Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülői szeretet pótolható?

A szülői szeretet pótolható?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mondjuk egy gyereket nem szeret annyira az anyukája, vagy az apukája. A szeretet hiánya abban jelenik meg, hogy nem játszanak vele annyit, később nem beszélgetnek vele sokat, viszont nem hanyagolják el a gyereket. Csak nem olyan szoros a kötödés. Pótolhatja-e ezt egy másik családtag? Például egy keresztanya, vagy egy nagypapa, akit rendszeresen lát a gyerek, és akikkel úgymond ki tudja egészíteni azt, amit a szőlők nyújtanak. Ez így tudja teljes mértékben kárpótolni a gyereket?


Szerintem igen, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Esetleges tapasztalatokra is.



2021. febr. 22. 16:05
A kérdező szavazást indított:
Pótolhatja
Nem pótolhatja
84 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem
2021. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
de
2021. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem 100%-osan, de 95%-ig szerintem simán. Csak nem mindenkinek jut ilyen pótrokon, akinek jó lenne, inkább az a probléma szerintem.
2021. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem. Szerethet úgy, mintha az anyád, vagy az apád lenne, de mégsem az biológiailag. Remélem érted, mit akarok ezzel... A biológiai kötelék az mégis csak az, de nyilván nem attól lesz valaki jó szülő.
2021. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem is pótolja 100%-ig, jelentősen enyhíti a károkat.
2021. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha egy elhanyagolt gyerek mellett áll legalább egy törődő felnőtt, akár rokon, akár idegen, már képes egészséges pszichés fejlődésre. Persze az elhanyagolás miatti fájdalom nem törlődik ki, de nem roncsolja szét a személyiségét.
2021. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket első három évében azért nagyrészt a szülei mellett találjuk, addig nem hiszem, hogy a keresztanya vagy akárki nevelné. Ez a legkritikusabb időszak, ha itt nem kapja meg a megfelelő törődést, akkor defektusok alakulhatnak ki. A legtöbb személyiségzavar is erre eredeztethető vissza. Szóval későbbi életszakaszban lehet bárki az életében, akivel szoros a kapcsolata, de az első években megvont szeretetet ez nem tudja visszapótolni, mert az maradandó károkat okoz a gyerekben.
2021. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamámmal voltam így, és nem érzem magam hátrányban azokhoz képest, akik ezt a szoros köteléket az anyjukkal élték meg. Őszintén nem értem, miről beszél a 4. A lényeg, hogy kötődtem valakihez, sosem lamentáltam azon, hogy most ő biológiailag az anyám-e...
2021. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha hetente legalább kétszer, de talán annál többször kéne; tehát ha hetente legalább kétszer találkoznak, vagy többször; akkor van esélye pótolni. Hát, inkább szerintem heti 3, vagy több, úgy mondanám;de tehát mindenki csinálja a maga kis életét, tehát nem biztos, hogy erre mindig lesz idő. Inkább heti 4, vagy több; az lenne az ideális; mert tehát pótolni a szülőket ez nagyon nehéz feladat. Ha heti 4X megengedhetik maguknak, hogy találkozzanak; akkor az már tök jó. Heti 3mal még azt gondolom, nem lehetne teljesen pótolni, de 4-gyel , vagy több-bel már igen.
2021. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Nem pótolja semmi, ha valakit nem szerettek a szülei, azt a terhet egész életében cipelni fogja..
2021. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!