Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom hogy apám miért...

Nem tudom hogy apám miért bánik így velem?

Figyelt kérdés

Ez az egész általános iskolás koromóta tart. Apukám mezőgazdaságban dolgozik. Anyum háztartás beli.

Semmi nem volt jó neki akkor sem. Ha tanultam és nem mentem neki segíteni, pl. terményt hordani, akkor már egyből nekem esett hogy nem igaz hogy nem tudok neki segíteni. Amikor nem tanultam mert pihentem egy kicsit akkor egyből jött hogy miért nem tanulsz.

Egyszer az volt a büntetésem, mert matekból nem értettem valamit és 2es lett a dolgozatom, hogy ki kellett mennem trágyát lapátolni 1honapig. És amikor gyakoroltunk vele és nem sikerült megoldani a feladatot, akkora pofont kaptam tőle hogy lefejeltem az asztalt.

Soha nem engedett el bulizni. Osztálykirándulásra csak akkor mehetem ha kimentem neki segíteni, más különben nem mehetem. Amikor eljött az az idő hogy szakmát válaszunk tovább tanulásnal, én a grafikus pályát céloztam meg, de ő mondta hogy hagyjam már a hülyeségeimel, sose élek meg belőle. Azt mondta menjek eladónak. Még az akkori osztályfőnököm is kérte hogy had menjek grafikusnak, de erre azt mondta minek hogy firkáljon. Szóval nagyon örültem hogy le kellett emiatt mondanom akkor.

Sulis ballagásom is jó volt, megkaptam a ballagási ajándék pénzt a rokonoktól, de elkérték mert kellett nekik valamire. Mikor vissza akartam kérni akkor csak a felét kaptam meg és amikor megkérdeztem hogy miért, azt mondta hogy azért mert soha nem segítek neki. Hát köszi.

És így ment ez addig amíg nem lettem kolis. Addig abba maradt ez nála. Végül kikellett költöznöm a kolibol, a szobatársam miatt és akkor kezdődött elölről az egész.

Amúgy nem mehetem diákmunkára sem, mert nem engedett, de csak azért mert hogy otthon is van munka.

Tavaly májusban készültem az érettségire és akkor folyamatosan kiabált velem hogy takarodjak ki kapálni, mert az fontosabb. Mondtam neki hogy biztos hogy nem mert tanulnom kell. Elkezdett velem ordibalni hogy takarodjak ki most azonnal. Jó kimentem. Másnap megint jön ezzel mondtam neki hogy muszáj tanulni, ha nem akarok megbukni, erre a válasza, jól van, de ha megbuksz takarodsz itthonról. Sikerült a vizsga, nagy nehezen. Utánna elmentem dolgozni, de most októberben probléma adódott a bejárásal ami miatt, felmondtam mert nem tudtam időben bejárni. Most vagyok tanfolyamon és folyamatosan hallgatom tőle hogy semmire való hülye idióta, tudtam hogy nem viszed semmire. Ő ennyi idősen mint ezt meg azt csinált, meg hogy soha nem tudok neki segíteni semmibe se soha. Én ekkor mondtam neki hogy ha nem megyek ki vele elvetni a krumpli, hagymát stb, akkor az nem is lenne, sőt ha nem mentem volna segíteni felszedni, akkor az ott rohadt volna meg. Erre úgy elkezdett velem ordibalni hogy inkább bementem a szobámba. Meg megkaptam tőle hogy nem csinálok itthon semmit, közbe, rendbe tartom az udvart, állatoknak adok inni ( enni nem mert nem tudom mennyi mennyiségben kell) takarítok itthon, meg mellé a tanfolyam. Ha vége a tanfolyamnak keresek új munkahelyet, de addig ezt el kell viselni.

Már annyira kikészülök tőle hogy nem is tudnám szavakkal megfogalmazni. Van mikor barátnőmet hívom fel sírva.

Elmennék innen, ha tudnék és lenne rá lehetőségem.


20 éves vagyok.

( Helyes írási hibákért előre is elnézést kérek. )


2020. dec. 7. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akarod hogy jobb legyen, és fejlődni akarsz, nem lehetsz hülye és idióta. A mai világban pedig kell a végzettség. Már nem elég ha kapálni mész és szorgalmas vagy. Ezt apukád nem érti (nem írtad konkrétan de gondolom róla van szó), és már nem is fogja. De amúgy sem lenne szabad ilyennek lennie. Olyan mintha azt akarná hogy megtörj, annyit mondja hogy hülye vagy hogy végül elhiszed, hogy neked is a lapátolás legyen a célod. Nem is értem hogy lehet ez cél az életben. Sajnos vannak ilyen szülők. Kitartás!

Ha majd dolgozni fogsz javaslom hogy egy szobát bérelj, úgy megoszlanak a költségek és jobban kifohsz jönni. Minél hamarabb költözz suli után, mert lelkileg még jobban tönkre fogsz menni.

2020. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igen róla van szó.

Sajnos már annyira tönkre mentem belül, hogy az érzéseim elfolytom, ha bókol nekem valaki vagy megdícsér nem tudok rá reagálni, meglepődök hogy azta valamiben jó vagyok.

Az lesz amint van lehetőségem megyek innen, mert már van olyan hogy ha ordibál velem én elkezdtek remegni.

2020. dec. 7. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jaj szegénykém.

tudd, hogy az ő készülékében van a hiba.

legyen az elsődleges célod, hogy onnan el tudj menni. szerencsére már nem vagy kiskorú. keresd a lehetőségeket. vannak bentlakásos munkák is.

2020. dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
fiú vagy vagy lány?
2020. dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyukád mit szól hozzá? Nem tudnád megbeszélni vele, hogy segítsen neked?
2020. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat elfelejtettem írni hogy lány vagyok.

Van hogy anyukám is beszáll a játékba és együtt megy a csesztetés, de ő nem viszi túlzásba mint apám. :/

Úgy érzem semmibe vagyok véve.

Barátnőmmel beszéljük hogy hogyan legyen, mert ő azt akarja hogy ideiglenesen menjek hozzájuk. Ha az ő szülei áldásukat adja rá.

2020. dec. 8. 00:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tökre azt hittem fiú vagy. A kapálás még elmegy egy lánynak de a lapátolás basszus... Mi a fenét hisz apád? Remélem befogadnak és nyugalomban leszel.
2020. dec. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt már olyan is hogy traktor kereket kellett cserélni. Mtz 50es.

Nyáron jártam rosszul mikor termény hordáskor, gondolom a sok cipekedéstől kiroppant a gerincem és alig bírtam egyenes állni. Erre annyit mondott hogy ne játszam már meg magam.


Igen én is abba reménykedem. :)

2020. dec. 8. 01:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj költözz el :( ha mehetsz a baratnődhöz, azonnal.

Egy rendőrségi feljelentést is megérne az ügy.

2020. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!