Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vágyom a régi életemre,...

Vágyom a régi életemre, hogyan vegyem erre rá őket a tudtuk nélkül?

Figyelt kérdés
Régen szigorúak voltak a szüleim. Elnyomták a személyiségemet, ahhoz, hogy megfeleljek nekik teljesen elkellett magam nyomnom és az ő elképzelt gyerek ideáljukká kellett válnom. Teljesen elvoltam mindig foglalva. Nappal suli, utána körök, aztán tanulás. Kitűnő tanuló voltam, kitűnő sportoló, illedelmes voltam és rengeteg önkontrollom volt. Pár éve teljesen elengedtek. Önmagamat képtelen vagyok a felszínre hozni, mert még mindig neheztelnek rá, másrészt egyébként sem tudnám teljesen, mert ez a viselkedésmód belémépült. Úgy beszélek velük ahogy akarok, mert letudják annyival, hogy kamasz vagyok. Nem is tudom mi fáj nekik és mi nem, mert mindent megengednek. Nem tudom hogyan kellene viselkednem, mert nem mutatnak semmit. Ordítok, de ők is ordítanak. És nem azért hogy hogyan merem, hanem arról amiről veszekszünk. A jegyeimmel kapcsolatban nagyon rosszul érzem magam. Irigylem azokat a tanulókat, akiket otthon nyomnak és rákényszerülnek a kítűnő tanulásra. Állandó stresszben vannak miatta és teljesítik. Ugyanilyen voltam és most hirtelen minden megváltozott. Nincsenek kihívások, teljesíteni való feladatok. Már semmi sem a régi. Akarok tanulni, de a kihívások végett. De mivel ilyenről már szó sincs, fekszek az ágyon és úgyérzem széthullik az életem. Sportolni sem sportolok, rossz jegyeket szerzek, szerintük már nem az a valaki vagyok és képtelen vagyok rá. Régen azt mondták bármi lehetek.- Most pedig napi téma, hogy elfogadják ha fodrász, vagy épp kiárusító leszek és támogatni fognak benne, mert szeretnek. Probléma, hogy nem vagyok velük őszinte, de amikor már csak egy őszinte érzést is mutatok, leállítanak. Szeretet, elfogadás, egészség... hagyjuk már. Régen nincs, igazaból sose volt. Nem is vágyom rá, mert azt sem tudom mi az. Vágyom a régi életemre, hogyan vegyem erre rá őket a tudtuk nélkül? Azt akarom, hogy szigorúak legyenek!

2020. dec. 11. 15:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett :)
2020. dec. 11. 15:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, Apa! Régen azt hittem, hogy milyen rossz nekem, hogy kordában vagyok tartva! Most viszont visszasírom, mert nem vagyok még elég érett kézben tartani az életem! Hiányoznak az elvárások, a szigor!

Az én érdekemben kérlek benneteket, kezeljetek úgy mint régen!"


Szerintem eléggé belefáradtak a szüleid abba, hogy folyton számon kellett tartani és kérni rajtad mindent. Ezért úgy gondolták, hogy mára már felvetted a ritmust és fogod tudni magadtól is tenni a dolgod.

Sajnos tévedtek, korai volt elengedni a kezed.

De magunk között szólva, azért gyakorolhatnád már egy kicsit a saját dolgaiddal kapcsolatos felelősségvállalást!

2020. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és szívesen fogadom a további véleményeket is!


Sosem kértem, hogy így neveljenek ezt sejtheted. Tele voltam ambícióval, de sosem hagyták, hogy ezt a számomra örömet okozó dolgokba fektessem. Tele lettem komplexussal amik akkor életszükségleteim voltak, most viszont már haszontalanok.

Másrészt valamit félreértelmezhettél, vagy átsuhantál rajta, mert arra kértem megoldásokat, hogy miként vehetem rá őket erre, úgy, hogy ne legyenek tisztában a céllal.

2020. dec. 11. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem értettelek félre, de vallom, hogy az őszinte, egyenes beszéd célravezetőbb, mintha elkezdenél konspirálni.

Ráadásul az rohadt fárasztó is.

2020. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik hogy neked hiányzik fegyelem.

Szüleid nem hülyék így rá jönének mesterkedésedre.

2020. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget tőlük! Kérdezd meg, hogy szerintük mit kellene csinálnod, hogy jobban tanulj. Mondd meg, hogy nem akarsz fodrász vagy eladó lenni, segítsenek megint abban, hogy jó tanuló légy. Így nem azt mondod, hogy legyenek szigorúak veled, kezeljenek kisgyerekként, hanem a tanácsukat kéred ,ahogy az életkorod alapján még a tanácsukra van szükséged. Persze utána fogadd is meg a tanácsaikat!
2020. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben elgondolkozk rajta, köszönöm. További válaszok is sokat segíthetnek, előre is köszönöm :)


A kérdésem alapvetően inkább a szüleimmel való kapcsolatomra és az ebből fakadó problémákról szólt. Pár éve antiszociális személyiségzavarral lettem diagnosztizálva, emiatt említettem meg a "komplexusom". Tudjátok olyan dolgokat várnak el tőlem, amikre képtelen vagyok. Viselkedjek így, miközben az én verzióm is rendben lenne. Egyszerűn az övék tetszetősebb számukra. Az orvosommal beszéltem erről, szerinte is így van. A szociopátia (ez vagyok én) és a pszichopátia talán legjelentősebb különbsége, hogy amíg a előbbi külső hatásra bekövetkezett lelkifolyamatok eredménye, addig az utóbbi eredete az agy szerekezetében rejlik, legfőképp genetikai útra terjed vissza.

Lehet közük hozzá? :/

2020. dec. 11. 20:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi más lenne a motiváció, minthogy rohadtul kicseszel magaddal ha nem tanulsz? Csak azért nem tanulsz mert nem szólnak rád? fityfenét, nincs kedved tanulni és csak akkor tanultál/dolgoztál ha rád szóltak, most meg bemagyarázod, hogy azért nem megy mert rád hagyják.

Azért teszik mert már túl nagy vagy és nem foghatják életed végéig a kezed.

Vállald fel a felelősséget, helyetted nem tanulhat senki...

2020. dec. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Évekig voltam szanatóriumban, így rengeteget kihagytam a suliból, de ott is tanultam. Évek maradtak ki, ezért nem tapasztaltam szinte semmit a felelősségből, érthető, hogy miért. Felépültem, visszajöttem, de gyerekként. Legalábbis onnan van az utolsó emlékem. Traumatizált állapotban blokkolt a memóriám. Azt tudom, amit elmondtak nekem. Mivel tanultam, ezért csak a lelkemet kellene segíteni talpraállni. Így hogy beledobnak a mélyvízbe semmi tapasztalattal hogyan reagálnátok a helyemben?
2020. dec. 12. 00:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja te felnőtt vagy akkor már nem fognak szólni hogy mit hogyan csinálj és miért ,azt nem mondta el az orvosod hogy mivel 22 éves felnőtt vagy inentöl neked kell noszogatni magadat tanulásra.meg sportra is.magadért lettél felelős.
2020. dec. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!