Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy engedhette meg magának?

Hogy engedhette meg magának?

Figyelt kérdés

Apám kb akkor jött el nyugdíjba amikor megszülettem, 22 éve. Bár magasabb pozícióban volt, a nyugdíja konkrétan semmi. Érettségivel elhelyezkedtem egyszer egy helyen akkor kerestem annyit. Most kilátástalannak látom az életem több szempontból is. Eszembejutott hogy apám azóta nem dolgozik. Ezt hogy engedhette meg magának? Fiatalon jött nyugdíjba mert olyan munkája volt amikor korábban el lehetett jönni. Kiszámoltam, ha azóta dolgozott volna heti 1 napot olyan 9 millióval lennénk bentebb, ha netán 2 napot akkor ennek a duplája és így tovább...


Konkrétan semmim nincs és nem is lesz. Se autó, se lakás/ház, se jogsi, se nem mehetek fizetős egyetemre..


Ha dolgozott volna akkor könnyebb lenne nekem is. Szerintem ez egy szülő részéről pofátlanság. Ha tudom hogy gyerekem született akkor nem jövök el nyugdíjba vagy keresek másik munkát, kitalálok valami vállalkozást mert tudom hogy itt ez a gyerek és fel kell nevelnem.


Nem arról van szó, hogy mindent tőlük várnék el, csak körbenézek és látom hogy az összes ismerősöm kap vagy egy jogsit vagy egy autót plusz tanulhat fizetősön, lakásokat kapnak akár hitelre is.. nekem meg semmi és nem is lesz soha!



2021. jan. 19. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
80%

"látom hogy az összes ismerősöm kap vagy egy jogsit vagy egy autót"

Általánosítasz. Ez nagy hiba. Csak a jót látod, ahhoz viszonyítasz, és irigykedsz. Tudomásul kell venni, hogy valaki gazdag amerikai bankárcsaládba születik, valaki meg az orosz tajga mélyére a reménytelenségbe.

"Konkrétan semmim nincs és nem is lesz". Miért ne lenne? Dolgozz meg érte és lesz. Eleinte kicsike, aztán majd lábra kapsz. Sopánkodás helyett nézz előre!

2021. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 anonim ***** válasza:
68%

A kocsi, jogsi, lakás, fizetős egyetem -sok kortársad tévhitével ellentétben- nem "alap"!

És igen, nagyon jól csinálta, hogy elment nyugdíjba. Én is elmennék, most, azonnal, 50 évesen.

Tessék olyan jól tanulni, hogy felvegyenek államira!

És letenni valamit az asztalra, nem követelőzni, hogy az neked "jár"!

2021. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 anonim ***** válasza:
81%

Fizetos egyetemre Mo 4/5e nem jar. Tehát ez kifogásnak is eleg rossz.

Ha jo jegyeid vannak egyebkent akárhova bekerulsz, az a kérdés bent tudsz e maradni de ez kizarolag toled fugg.

22 eves vagy. Tehat gondolom dolgozol ha nem egyetemre jarsz.

Albérletben vagy sima hazban laktok? Te fizeted a dolgokat, vagy edesapad? Mitol latod ilyen kilatastalannak a dolgokat? Mi jatszik a háttérben? Ha dolgozol miert ne lehetnenek meg ezek a dolgok mint jogsi?

2021. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 anonim ***** válasza:
64%

22 éves vagy, még élsz. Ezek szerint szüleid fölneveltek. (De minek?!!)


22 éves vagy, a jelek szerint marha okos. Hajrá, előtted az élet.


(Amúgy mindenkinek, aki tud, csakis azt javasolom: menjen el nyugdíjba, ha van lehetősége.)


Pénzt keresni ezen túl is van mód.


A követelődző kis utódok meg csinálják meg a maguk szerencséjüket.

2021. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 anonim ***** válasza:
70%
Na, a napi gyernőtt, aki a szüleit hibáztatja. Nem ártana neked 1 hét kapálás, viccen kívül mondom, és nem vagyok boomer.
2021. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
83%

:D


Először azt hittem hogy elírás, aztán elkezdtem ízlelgetni a kifejezést:


"gyernőtt"


hogy ez mekkora?!!!


