Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el anyámnak,...

Hogy magyarázzam el anyámnak, hogy nincs szükségem autóra? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Én soha nem akartam jogosítványt amire számos okom volt, most ezeket nem részletezném. A szüleim mindig azt hitték hogy csak viccelek és hogy majd beérik a fejem, de amikor 17 éves koromban a velem egyidős barátommal meghallották hogy arról beszélek hogy ő elkezdi a KRESZ-t, akkor teljesen lázba jöttek. Elmondtam nekik hogy én csak kíváncsiságból kérdeztem meg a dolgot a barátomtól, de továbbra sem akarok jogosítványt, ez a válasz azonban nem igazán tetszett nekik. Szerintem 2 hónapig hallgattam napi szinten azt, hogy márpedig azt muszáj megszerezni és hogy már ideje lenne. Egy idő után beadtam a derekam hogy végre békén hagyjanak ezzel és elkezdtem a jogsit, amit 18 éves koromban (most márciusban lesz 3 éve) megszereztem.

Ezután jött az érdekes rész, mégpedig az, hogy nem adták oda a kocsit, de még csak azt sem nagyon engedték hogy úgy vezessem hogy mellettem ültek. (Összesen nagyon max 6-8x ha vezettem) Ez őszinte leszek az elején egy kicsit bosszantott, de igazából bármi volt a barátaim voltak olyan kedvesek és fuvaroztak, és a tömegközlekedéssel nekem személy szerint soha nem volt problémám, szóval ezt az egész vezetés dolgot én olyan 4-5 hónappal a jogsim megszerzése után totál elengedtem, mert esély sem volt arra hogy vezethessek, illetve jött az egyetem, felkerültem Budapestre, ahol amúgy sem tudtam volna hasznát venni egy kocsinak.

Na most az online tanítás alatt hazaköltöztem és a napokban kaptam egy nagyon jó álláslehetőséget anyámon keresztül, azonban heti szinten meg kellett volna tenni 2x20 km-t egy céges autóval, tehát megkérdezték tőlem hogy milyen gyakran vezetek és hogy mennyire vagyok biztos a vezetési képességeimben. Én őszintén elmondtam, hogy szerintem 2,5 éve nem ültem a volán mögött, örülnék neki ha egy manuális váltós kocsival eltudnék indulni a pirosnál. Így viszont az állás bukó volt persze.

Anyám ezután teljesen kiakadt, a fejébe vette hogy venni kell nekem egy autót és gyakorolnom kell a vezetést. (Ezt amúgy azután, hogy most Szilveszterkor a nagymamámat haza kellett volna fuvarozni a tőlünk 3 km-re lévő házába, apám mondta hogy mi lenne ha én vinném haza, anyám pedig azonnal ugrott hogy arról szó sem lehet.) Én megmondtam neki, hogy ne is haragudjon, de azután amit eddig leművelt ne most akarjon már itt a vezetéssel jönni. Arról nem is beszélve, hogy reményeim szerint lassan húzhatok vissza Pestre, ahova én biztos nem vagyok hajlandó felvinni egy kocsit, nem akarom a zsebpénzem parkolásra költeni, illetve őszinte leszek, már tényleg elfelejtettem vezetni, Pest belvárosába eszembe sem jutna felmenni kocsival.



2021. febr. 9. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Itt a gyakorin több olyan felhasználóval találkoztam már, akik egyenesen lenézik azt, akinek nincs jogsija és/vagy nem autóval jár, mert szerintük az nem élet, ha tömegközlekedéssel jársz vagy netán szeretsz bicajozni. Ha az anyád is ez a kategória, akkor magyarázkodhatsz neki akármennyit, semmi értelme, mert az ilyen emberek nem képesek felfogni, hogy valakinek más igényei vannak, mint nekik.
2021. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%
Figyu, az, hogy van jogsid, már fél siker. Bármikor jöhet olyan élethelyzet, hogy vezetned kell, úgy gondolom, hogy kis gyakorlás után menni fog neked. Ja jelenleg úgy érzed, hogy nincs kedved, nem akarsz vezetni, akkor nem kell, de ha anyukád csak úgy hozzád akar vágni egy kocsit, akkor én azt nem feltétlen utasítanám el. Saját véleményem volt.
2021. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

21 évesen nem lenne hátrány eljutni arra a szintre, hogy a Mama elé állsz veszel egy nagy levegőt, és annyit mondasz:

"eddig sem vezettem, ezután sem fogok, és is nem kívánok ezzel a témával többet foglalkozni".

