi történt, nem a ti hibátok. Úgy gondolják, az ő életük, nekik kell megoldani.

Azért mondják, hogy felnőttként megérted, mert addigra megtapasztalod, hogy egy csomó nehézség van az ember életében, és ezeket neki kell megoldani. Még akkor is, ha váratlan vagy igazságtalan a nehézség.

Azért nem örülnek, mert szégyenlik magukat, hogy a gyerekük akarja kisegíteni őket. De az biztos, hogy nagyon büszkék rátok, hogy felajánlottátok.

2020. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

A szüleitek szégyellik az anyagi gondokat, és szeretnének megkímélni titeket az egésztől. Valószínűleg nagyon büszkék rátok, hogy a zsebpénzeteket nem hülyeségekre költöttétek, hanem összegyűjtöttétek, és nem szeretnék tőletek elvenni.


Addig is szerintem azzal tudtok a legtöbbet segíteni, hogy inkább nem erőltetitek a témát.


Csak összehasonlításképp: a szülőknek az anyagi gondokról való beszélgetés olyan, mintha nektek kéne velük szexről beszélgetni. Jó tudni, hogy lehet számítani a másikra, de egészen az utolsó pillanatig próbáljuk elkerülni, hogy be kelljen vonni őket :)


Ha úgy fog alakulni, hogy tényleg szükség lesz rá, akkor biztos hogy szólnak majd.


(25/L)

2020. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Lehet részletfizetést kérni. És nem, én sem fogadnám el a gyerekemtől.

Nem szégyenből... De az az ő pénze, nem veszem el. Ha problémám van, nekem kell megoldani!

A karácsonynak meg nem feltétlenül a pénzköltésről, és az ajándékokról kell szólnia. ;)

2020. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


Én is szülő vagyok, és én se fogadtam volna el ennyi idős gyerekeimtől. Mert a mi kötelességünk ezt rendezni, és a ti zsebpénzetek a ti örömötökre, szórakozásotokra kell, hogy fordítódjon. Ez erkölcsi parancs egy normális szülő számára.


De mondok egy áthidaló javaslatot. Vesd föl a szüleidnek, hogy ti most kisegítenétek őket ezzel az összeggel, és ők ezt majd visszaadják, amikor tudják. Nincs határidő, ahogyan a körülmények alakulnak aszerint fogják majd visszaadni. Ez talán már emészthetőbb egy szülő számára is.


Amúgy a tízszeres vízszámlának utána kell járni! Ez nagyon fontos, mert különben jövő hónapban megint ez lesz!

Mindig az az első fölvetés, hogy nincs-e csőtörés. Zárjatok el minden vízcsapot, és figyeljétek a vízórát. Esetleg jegyezzétek föl az állását (a lehető legpontosabban, deciliter pontossággal), és pár óra múlva nézzétek meg ismét. Legjobb este följegyezni, és reggel leolvasni (éjjelre meg a WC mellé tenni egy vödör vizet, hátha pisilni kimegy valaki). Vagy munkanap reggel, aki utolsónak megy el, jegyezze föl, és délután aki elsőnek hazaért, ismét olvassa le. Ha csőtörés van, akkor vélhetőleg törni-zúzni kell a fürdőszobában, szóval az is külön egy nagy költség.

Megjegyzem, a legtöbb lakásbiztosítás (pl. a miénk is) tartalmazza ezt. Tehát nemcsak az elfolyt víz árát téríti meg a biztosító, hanem az utána kezdődő feltárás, vezetékcsere és rendbe hozás (csempézés, járólapozás) díját is. Ha nálatok is csőtörés van, járjatok utána, mit tartalmaz a ti biztosításotok!

2020. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg igazatok van, lehet hoyg én sem fogadnám el a pénzt.

A karácsony nekem sosem szólt az ajándékokról, sosem azért szerettem. Anyukámék mindig úgy csinálták (és most is így csinálják) hogy ki választhatunk valami nem nagy értékű dolgot (pl egy társasjáték, egy ruha stb), és emellé csinálunk valamit, vagy elmegyünk valahova. Én inkább a rokonok miatt aggódok. Sajnos vannak viszonylag tehetős rokonaim akik, nem nézik túl jó szemmel, ha az ő drága gyerekei tőlünk nem kapnak semmit, ha már ők vesznek nekünk valamit. Nem is vagyunk velük jóba, de hát karácsonykor a nagy családi vacsoránál azért ők is ott vannak.

Igen a problémát apukám is próbálja keresni. Most arra gondolt hogy a kerti csapunk/locsolórendszerünk is a házhoz van kötve, szóval ha valahol ott folyik a víz akkor nagyon gyorsan nagyon sok el tud folyni, mert a föld felszívja. Amit az utolsó írt, hogy "számoljuk" a vizet jó ötletnek tartom.

Köszönöm szépen a segítséget és a többi választ!

2020. nov. 20. 22:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor történt ilyen, amikor nagypapám demenciás lett és nyitva felejtette a vízcsapot.

Havonta jelentitek le a fogyasztást?

Valóban ennyi van a számlálón?

2020. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon gyorsan keressétek meg hiba okát ,jól van le olvasva az az óra ? .
2020. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!