KÖSZIKE! :D

2021. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 A kérdező kommentje:

Nem irigykedek, ha megtehetném én is támogatnám a gyerekem anyagi, tárgyi dolgokkal is. Nélkülöznünk nem kellett, ezért hálás is vagyok, és nyilván tisztában vagyok vele hogy más éhezik, fázik. Foszkon tanulok államin, de szeretnék diplomát. Ahova felvennének és szeretném is csinálni oda “nem mehetek” mert nem fizet majd jól. Ahova a foszk után mennék tovább oda 420 pont kell kb. Annyim ha belegebedek se lesz annak ellenére hogy sosem voltam rossz tanuló, van nyelvvizsgám. Fizetős sulira pedig nem mehetek. Dolgoztam már diákmunka keretein belül, voltam teljes időben foglalkoztatva is, jelenleg a covid óta nincs munkám és mivel nappalin tanulok borzalmas órarenddel, nagyon nehéz munkát találnom. Ezért látom kilátástalannak az életem, itt vagyok fiatal felnőttként pénz nélkül, minden nélkül. Egy jogosítvány vagy autó is kapukat nyitna meg akár munkavállalás terén is. Dolgozni szeretnék, de diplomát is szeretnék. Mikor lesz Munkám? lakásom? Gyerekem? Autóm?


Napi több órát töltök el munkakereséssel. Vannak munkák, de a suli nagyon megköti a kezem.



Azért “haragszok” apukámra mert a család kasszájához hozzáadhatott volna milliókat és heti 1-2 nap nem nagy dolog. Egészségi állapota engedte volna. Ráadásul az unalmában inni is kezdett ami vitte el a pénzt. Tisztességes ember, a munkájában kiemelkedő volt, de nem gondolkozott előre. Most pedig már idős, nem tudna meg ennyi év kihagyás után főleg nem menne dolgozni.


A problémám csak az, hogy mivel nem arról van szó hogy éheztünk stb, ezért tényleg bentebb lennénk 9-18 millióval.. tehát nem jelentene gondot ha ki kéne fizetni az egyetemet akár 3* is, vagy letenni egy jogsit ilyesmire gondolok. Úgy érzem elvett tőlünk ezáltal.


Amúgy van pénzünk így is, de az életszínvonal meg körülmény amiben élünk.. cigány putri részen jobb autó van, meg jobb körülmények a házban és ez tényleg így van higgyétek el!


Amit pedig írtam, tényleg fizetősön vannak az ismerőseim 90%-a. Benne vagyok ebben a közegben, az egyetemi életben és még Foszkon is fizetősön vannak az emberek..

A suliban egyébként jól teljesítek.


Azt érzem nem itt kéne tartanom ahol jelenleg vagyok. És tudom más is indul a nulláról vagy a minuszról de szerintem ők valami egészen más ok miatt. Itt az apukám megtehette volna hogy dolgozik, értünk, magáért de nem tette.

2021. jan. 19. 22:10
 8/126 anonim ***** válasza:
63%

Es ha dolgozott volna, akkor mi lett volna? Mert azt a penzt nem biztos, hogy felretette volna azert, hogy neked lakast vegyen, bar 9 millioval kitorolheted a popsidat is jelenleg, ha most az ingatlanarakat nezzuk.

22 eves vagy, az elmult 4 evben mit csinaltal? Gondolom meg otthon laksz, tehat koltened semmire nem kell, igy ha mondjuk havi 150 ezret keresel (ez csak egy pelda) tobb mint 7 millio forintodnak kene lennie. Ez hol van?

Nyavalygas helyett inkabb tegyel az almaidert, ne sirjal azon, hogy mid nincs, mert ennek semmi ertelme. Ha egyetemre akarsz menni, akkor tanuljal, es bekerulhetsz allamira.

Ja, hogy azert is tenni kene? Hat igen, ilyen az elet.

Minket se segitettek a ferjemmel a szuleink ilyen szinten, mert egyszeruen nem volt mibol, de tisztessegesen felneveltek minket, amiert nagyon is halasak vagyunk. Mindent amit elertunk, csak magunknak koszonhetjuk, es erre nagyon buszke is vagyok.

2021. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
63%
Fizetős egyetem ne legyen már elvaras. Érettségizz le megint, nyelvvizsgazz. Vagy fizesd magadnak, ha dolgozol menni fog. En sem kaptam se lakást, se kocsit. Jártam egyetemre,allamira persze.
2021. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
63%

Kedves topikindító, egyben 7-eske:


22 évesen ne a szüleidet okold. 22 évesen oldd meg az életed.


Ehhez én annyi segítséget tudok felajánlani, hogy:

Budapesten, minden munkanapon 5:35 ill. 5:50 közt szállok villamosra, egy munkáskerület erősen munkás megállójában.


Hosszan hallgatom utastársaimat. Az egyértelműen kiderül, hogy fiatal (22 éves?), dolgozni akaró és tudó brigádtagra mindig szükség van. Kb. állandó munkaerőhiányban szenvednek, még Covid-karantén után sok hónappal is.


És szeretnének friss, új, dolgozókat.


Ha gondolod, megadom a pontos koordinátákat. De csak ha komolyan akarsz dolgozni !!! :D

2021. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!