Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túl korai az esküvő?

Nem túl korai az esküvő?

Figyelt kérdés
A lányom 23 éves, a barátja szintén. 8 éve vannak együtt, most akarják az esküvőt. Ezzel nem lenne gond, imádom mindkettőjüket. Azonban még tanulnak mindketten egy másik városban, még 2 éve hátravan mindkettőnek. Nem lenne korai most az esküvő? Nyáron akarják. Keresetük van, diákmunkát végeznek egyetem közben, meg együtt laknak, de nem túl fiatalok vagy hogy látjátok?
2021. jan. 4. 13:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy látom, hogy ezt nekik kell eldönteniük.


Anyukám 19 évesen ment férjhez (igaz, apukám 28 éves volt), 23 évesen a második gyerekét szülte. Tavaly ünnepelték az aranylakodalmukat. Nem volt korai az esküvőjük.

2021. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kicsibarany ***** válasza:
87%
Azt majd a jövő megmondja, hogy korai volt-e. Az is lehet, hogy már gyerekvállaláson gondolkoznak.
2021. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Gyereket majd 1-2 év munka után szeretnének
2021. jan. 4. 13:52
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha már 8 éve együtt vannak, akkor nem korai, hiába még csak 23 évesek. Egyébként igazuk van az előttem szólóknak, majd kiderül idővel, hogy korai volt e vagy sem. De - szerintem - ha mindketten ezt szeretnék, akkor nem korai.
2021. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet tudni, mi a korai. 30-asokat is láttam már, akik 10 évnyi kapcsolat után házasodtak össze, aztán a házasság után 1-2 évre meg elváltak. Én mondjuk biztosan megvárnám a helyükben, amíg befejezik az iskolát, főleg most, hogy a covid járvány miatt az is bizonytalan, hogy mikor lehet normálisan esküvőket tartani. Bár gondolom még csak tervezési fázisban vannak.

Viszont a lényeg az, hogy a házasság két ember döntése, szerintem kár beleszólni, még ha jót is akarsz nekik. Nyolc éve együtt vannak, az azért elég indok lehet arra, hogy rájuk bízd. Főleg, ha szereted is mindkettőjüket.

2021. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Régóta vannak együtt, és én szülőként örülnék, hogy ők egymásra találtak és össze akarják kötni az életüket. Ha szeretik egymást, ne várjanak.
2021. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem korai.
2021. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a szervezés még nem korai, tekintve, hogy nálunk, kisvárosban is annyira telve vannak a vendéglők, hogy nyári esküvőre már csak 2022-re lehet időpontot foglalni. Azért egy jól szervezett esküvő nem úgy működik, hogy most januárban a hasamra ütök és június elején már lehet is lakodalom.
2021. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem lakodalom lesz, csak polgári esküvő.
2021. jan. 4. 14:28
 10/19 anonim ***** válasza:
*már...
2021. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!