Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet, hogy a szüleim nem...

Lehet, hogy a szüleim nem felnőttek lelkileg?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, Anyukám 53 éves, Apukám pedig 57 éves. Úgy gondolkoznak, mintha gyerekek lennének. Teljesen ép értelműek alapvetően, de képtelenek bármiért is felelősséget vállalni. Idegesek lesznek, ha jön vmi megoldandó probléma, egymást hibáztatják, másoktól várják h megoldja azt és sajnáltatják magukat. Meg se próbálják megoldani.

2021. febr. 21. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Ezt tanulták a saját szüleiktől, utána meg egymástól. Nálunk is ez volt, egyszer láttam egy másik családban, hogyan megy az, ha valamit meg kell oldani, egész elámultam: se hisztérikus roham, se tehetetlenség: felállnak, és csinálják, dühroham és jajveszékelés nélkül.
2021. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Hogy bírtak felnevelni téged?
2021. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor még éltek a nagyszüleim, leginkább dédmamám.
2021. febr. 21. 20:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez így van. Már gyerekkorom óta sejtem. Hamar megtanultam felelősséget vállalni lelkileg, mert már kis korom óta tőlem várták, meg lelkileg engem terheltek a problémákkal. A kérdésem, hogy erre mi a megoldás? Hogyan lehet őket megváltoztatni?
2021. febr. 21. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen normális, én is ezt csinálom. Ez a felnőttéválás része. Biztos neked még nem voltak problémáid, ezért vagy még "gyerek". Jön majd idő, amikor három vödörből kapod egyszerre a "szart" a nyakadba, és akkor bizony te is pánikolni fogsz. Ettől függetlenül a megoldásra fogsz törekedni, de pánikolni fogsz. Ilyen az élet, meg kell szokni.
2021. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Ügyes vagy, hogy ezt észrevetted és annyit tudsz csinálni, hogy Te nem így fogsz élni. A rossz példa is példa.
2021. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fogalmad nincs az életemről. Képzeld, hogy óvodáskorom óra csak a problémák jönnek az életemben, igen, 3 vödörből, szorongó gyerek és kamasz voltam, mert a szüleim mindig bevontak ezekbe, lelkileg terheltek ezekkel, majd érettségi környékén ez átkattant bennem, továbbra is csak a problémák jönnek, többségük a szüleim jóvoltából, de már megszoktam, így tartom magam, így a megoldásra koncentrálok, lassan már a szüleim azt várnák, h én oldjam meg az ő dolgaikat is.
2021. febr. 21. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem 14 éves koromban parentifikáltak, azóta én vagyok otthon a felnőtt utáltam mindig, nem fizikai munkákat értenek ezen, csak lelkileg a szüleimet nekem kellett állva tartanom
2021. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyi meg a magánéleti felnőtt problémáikat odahordták nekem rettenetes volt.
2021. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha semmiben lelki segítséget senkitől nem tudtam kérni.
2021. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!