Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám konteóhívó, szcientoló...

Anyukám konteóhívó, szcientológus, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám fantasztikus ember és nagyon szeretem Őt. Pár évvel ezelőtt lépett kapcsolatba a Szcientológiai egyházzal, üzleti tanfolyamokra járt, meg ilyen clear képzésre,auditálásra. A jelenlegi covid helyzetben, Anyukámat teljesen behálóztak a koronavírus összeesküvéselméletek, de tulajdonképpen már minden létező elméletben hisz. Illuminátusok, 5g, ufók,mesterséges nap, klónozás, chipbeültetés, emberevő sztárok, vámpírok,cabal bukása,minden. Akármiről beszélünk, mindig oda lyukadunk ki, hogy tulajdonképpen minden létező dolog máshogy van, nem igaz, csak a sok birka elhiszi. Naponta 50 videót és cikket küld, benne van ezekben a facebookos csoportokban, amik tele vannak forrás nélküli, megbízhatatlan elméletekkel és minden tudományt mellőző állításokkal. De nem akarom őt meggyőzni, csak nagyon elvakultnak és fanatikusnak látom, ez tölti ki most az idejét, jár nagymamámékhoz, akiket én féltek. És úgy érzem erre kicsit rámegy a kapcsolatunk, egyre nehezebben bírom. Én a párommal élek, és nem tartozunk a rettegők közé, de odafigyelünk. Főleg mióta a legjobb barátnőm édesapja elhunyt a vírusban. Ráadásul két oldalról kapom az ellentétes információkat, mert a baráti köröm jó része orvos szülők gyermeke. Igazából nem tudom milyen megoldást várok erre, csak egyszerűen azt érzem tehetetlen vagyok, Anyukám szerint birka vagyok, meg manipulál a sajtó, meg elhiszek mindent, szerintem pedig ő elvakult és hisz el mindent amit ezekben a csoportokban írnak. Ráadasul a párja is nagy partner ebben. A szcientológiát azért írtam, mert sok elmélete abból a körből származik. Van valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak, hogy visszakapjam a régi, normális anyukámat?


Köszi a válaszokat!



2021. jan. 3. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
south park részt küld át neki a szcientológiáról :D
2021. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
:DD nem rossz
2021. jan. 3. 19:26
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem tudsz csinalni. Ot mar elvesztetted, a szci behalozta, es amig van penze, ott is fogja tartani. Sajnos az esetleges oroksegedre sem szamithatsz, mindenet el fogjak szedni. Arra az egyre vigyazz nagyon, hogy soha, SOHA ne adj neki penzt, mert az is a szcihez fog vandorolni.
2021. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem tudsz vele, mit csinálni. Szerencsére akkor kapta el az ékszíj, mikor már felnőtt vagy és nem akkor, mikor gyermek voltál. Akkor járulékosan még érintettebb lennél. Abban bízhatsz, hogy valami miatt kiábrándul ebből az egészből, azért ilyenre is van példa. Sajnálom. Nem pártolom sem a szcientológiát, se hit gyülit, se, jehovákat és sorolhatnám. Ráadásul a párja is azt vallja, amit ő.... mondjuk annyiban tisztelhetne téged, hogy nem küldözget neked ilyen mennyiségben konteokat, ezt esetleg elérhetnéd nála.
2021. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Vannak weboldalak ahol a kilépettek írják le tapasztalataikat, talán az jó irány lenne.
2021. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%

"Illuminátusok, 5g, ufók,mesterséges nap, klónozás, chipbeültetés, emberevő sztárok, vámpírok,cabal bukása,minden"


Az emberevő sztárokon kívül itt gyakorlatilag minden igaz, én pedig nem hiszek ezekben, hanem tudom, egyszerűen tisztában vagyok azzal, hogy kik irányítják a világunkat és milyen erők mozgatják.

2021. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mennyi idős, de én attól tartanék, hogy nem valami demencia felé vezet e ez a dolog. És hogy nem lesz e totál paranoid egyszer és hiszi azt pl, hogy ti törtök az életére.
2021. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha a reptiliánokban nem hisz, akkor nem is igazi összeesküvéshívő.
2021. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

1. Anyád anyagilag ne okozhasson kárt neked! 2. Amikor beszélsz vele, akár a konteókról, maradj higgadt! 3. Az ilyen mértékű személyiségtorzulásnak mentális oka van (depresszió, dependens személyiség stb.). 4. A Facebook megosztásokat töröld.


John Travolta elvesztette egy fiát annak nem kezelt epilepsziája miatt, és a feleségét annak nem kezelt mellrákha miatt. Ilyen vallás ez.

2021. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
4%

9

Te egy nagyon idióta ember lehetsz.

Undorító a gondolkodásod és sajnálom a szüleidet.

Bár ők neveltek fel ilyenné.

2021. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!