Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem szereti a saját szüleit?

Figyelt kérdés
Sőt, semmilyen érzelmiszál nem fűzi hozzá őket?

2021. jan. 13. 17:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Létezik. Én megpróbáltam, de a következő események miatt nagyon nehéz:

Kiköltöztönk küldföldre, a rájuk bízott házunkat kirabolták, levágták a radiátorokat, betörték az ablakokat, stb., most gyakorlatilag egy rom. A rájuk bízott tanyánkat eladták, majd közölték, hogy a pénz az övék. Az áramszolgáltatótól kapott leveleket eldugták, ami miatt levágták az áram betáp kábelt, a visszaköttetés 400.000 Ft-ba került. Az összes létező helyen feljelentettek minket (a saját fiát). Ezek után? És apám tanár volt, vagyis nem egy alkoholista bunkó.

2021. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem maximum a a pszichopaták/szociopatáknál van ilyen.
2021. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Az előbbi válaszomra visszatérve: nyilván úgy értettem, hogy ők olyan emberek, akik ok nélkül nem szeretik a családjukat. Az 1-es válaszolónak van oka rá és nagyon sajnálom. :/
2021. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
96%
Én sem jövök ki a szüleimmel sajnos nem egy világ vagyunk, nagyon sokat veszekedünk
2021. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Persze. Van olyan, aki meg a saját gyerekét nem szereti. Rengeteg oka lehet ennek, van, aki okkal nem szeret, és van, aki egyszerűen nem tud szeretni. Aztán olyan is van, hogy bár szeretik egymást, valamiért nem tudnak együtt létezni, és idővel pocsék lesz a viszony. Talán ebben az esetben később, távolsággal javulhat a szituáció (nálunk ez a helyzet áll fent).


A baj az, hogy a társadalom csak rózsaszín habos-mázos képet fogadja el a családról, ahol mindenki szeret mindenkit és sosincs semmi komolyabb probléma, pedig ez egy hazugság. A létező legrosszabb tabusítani a valóságot, ami sokszor kegyetlen, de annál rosszabb, ha letagadjuk, elhazudjuk, és azokat bélyegezzük meg, akik felvállalják az érzéseike őszintén.

2021. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
* érzéseiket
2021. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

Ahogy szülő is van aki nem szereti a gyerekét

2021. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Persze. Fordítva is lehet.


Nem vagyunk egyformák. Nem csak testalkatban és hajszínben, hanem érzelmileg sem.

Egyik így szeret, másik úgy, van, aki sehogy.


Vagy azért, mert van oka rá, vagy azért, mert egyszerűen csak olyan.

2021. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Csak álmomban vágytam igazi anyára, nem tett azért semmit,hogy egy érzelmi kötelék kialakuljon közöttünk.

En megpróbáltam, de nem volt visszajelzés.Amugy is lehuzott gyerekkoromban és sajnos ez kihatott az egész életemre.

2021. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk kölcsönös, a szüleim sem szeretnek engem. Ez nem túlérzékenység, egyszerűen soha meg sem próbáltak velem olyan kapcsolatot kialakítani (főleg anyám nem), ami egy normális szülő-gyerek kapcsolat. Soha nem kérdezte meg anyám, hogy vagyok, mit érzek, soha nem érdekelték a terveim, céljaim, érzéseim. Egy tető alatt éltünk, mint idegenek. Na most ha ők így, akkor bennem mitől alakult volna ki a szeretet?

A vicces az, hogy kifelé mi vagyunk "a normálisék", most, 20 éve már, hogy nem lakom otthon, most mondta lánykori barátnőm, hogy ő mindig úgy irigyelt minket, hogy mi milyen normális család vagyunk. Hát ja, amikor ő jött hozzánk, akkor a szüleim csontig benyaltak neki, mert kifelé, látszatra adni kell nagyon.

De a kérdésre visszatérve, nem szeretem a szüleimet, és ez nem dac, egyszerűen már fiatal felnőtt koromban megfogalmazódott bennem, hogy nem érzem irántuk a szeretet szikráját sem. Apám már nem él, anyám tőlem 150 km-re. Ha holnap meghalna, számomra nem lenne más, mintha a szomszéd halt volna meg.

2021. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!