Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre joga van? Ti mit javasolt...

Erre joga van? Ti mit javasoltok, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Apám enyhén szólva nárcisztikus, aki megszabja anyánknak és nekünk is, hogy mit nézhetünk, nem tetszik neki, ha Netflixet nézünk és nem a Tv2-t és Hírtv-t nézünk.


Az se tetszik neki, ha a tesóm meg én tanulunk egész nap, tesóm középsuliba, én egyetemre felvételizek, de nem tudunk rendesen készülni, mert a nárcisztikus apámat nem érdekli, direkt a vizsganapok előtt issza le magát, hogy csak azért se sikerüljön nekünk.


Szerinte mindenért az anyám a hibás, a családi vagyontárgyakat rongálja alkoholos állapotban, ezzel is többletköltségeket okozva nekünk, de a pálinka meg az olcsó, szénsavas sör és a szénsavas üdítők elvártak, de panaszkodik, hogy nincs elég pénzünk.


Válás problémás, mert több mint 20 éve házasok, apám ki akarja dobni anyámat a saját házából, nélküle viszont anyám fizetéséből és a diákmunkából nem nagyon tudunk megélni, viszont közben apám mérgezi a családi légkört.



2021. febr. 28. 22:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én ezt a részét értem, de mégis anyámban akarja kelteni a bűntudatot mindenért, még 911-ért is.
2021. febr. 28. 22:36
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
#11 jó, akarja, de hiába, mert ő maga a bűnös.
2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Családsegítő.
2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
El kell válni, szepen mindenki megkapja a reszet a hazbol. Ha tudtok vesztek anyud es nagyszuloi reszbol lakast.Vagy apudat ki kell fizetni. Ha 18 elmultal dolgozhatsz...en vegig dolgoztam egyetem mellett...ezzel anyudnak tudsz segiteni. Vagy halaszthatsz is egy evet, amig minden helyre jon.
2021. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező még gyerek ( 17-22 éves lehet) persze hogy nem tudja mi hogy megy.


Attól, hogy apád felújítgat nem az övé. Jól nézne ki ha kiveszek egy albit veszek bele 2 szőnyeget azt az enyém lenne...


Ha anyud részéről a nagyszülőké akkor apádnak semmi köze hozzá.


Be ballag anyukád a hivatalba kér egy kijelentő lapot mamádék kijelentik, cuccai ki a kapu elé, zárcsere. Balhézik akkor rendőr aztán majd az ügyvéddel lehet beszélni.



Tanuld meg te is már most, azért nem maradok együtt valakivel , mert nincs pénz! Mert a pénze nélkül így úgy!

Mellesleg így mondva te meg csak a pénzéért viselitek akkor el... Na bummm és ő ezt tudja is.

2021. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha anyád fél elválni, mi aztán akármit javasolhatunk. Nincs más megoldás, apádat semmi nem fogja megjavítani, külön kell költözni. Beadni a válókeresetet, a bíróság dönt a vagyonmegosztásról, a házat eladni, venni két kisebbet. Te elmész dolgozni. Anyagilag rosszabb (bár az apád úgyis elitta a pénzt), viszont nyugalmasabb. Megéri.
2021. márc. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyetemre készülsz, tehát te is középiskolás vagy. Milyen vizsganapjaitok vannak???
2021. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem az a lényeg, ki fizette pl a festést, amire ráadásul semmi bizonyíték sincs godolom, hanem hogy mi áll a tulajdoni lapon. Ha apád se nem tulaj se nem haszonélvező, akkor lóf@szhoz sincs neki joga, nem még kirakni bárkit is. Ha anyud szüleié a ház akkor meg pláne nem, mert házassági vagyon se lehet.
2021. márc. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%
Max annyi köze lehet a házhoz, hogy oda van a lakcíme bejelentve. Viszont a tulaj egyoldalúan kijelenthet bárkit, sokszor fordul elő pl lakásvásárlás során, hogy az előző lakó elfelejt kijelentkezni és el kell intézni.
2021. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen élősködő férgek mindig nagyon jól tudják, hogyan lehet sakkban tartani azokat, akiktől függnek. Anyukád és nagyszüleid amíg tőle félnek, addig nem lesz változás. Pedig hát az igazság az, hogy az egyetlen ember, akit itt ki lehetne tenni ebből a házból, az pont apád. Ezt kellene bennük tudatosítani.
2021. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!