Mennyire normális?

Figyelt kérdés

Anyám az elmúlt kb 5 évben teljesen megváltozott. Letette a diplomát, amit jelzek, hogy én akkor 16, testvérem 10 éves volt. Már az elején is látszott, hogy csak azért kell a diploma, hogy dicsekedni tudjon. Konkrétan olyan szakot végzett, amelyre semmi szükség nincs, csak egy nagy szerecséből egy ismerőse beajánlott egy munkahelyre és a korábbi fizetése helyett kb egynegyedével keres többet.

Amióta a diplomája meg van teljesen megváltozott, a régebbi heti 2-3 főzésből max 1 van és akkor is csak valami 10 perc alatt elkészíthető valami, mintha nem volna ideje wgésznap, ma pl tészta volt az ebéd. A vírus miatt egyáltalán nem kell dolgoznia, de így is megkapja a fizetését, ami nyilván nem baj, de olyan szinten unatkozik, hogy az elmúlt egy évben több mint 500 ezret költöttünk mindenféle, hát nem feltétlen hasznos, vagy szükséges dolgokra, mint szőnyegek, párnák, kosarak, tárolók, porszívó, fürdőszobabútor, kanapé, és mások. Ezzel nincs is baj de pl a porszívót azért kellett lecserélni, mert a munlagelyén látott egyet és azt kellett venni, miközben teljesen működőképes mai napig a régi. Olyan lustává vált, hogy már ott tartunk, hogy több háztartási munkát végzek, mint ő. Elkotyogta magát tesómnak, azt hogy utál talarítani,mert nagy házunk van (180 nm) és a barátnőjének jó, mert ő neki csak 60 nm kell takarítani...

Azt, hozzá kell tenni, hogy nem túl gyakran főz, de ő neki mindog van friss, meleg kaja, mert rendel magának a munkahelyén mi meg azzal elvagyunk végezve, hogy mi is tudunk rendelni.

Mostanság a napjai semmit tevéssel tölti nem is értem, hogy nem unja magát halálra. Képeket nézeget, amit a munkahelyén készített, meg kötöget... Ami pedig emellett zavar, hogy a telefon a nap minden percében a kezében van és amikor meghall engem, hogy közeledek, úgy tesz mintha nem is telefonozna, de persze nem vagyok hülye, mellesleg eléggé gyerekesnek is tartom ezt a viselkedést.


Kérlek írjátok le a véleményeteket, mert kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem vannak gondok vagy más szsrint is.



2021. febr. 27. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Folosleges ezzel problemazni. Nyugi van es szeretet 😉
2021. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Semmi gond nem lenne, ha normalisabban vezetne a haztartast, illetve fozne. De szerintem itt a legnagyobb problema, hogy nem veled es a tesoddal tolt el minosegi idot, kimaradnak a kozos csaladi programok. Stimmt?
2021. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
De irritáló lehetsz, csak ezt olvasva megmondom:
2021. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3# Igen otthon élek 20 évesen, nem anyám tart el, és kb 12 voltam mikor utánam takarított.

Az meg szerinted normális, hogy a 10 éves gyerek mellett el megy egyetemre, csak hogy utána dicsekedhessen, hogy neki diplomája van? A kereset pedig hát relatív, de ha ebből kellene megélnünk bajba lennénk. Egyébként örülök, hogy így idegenbe ennyi mindent megtudtál állapítani, nyilván igazad van...

2021. febr. 27. 21:39
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, te egy iszonyatosan gusztustalan ember vagy.

Beszélgessünk 20ev múlva, hogy mennyire fogsz fozocskezni a 20eves kolkodre.

Undorító vagy.

2021. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, húzd le magad a wc-n! Undorító amit művelsz...
2021. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
8%

En meg neked adok igazat kerdezo. Jogos az elgondolkodas anyukad felol..

Szerintem kezdodott neki a feltunesi viszketegseggel es szepen atment botranyos lustasagba.

2021. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Abból amit leírtál szerintem eléggé túltolod a helyzetet. Ha jól értem te most 21 vagy a testvéred pedig 15. Minek is kéne rátok főznie..? Ennyi idősen már alapvető lenne mindkettőtök számára, hogy tudjon magának készíteni főtt ételt. Az meg hogy az utóbbi évben ellustult nem igazán értem hogy miért érdekel? Én is itthon élek amióta bezárt az egyetem és a legkevésbé sem érdekel hogy a szüleim mit csinálnak vagy mit nem csinálnak itthon. Amíg téged nem csesztet feleslegesen addig miért zavar az hogy nem csinál semmit? Egyébként a karantén mindenkire más hatással van, vannak akik a munkába temetkeztek, aztán olyanok is akik teljesen elveszítették a motivációjukat. Feltételezem az édesanyád egész életében dolgozott és most 20+ évnyi munka után végre kapott egy évet amikor alig kell dolgoznia és nem tudja hogy mit kezdhetne ezzel a rengeteg szabadidővel.

Arra meg szvsz jogosan lehet büszke, hogy felnőtt korában gyerekek mellett lediplomázott, legyen az bármilyen diploma is. Arról nem írtál semmit hogy konkrétan miben nyilvánul meg a dicsekedése.

2021. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Anyád egy okos, törekvő nő, jól csinálja.


20 évig kiszolgált, tanult, dolgozott.


Elhiszem, hogy tojik bele.

2021. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Amikor en 10 eves voltam nekem anyam egesz nap doglott a TV elott, seggreszegre itta magat mar kora reggel, neha fozott (ami eppen vagy ehetore sikerult vagy nem), csokit zabalt es olyan mocsok volt nalunk hogy ha atjott valamelyik baratom tobbet nem engedtek at, aztan mar nem is hivtam senkit mert en szegyeltem magam mi van otthon, csajokat meg se probaltam hazavinni. Dolgozni esze agaban se volt.

A te anyad lediplomazott hogy tobbet keressen, szive joga ezt a penzt arra kolteni amire akarja, elturi a 20 eves fejedet es te meg el is varod hogy a cseledetek legyen, foleg most amikor nektek is otthon kell maradni es joval tobbet tudtok otthon maradni. Ha ennyire munkara akarod birni akkor kerd meg hogy mutassa meg hogyan kell ezt meg azt megfozni vagy hogyan kell kivasalni az ingedet, kimosni a ruhaidat stb. legalabb lesz kozos idotoltesetek is.

Par napja irt egy kerdest valami disney-hercegno hogy neki 20 evesen miert kellett a fizetesebol vennie egy tubus fogkremet, akkor meg nem tettem fel ezt a kerdes de most mar muszaj, MI A G**I BAJOTOK VAN NEKTEK??? Honnan gondoljatok hogy nektek minden jar???

2021. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!