Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok a hibás/hisztis,...

Én vagyok a hibás/hisztis, vagy jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Karácsonykor átmentünk a családbarátainkhoz, akiknek a gyerekei is ott voltak - ez egyik lány a férj előző házasságából. A férjnek nemrég született gyereke, így a lánynak van egy kis féltestvére, akinek nemrég volt keresztelője. A nap folyamán eljutott a beszélgetés arra a pontra hogy ennek a lánynak hamarosan keresztelője lesz, ha a barátjával ennyire komoly a helyzet...Erre, szerintem azért hogy elterelje magáról a figyelmet, (én teljesen megértem, rá nem is haragszom), megszólalt hogy esélyesebb hogy az én gyerekem keresztelőjére megyünk el legközelebb, mivel hogy én néhány évvel idősebb vagyok (20). Apám reflexből rávágta "Hacsak a lányom nem a Szűz Mária akkor sehova se megyünk" Ő persze jót röhögött a viccén, azon hogy én még nem vesztettem el. Közben én csak el akartam süllyedni szégyenemben, merthogy mindenki elkezdett nevetni (Kivéve a szegény lányt aki rám terelte a figyelmet, ő csak bocsánatkérően nézett rám).


Később, a hangos zene miatt elkezdett a fejem fájni, így amikor beszálltunk este a kocsiba hogy hazamenjünk, fellélegeztem hogy végre csönd van. Apám ezt nem hagyhatta és felnyomta a zenét. Megkértem hogy vegye egy kicsit a hangerőt - nem is azt hogy elkapcsolja, vagy kikapcsolja, csak hogy vegye le a hangerőt. Erre még jobban felnyomta, annyira hogy remegett a kocsi - az egész 45 perces úton keresztül. Hazaérve bezárkóztam a szobámba, egy szót se szólva hozzá, és hallottam hogy panaszkodik anyámnak hogy "ilyen a lányod amikor nem az történik amit ő akar". Az pont nem érdekelte hogy miatta megint előjött a migrénem.


Többször csinálta már ezt, de néha tényleg azt érzem hogy igaza van, hogy hisztis vagyok - de ilyenkor nem tudok nem dühösnek, szomorúnak és csalódottnak lenni. Jogosan haragszom, vagy nem?



2020. dec. 26. 18:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Ebbol semmit sem ertek...
2020. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Leegyszerűsítem: apám direkt kínos helyzetbe hozott és semmibe vette a kérésemet, és ő engem hisztisnek titulált amikor elzárkóztam tőle.Jogosan vagyok ideges rá?
2020. dec. 26. 18:52
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen jogosan

Apad egy f.asz

Biztos nem birtam volna ki 45 percet igy a kocsiban

2020. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Figyu...

Nem mi fogjuk eldönteni. Letört volna a nyelved, ha otthon elmondod neki, hogy "apa, nem esett jól a viselkedésed"?

Itt a gyakorin várod, hogy megerősítsünk abban, amit apáddal simán meglehetne beszélned?

2020. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Kicsit összeszedetlen az írásod. De próbálok valamiket kimagozni:


Ha migréned van miért nem szedsz rá gyógyszert? Egyáltalán voltál már vele neurológusnál? Biztos, hogy migrén és nem sima fejfájás?


Miért tud az apád a szexuális életedről?


Egyébként a társaság ha látta rajtad, hogy kínos neked, és bánt, akkor nagy taplók, hogy elkezdtek ezen röhögni.


Másfelől: mindenki hisztis akinek fáj a feje.


A zene-halkítás kérés megtagadása pedig nagy faragatlanság. Erre annyi visszavágás, csipkelődés jutott eszembe, hogy jobb ha le se írom. Lényeg: ne hagyd magad.

2020. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem rengeteg felesleges részletet írtál le, sok helyen érhetetlenül. A lényeget leszűrve:


Családi háttér:

A kérdezeő valószínűsíthetően az anyuka 2 lánya közül az idősebb, akik már megvoltak, mikor jelenlegi párjával összejött, akitől van egy nem régen született kisbabájuk.


Álltalános probléma:

Az hölgyemény (20L) úgy érzi, az apuka diszkriminálja őt, mivel a leányzó úgy találja, folyamatosan hisztisnek állítja be, amikor jogosan sértődik meg.


Legutóbbi precedens:

Adott esetben azon, hogy megkérte (feltehetően) mostoha apját, hogy a kocsiban halkítsa le a zenét, mire a szóban forgó úr csak azért is még hangosabbra vette azt. Az még kiderül a sztoriból, hogy a halkítás kérésének oka a fejfájás volt, de hogy ez meg lett e osztva a mostohaapával, már nem derül ki a sztoriból. Ezt követően a hölgyemény elvonult a szobjába durcizni, mire az apa hisztiként állította be a viselkedést.



Vélemény:


Szerintem egyik fél sem viselkedett felnőttesen. A 20 éves lány elég idős lehetne ahhoz, hogy jobban kiálljon magáért, az apuka makacs hangerő feltekerése mikor halkításra kérik meg óvodás szintű erőfitogtatás.


A kérdezőnek azt javaslom, próbáljon meg jobban kiállni magáért, ha az anyukától ebben nem kap támogatást, akkor menjen el kollégiumba, amennyiben még tanul, ha már dolgozik, akkor költözzönk külön.


(Én a helyedben a viccre csípősen rávágtam volna, a) senkinek semmi köze hozzá b) már nem vagyok szűz - attól függetlenül, hogy mi igaz, mert ehhez tényleg senkinek semmi köze, főleg nem az anyám mostohaapjának.)

2020. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

"azon hogy én még nem vesztettem el."

Miért tudja egyáltalán, hogy még szűz vagy? Semmi köze hozzá. Miért vadidegenek válaszát várod, miért nem apáddal kommunikálsz végre normálisan? 20 éves vagy, nem bezárkózni kell, hanem felnőttként viselkedni. Kezdésnek állj apád elé és mond el neki, amit érzel.

2020. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Allj ki magadert. Erre nem lehet mit irni sajnos..

Ha ekkora bunko paraszt, mast nem tudsz csinálni. Edesanyad nem probal melled allni? Esetleg vele nem tudsz rola beszélni?

2020. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ebben mi a kellemetlen? Senki se tudhatja, hogy szűz vagy, vagy hogy nem vagy az. Ebből csak te csináltál problémát.
2020. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát, apád egy jó nagy f*sz... De ha az ilyen helyzetekben mindig csak kussolsz, aztán bemész a szobádba durcizni, akkor ez így is marad. Vele kellene ezt megbeszélned, illetve inkább rászólnod, mert úgy tűnik nála nem sokra mennél azzal, ha normálisan akarsz beszélni vele. De inkább legyen belőle vita, de állj ki magadért, mert ha ezt nem tanulod meg, akkor később is mindenki csak egy sértődős lábtörlőnek néz majd, akivel nyugodtam meg lehet tenni bármit. És ez pl. egy munkahelyen ezerszer kellemetlenebb lesz, mint apucival szemben, sőt, ott még komoly hátrányod is származhat abból, ha ilyen vagy. Nem ciki kiállni magadért, megvédeni magad, akkor se, ha ott vannak a család barátai, meg akkor sem ha éppen családi ünneplés van.
2020. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!