Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is ingerült ha a számítógé...

Más is ingerült ha a számítógépen segíteni kell a szülőnek?

Figyelt kérdés

Alapból nyugodtabb a természetem, de hamar fel tudom magam idegesíteni dolgokon. Ilyen helyzet pl a számítógépen való segítés.

Én sem értek annyira a számítógéphez, és ideges leszek ha valami nem működik. Hogy maradjak ilyenkor nyugodt? Annyira fel tudom magam hergelni ilyenkor, hogy szabályosan remegek az idegtől...

Főleg amikor pl új jelszót szeretnék kérni, küldenek egy kódot, beírom az új jelszót és nem fogadja el utána...

Legszívesebben kidobnám ilyenkor a laptopot az ablakon.

Kinek mi a praktikája, hogy nyugodt maradjon?



2020. dec. 25. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem menj el orvoshoz és kérj indulat kezelési terápiát. Különben agyvérzést fogsz kapni az élet kihívásaitól.
2020. dec. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Fejben dől el minden.A szüleid nem mérgesek, mikor eszel?
2020. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Ideges akkor szoktam lenni, ha valami baromság miatt újra kell telepíteni az én gépemet, vagy édesanyám gépét, mert rühellem újra felrakni a drivereket, programokat, biztonsági mentést készíteni...


De azért egy jelszóváltoztatás nem akkora nagy varázslat...

2020. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen, eljutottunk odáig, hogy ők szorulnak az én segítségemre még alapvető dolgokban is. De az jut eszembe, hogy micsoda erőfeszítés lehetett nekik, amikor kisgyerekként ők segítettek és tanítottak engem évekig, még alapvető dolgokra is. Változnak az idők és a szerepek :) Ha valamit meg tudok oldani nekik, szívesen megteszem.

A baj ott van, hogy amivel nem foglalkozom vagy nem értek, azt csak akkor tudom megoldani, ha beleásom magam és rájövök. Ezt viszont ők is megtudnák tenni, csak hát a lustaság, meg egyszerűbb bsztatni a gyereket vele :)

2020. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Én értek a gépekhez, mégis felidegesít, ha apám segítséget kér vele kapcsolatban, ugyanis nem tudja elmondani, mit szeretne. Nem ismeri és nem is hajlandó megtanulni azokat a fogalmakat, amikkel sokkal közelebb lennénk a megoldáshoz. Ilyenekre gondolok, hogy : böngésző, honlap, Facebook hírfolyam, stb..

Össze vissza nyomkod mindent, bármit elfogad és letölt anélkül, hogy felfogná, mit csinál. Mocsok sok vírust szedett már be így, amit persze nekem kell megoldani.

Múltkori eset: hív, hogy "Nem enged be ez a sz*r, csináljál neki valamit!!!!" Kb 10 perc volt ezt közösen dekódolni: a Gmail-ről volt szó, el akarta olvasni a leveleit. Mondom, megnézem. Beírom a szokásos felhasználónevét, jelszavát, tényleg nem engedi be. Nézem, látom, hogy nincs ilyen felhasználó. Hmm hmm... Mondom: Apukám! Regisztráltál te egyáltalán a Gmail-re?? Válasz: Nem, azt minek??

Kiderült, hogy ő a Freemail-re gondolt, de mivel fogalma se volt róla, rávágta a kérdésemre, hogy igen, a Gmail az. Végső soron tökre hasonló a hangzása.. Következő héten a Facebookjával történt "valami", "letörlődött" minden ismerőse, képe. Annak a megoldása az volt, hogy ügyesen regisztrált egy másik mail címmel, belépett és idegrohamot kapott, mert "eltűnt mindene". Nem értette meg, hogy ha másik fiókot használ, akkor a gép nem tudja, hogy valójában ő van a másik profil mögött is.

Nem az a gáz, hogy nem tudja használni, hanem hogy megtanulni se hajlandó és ezért rám állandóan csak a kárelhárítás marad, plusz engem néz hülyének, hogy nem tudom azonnal, mit is akar valójában, mikor el se tudja mondani.

2020. dec. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

ha ilyen dolog miatt remegsz az idegtol, erdemes lenne elmenned egy pszichologushoz, es ezt joindulatbol irom, mert ez nem normalis, hosszu tavon neked lesz bajod.

en nem hergelem fel magam, a szuleimnek foleg a nagyszuleimnek sokszor kell segitenem, de szivesen teszem, ok is sokat segitenek segitettek nekem

2020. dec. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nekem is kellemetlen, hogy ennyire ingerült leszek és már járok pszichológushoz, de pl a hormonális tébolyon (ami egy nő életében előfordul időnként ) nem tud segíteni...

Már arra is gondoltam , hogy valami enyhe nyugtatót kellene szednem...

2020. dec. 25. 09:14
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Én is halál ideges lettem régebben, a PC állandóan produkált meglepetéseket. Mióta Macbookom van azóta ez rendben van, működésileg. Már csak az zavar hogy bizonyos programokat nem tudok használni. A windowson sokkal könnyebb volt
2020. dec. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Én alapból végtelenül türelmes tudok lenni, gyógypedagógus alkat vagyok. Egy dolgot nem szeretek: mikor valaki úgy kér segítséget, hogy közben folyamatosan a gépet/programot/informatikusokat szidja, hogy miért így meg úgy működnek a dolgok. Meg hogy ez a "nagyon egyszerű funkció", az miért nincs benne a programban. Hiszen milyen egyszerű dolgot kér... User szempontból ugye minden olyan egyszerűnek tűnik.
2020. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Én rettenetesen, majd felrobbanok.

De mivel amúgy is generalizált szorongásom és pánikbetegségem, nem meglepő a dolog.

2020. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!