Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam neki, hogy zavar?

Megmondjam neki, hogy zavar?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok anyukámmal elek, mióta elváltak apával 7 éve.. állandóan negatív, mindenbe a rosszat látja, mindenért mást hibáztat.. Régóta rosszul érzi magát, tényleg mindennap faj mindene de évek óta kérlelem, hogy menjen el orvoshoz: nem-nem úgyis jobb lenne már meghalni, en nem akarok élni ..( az anyukája rákba halt meg fiatalon, az apukája is rakos volt ) Pár példa : azt mondja ciszta van a fejébe de és faj is ott szedul de nem érdekli, csomó van a mellebe de nem érdekli stb stb Magas a vérnyomása erre évek óta kap gyógyszert de nem hajlandó rendszeresen bevenni hiába mondom neki azt mindennap kell szedni ahogy az orvos mondta .. 1 hete betartja mindennap szedi ezért épp a feje már nem faj. De akkor van más.. Ahogy haza erek egész nap a panaszkodasat hallgatom mindennel kapcsolatban: faj mindenem, miért van ekkora kupi , ezt te rontottad el meg ezt is.. Ha valami tönkre megy csak en tehettem tönkre .. Nagyon leszivja az egész eletkedvem :( Felek oda menni már hozza ha haza erek hogy épp megint mi lesz .. Viszont tudom hogy o van itthon, és 25 évesen már elkellene koltoznom itthonról akkor nem hallgatnam mindennap ezt belátom.. Ezért érdekelne van ehhez jogom szólni hogy nekem kicsit sok ezt az állandó panaszkodast hallgatni, úgy hogy ellene nem tesz ? Vagy turjem el és ahogy kapok hitelt lelepek azt bírjam ki? Nagyon szeretem szerintem a világ legjobb anyukája, de minden egyes nap csak a negatívat hallgatni borzasztó.. Kapcsolat függő szerintem és egyedül egyáltalán nem boldog de felek attól hogy komolyan baja lesz és akkor már keso lesz .. évekig rengeteg xanaxot megevett sokszor nem volt képbe , néha a mai napig szedi.. viszont szerintem ennek köszönhetően nagyon feledékeny lett ..
2021. febr. 19. 18:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Faj a térde fajnak az ízületei , faj a nyaka komolyan mondom mindene. Szerintem minimum 20 kilót kellene hogy fogyjon ez például Nem tudom közre játszhat e az egészségügyi problémákban.. vagy ha épp nem ez lenne akkor másba is talalalna negativat nem tudom :(
2021. febr. 19. 18:58
 2/22 A kérdező kommentje:
És azt is tudom, hogy kinek mondja el a Problémáját ha nem nekem de nem bírom már sokszor en is úgy érzem hogy nincs már kedvem élni se ez miatt :(
2021. febr. 19. 19:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Beteg, súlyos depressziós. Vagy rá tudod beszélni, hogy menjen pszichiáterhez, és persze utána szedje a gyógyszert, amit ott kap, amellett jó lenne a pszichoterápia is, vagy nem fogod bírni és nem is kell, hogy bírd mellette. Reális esély van az öngyilkosságra, de te attól úgyse tudnád megmenteni, csak a pszichiáter és a gyógyszeres kezelés tudná. Semmiképp ne áldozd föl magad, neked élned kell tőle függetlenül, az pedig, hogy ő igénybe vesz-e szaksegítséget ahhoz, hogy ő is élni tudjon, már nem rajtad múlik. Neked annyi a dolgod, hogy megpróbálod rábeszélni, és amint igent mond, keresel orvost, ha pedig nemet mond, akkor magára kell hagynod akár albérletbe költözve, ez van. A saját életedet éld, az övét nem tudod.
2021. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen depressziós. Kilátástalannak talál mindent, örömre képtelen, nem lát célokat. Borzasztó betegség, aki nem élte át, nem tudja milyen pokoli benne lenni. A legnehezebb hogy eljusson a segítségkérésig. Pedig egy jól eltalált gyógyszer már két hét alatt rengeteget segít a kedélyállapotán.
2021. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
És igen, a depressziós ember megterhelő a környezetének.
2021. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
igen ez depressziónak tűnik
2021. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Igen szerintem is depressziós, régebben volt ezzel szakembernel már több helyen, de állítása szerint nem segített semmit :( En is voltam 1 hónapja akkor felhoztam neki ezt is , hogy neki is elkellene menni valahova de teljesen elzárkózik már ettől.. Azt mondja hogy elmondja a baját kisirja magát de semmi változás hosszú távon .. Milyen gyógyszereket szoktak felírni ? Pl a xanax szerintem borzasztó karos hosszú távon ahogy látom rajta, és szerintem ezt ott írtak fel neki de nem vagyok benne biztos .. :( olyat írnak fel ami nem karos ? Depresszió nem tudom mennyire öröklődik de a testvérei körében is előfordult sajnos .. És gondolom ezt először felkene hogy ismerje valahogy, hogy lépjen :( nem tudom
2021. febr. 19. 20:12
 8/22 anonim ***** válasza:
tök mindegy milyet írnak fel, ha nem veszi be. nem lehet megmondani, kire hogy hat egy gyógyszer, főleg azok amiket depresszióra írnak fel. ha ön-és/vagy közveszélyes lenne akkor bevinnék, és ott beadnák neki a gyógyszert akár akarja akár nem.
2021. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A Xanax nem antidepresszáns. Ki írja azt föl neki? Ha a háziorvos, akkor neki kéne pszichiáterhez irányítania. Mivel beszűkült tudatállapotú és talán nem is nagyon intelligens, nehéz megértetni vele, hogy lépjen a saját és nem mellesleg a lánya érdekében. A betegség része a passzivitás, bezártság, kimozdíthatatlanság, reményvesztettség. Lehet családi halmozódás.
2021. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen valószínű a házi orvos írja fel, esetenként ismerősöktol szokott kapni pár levéllel.. De soha nem volt ra jó hatással az biztos. Most kicsit csalódott vagyok, hogy szerintetek akkor ha jól értem szakember nélkül ez nem fog megváltozni :(
2021. febr. 19. 21:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!