Nagy dilemma! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdőtött, hogy anyukámék elváltak kb. 4 éve és szétköltöztek. Anyukámnak kevés pénze maradt venni egy rendes házat, ezért apukám adott nekem és a húgomnak 1-1 millió forintot, hogy Anya tudjon házat venni. Tehát tulajdonosok vagyunk mi is. Én apukámhoz költöztem kb. 3 éve és még velük lakok. Anya talált magának párt idő közben és most szeretnének el/összeköltözni. Így viszont eladják Anyukámék lakását is. Anyukám szeretne engem "kivásárolni" (Tehát szeretné visszaadni a pénzt). Mivel növekedett a lakás értéke, ezért 1 millió 750 ezer forintot szeretne nekem adni a részemért. Na most:


Én nem szeretném elvenni tőle azt a pénzt, mivel felneveltek és nagyon sokat tettek értem, de ő ragaszkodik hozzá hogy visszaadja. Én átadnám neki a tulajdoni jogomat és azt szeretném hogy tartsa meg a pénzt. Azt mondja, hogy 18 évesen jól jönne az a pénz, hiszen "most kezdem el az életem". És tényleg jól jönne, de én megvagyok anélkül is. Nem szeretném tőle elvenni.


Ti mit tennétek? Adnátok nekem tanácsot?


18/F



2021. jan. 15. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Mondd meg neki kerek-perec, hogy már többszörösen megadta, kvittek vagytok, vita lezárva.
2021. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te anyagi helyzetedtől, és a terveidtől is függ. Igazad van, felneveltek és ezért nem is tartozik neked. De abban meg neki van igaza hogy az a te részed. Hogyha tényleg nincs szükséged a pénzre, mert mondjuk még nem tervezel elköltözni stb.. akkor nem muszáj elfogadnod. Ha viszont vannak terveid a közeljövőbe nézve, gondolok itt lakás vételre, egyetem, autó stb... akkor szerintem elfogadhatod.
2021. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:
Ha van neki, akkor miért ne fogadnád el?
2021. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék ilyen helyzetben, elfogadnám a pénzt, mert első éves egyetemista vagyok, pályakezdőként alacsony lesz a bérem. Jól jöhet egyetem alatt lakásra, kollégiumra, tandíjra, jogsira, stb. Váratlan kiadások is jöhetnek később az életben. Szerintem ha anyukádnak van párja, nincsenek rászorulva. Ha jól értem, neki is jut rész az eladott házból.
2021. jan. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a te pénzed, még jó!, hogy visszaadja, csak még gyerek vagy és nem érted, miért teszi.
2021. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el. A tiéd, ráadásul apukadtol, nem is tőle. Mi abban a logika hogy anyukad új barátja élősködjön azon a pénzen amit te kaptál apukadtól? Ha kicsit érettebb leszel nagyon fogod átkozni magad hogy nem fogadtad el a pénzt. Az meg hogy etessen téged, törvényi kötelezettsége ha már egyszer megszült a saját akaratából. Nem kell visszafizetned semmit. Te majd visszaadod a sajat gyerekeidnek. Hidd el ő se fizette vissza a felnevelése költségeit a szüleinek.

Apukád helyébe jó ideges lennék hohy az új kannak akarod ajándékozni a pénzt amit neked szánt.

2021. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Adja vissza az 1milliot amit apad altal toled kapott. Az erteknovekedest tartsa meg.

Kompromisszum.

2021. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!