Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan sikerült nektek "leváln...

Hogyan sikerült nektek "leválni" a szülőktől? (Költözés,munka stb..)

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Kib.sztak 17evesen...igy.
2021. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Ismerosom munkahelyen volt uresedes kulfoldon, tokeletes ugrodeszkanak gondoltam.

10 napom volt kikoltozni es kezdeni, ugyhogy gyorsan kellett levalnom. Ennek mar majdnem 3 eve, de nagyon jo kapcsolatban maradtunk es sokat beszelunk azota is.

21/L

2021. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Az én szüleim külön élnek 9 éves korom óta,17 évesen meguntam hogy Édesanyám mindent szeret megmondani,hogy mi,hol,merre meg hány méter,így fogtam magam magam,összepakoltam pár cuccomat és leköltöztem apámhoz.Őt sose érdekelte hogy mi van velem,nem is foglalkozott velem soha,de nekem akkor abban a pillanatban éppen erre volt szükségem,hogy azt csinálhassak amit akarok,beleszólás nélkül.Nem jártam többet suliba,néha elmentem dolgozni,de a legtöbbször csak lébecoltam a haverokkal mindenfelé.Ezt azóta már megbántam,mert amikor pár év múlva kicsit lenyugodtam és visszamentem volna a suliba,már betöltöttem azt a kort hogy nem vettek vissza,így kénytelen voltam tanfolyamokra járni,hogy legyen valami szakmám is,és ne csak a gyári melók,meg az alkalmi munkák maradjanak továbbra is.
2021. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Alig vártam, hogy lelépjek otthonról. Így 22 évesen simán beleugrottam egy kapcsolatba, aki később a férjem lett, majd el is váltunk.

Nem volt rossz kapcsolatom a szüleimmel, csak 3 napot nem bírtunk ki együtt.

Mindig törekedtem arra, hogy önálló életet éljek.

2021. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
17 évesen anyám kirakott otthonról majd miután rájött, hogy mennyire egyedül van nélkülem, visszakönyörgött. Ezt eljátszottuk fél év alatt 3x, majd végleg meguntam. Apám időközben elköltözött a barátnőjéhez, rám sok időt nem szánt, a barátnője 5 gyerekével viszont elég sokat törődött. Bántott azért a dolog, de legalább apám házában lakhattam. 17 évesen szerencsére azért már volt egy minimális keresetem, így pl a kaját én fizettem magamnak. Apám is támogatott úgy ahogy, mikor volt munkája és nem a barátnőjétől függött pénzügyileg. Mindezek után rendes munkát találtam magamnak és leléptem a barátnőmmel Ausztriába, de azért hálás vagyok apámnak, hogy arra a két évre adott egy házat ahelyett, hogy bérbe is adhatta volna. Nehéz egy időszak volt.
2021. jan. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
Fél évvel a diplomám előtt szereztem munkát, sokat félre is tettem. Diploma után bejelentettem, hogy elköltözöm. Addigra ki volt fizetve a foglaló és egy havi bérlet. Eljöttem 21 évesen. Korábban nem tudtam, bár jobb lett volna.
2021. jan. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam munkát a faluban és kimentem külföldre dolgozni.

Lakhatást a cég intézte ehez képest nagyon jól fizetett is.

Aztán teltek az évek.

Öszejöttem asszonykámmal.

Így visszaköltöztem magyarországra. De itt nincs létbiztonság, minden instabil és kiszámíthatatlan. Nem tetszik a helyzet.

Ha nincs pénzem, vagy nincs munkám első mentő ötlet hogy megyek visszs dolgozni külföldre.

2021. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt beköltöztem a koliba a páromhoz, bár az egyetem a szülővárosomban volt. Kezdetben minden héten hazajártunk a saját vagy a másik szüleihez, később egy-egy hétvége kimaradt, ha más program volt, majd ok nélkül is volt, hogy bent maradtunk. Kint tanultunk külföldön fél évet, amikor a szüleinkkel szinte egyáltalán nem találkoztunk. Időközben mindketten elkezdtünk egyetem mellett dolgozni, így amikor a koliban már nem lakhattunk, albérletbe költöztünk. Én még tanulok, a szüleim az egyetem befejezéséig támogatnak anyagilag, de már évek óta félreteszek legalább annyit, amennyit ők adnak, azaz valójában nem a megélhetésemre használom fel.

Ha nem lett volna a kapcsolatom, valószínűleg akkor is beköltöztem volna a kollégiumba, csak később (3-4. évtől), albérletbe viszont rögtön végzés után valószínűleg csak akkor, ha lett volna kivel osztozkodnom. De így is szerintem max. 1 évet maradtam volna utána otthon, utána teljes állással egyedül is elköltöztem volna.

Jó a kapcsolatunk egyébként, amikor elköltöztem kicsit hirtelen is volt a leválás, de most már (23 évesen) azért az önálló életre van igényem.

2021. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!