Valószínű érvekkel fog operálni, talán megpróbál érzelmekre hatni, de te legyél következetes. Ne vitázz, ne veszekedj, úgysem fogod tudni meggyőzni. Csupán közlöd, ez a véleményed és így döntöttél.

2021. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Hasonlo cipoben jartam mint te, sosem erdekelt, de nelkulozhetetlen volt a jelenlegi munkamhoz. Megoldas nalam az automata valtos kocsi lett 😄 imadom!!
2021. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
94%

Same story. Nem igazán akartam jogsit, anyámék erőltették, legyen letudva 17évesen, most úgy sincs semmi dolgod. Belementem, megcsináltam mindent elsőre nagyon jó eredménnyel.

Néha azt mondják hogy "miért nem vezetsz" meg ilyeneket, de mikor oda kerülne a sor akkor "inkább ne, féltelek, mi van ha neked mennek", "majd máskor" stb. (De én amúgy is kiválóan elvagyok a tömegközeledéssel.)

Persze akkor van sipákolás mikor megjegyzem nekik, hogy jobb lenne kocsival menni boltba, gyakorolhatnék, és nem kell cipelni a cuccokat haza bkvval akkor csak elterelik a témát, meg "jó az, abba még nem halt bele senki, hogy hazacipelte a boltból a vásárolt dolgokat" stb. Az más kérdés hogy ilyenkor 6 szatyorral nem igazán kellemes elvinni a buszmegállóig a cuccokat, várni a buszra.

Megoldást nem tudok javasolni neked, ugyanis én sem találtam rá, de hátha segít valamit, hogy van egy "sorstársad" ebben.:D

Max annyit próbálhatsz hogy akkor javasolod, hogy nem kell neked egy saját kocsi még, hanem majd a családi autón gyakorolsz (ha megengedik).

2021. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem csak azért zavar a dolog mert nincs szükségem egy autóra, sőt, inkább terhet jelentene számomra mint előnyt. A nagyobb gondom azzal van, hogy miután apámmal szabályszerűen rámerőltették a jogsit, egy kis túlzással az autó közelébe sem engedtek (mint mondtam a jogsi megszerzése után maximum 6-8 alkalommal ha vezethettem, ezt is csak úgy hogy mellettem ült az egyikük). Az utóbbi kb 2,5 évben egyszer nem jutott volna eszükbe rákérdezni hogy nem szeretnék-e vezetni. Most meg hogy egy munkához kellett volna anyám teljesen kifordult magából és egész nap a kocsikat nézi.

#3-nak: Hidd el, a családomban nem szokás köntörfalazni, elég keményen megmondja mindenki a másiknak a véleményét, ezt én is számtalanszor megtettem, volt hogy kedvesen, volt hogy csúnyán, de egyik fülén be, a másikon ki.

#4: Nekem alapjáraton a vezetéssel nem volt problémám, nem akarom azt mondani hogy profi voltam benne, az első vizsgámon meg is buktam, de amikor letettem a jogsim akkor rendesen ment a dolog, akkor még neki mertem volna vágni a fővárosnak is.

2021. febr. 9. 23:31
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: Kicsit megnyugtató hogy nem csak az én szüleim gondolkodnak totál logikátlanul. A családi autón való gyakorlást felvetettem, viszont mivel anyámnak és apámnak is szinte napi szinten kell a saját kocsija, így ha azoknak valami baja lenne akkor ők szívnának. Ezt pedig biztosra veszem hogy örökké hallgathatnám.
2021. febr. 9. 23:38
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha majd szükséged lesz kocsira, előtte veszel 10 órát egy oktatótól, aztán eg van oldva
2021. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem logikátlanul viselkednek, hanem eleinte féltettek téged, aztán amikor emiatt estél el egy állástól, akkor felfogták, hogy rosszat tettek ezzel. Ettől függetlenül nem kellene, hogy erőltessenek, mert csak elveszik a kedvedet.
2021. febr. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha annyira akarja neked az autót akkor vegyen egyet. Ennyi.
2021. febr. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!