Szülői túlféltés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit tudnék tenni az ellen, hogy a szüleim ne féltsenek ennyire?

Hozzáteszem nem vagyok egy bajos gyerek, szerintem életemben nem csináltam semmi kalamajkát. Inkább introvertált személyiség vagyok. Jó tudom nem ettől függ, de egy bajos gyereknél úgy gondolom több oka van a szülőknek aggódni.

Hogy példát mondjak rá, előző évben nyáron el akartam menni három osztálytársammal (óvoda óta ismerem őket, anyáék is ismerik) strandra. Az itteni strand felújítás alatt volt, és ezért kinéztünk egy másik faluval odébbi strandot. Ahova ilyen egy óra busszal. Először nem is akartak hallani róla, anya még olyanokat is mondott hogy biztos pasizni mész oda. Ez nagyon rosszul esett, főleg hogy nagyon jó velük a kapcsolatom és mindent megbeszélek velük. Azt is tudják hogy még soha nem is volt barátom. Tehát ezért nem is értem hogy ez hogyan is jutott az eszébe. A társaság is olyan akiket ismer, cigizni sem cigizek, piálni sem piálok...


És pont azért nem értem, mert a nővéremnek régen mindent megengedtek, jó azért nem mindent de nem kellett neki napokon át kérlelni ha el akart menni valahova. Pedig ő aztán nagyon vadóc volt.


Félreértés ne essék, imádom a szüleimet, de egyszerűen ez az aggódás már betegesnek mondható. És nem hiszem hogy ezt azért gondolom mert tinédzser vagyok. Akárhol vagyok félóránként hívogatnak, a strandon mondanom sem kell hogy nem tudtam rájuk reagálni csak több óra múlva, mert a telóm az öltözőbe volt.


Soha semmi olyan helyre nem szoktam menni ahova általában mennének a tinik. Buliba sem mentem soha.


Azok segítségét kérném, akiknek volt ebben részük. Mit tudnék tenni? Beszélgessek róla velük? Most ez így hirtelen nem tudom hogy jött, mert nem járkálok nagyon sehova, csak az itteni sarki kisboltba. Gondoltam rákérdezek, hátha tudtok erre valami megoldást


2021. márc. 2. 19:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
2%
Keress egy jó pszichológust.
2021. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is igen tehát ez nemjo ötlet
2021. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Olyanok a szülők, hogy a lázadóbb természetű gyereknek többet engednek, hiszen őket nehezebb nagyon beszabályozni. A "jó" gyerekektől meg többet el mernek várni, mert náluk nem ütköznek akadályokba, ha szabályokat hoznak. Ezt én is tapasztaltam. Szerintem is beszélj velük, mondd el ezt, amit itt leírtál.
2021. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
1%
Az első két sor után biztos voltam benne, hogy lány vagy. Egyszerűen nem szeretnének idő előtt nagyszülők lenni.
2021. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
3# Értem ezt nem tudtam :))
2021. márc. 2. 20:17
 6/31 A kérdező kommentje:
#4-es azért remélem nem csak az első két sorig jutottál....
2021. márc. 2. 20:19
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Hány éves vagy? Ez sem mindegy azért...
2021. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
#4 aki nagyon akar kefélni az túlféltő szülő mellett is talál alkalmat
2021. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem épp azért féltenek, fognak jobban vissza mert a tesód "vadóc" volt és lehet hogy nem akarják ugyanazt az idegeskedés átélni

Legalábbis nálunk így volt a két nővéremmel

2021. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%
Tapasztalataim szerint a sorban utolsó (értsd a legfiatalabb) gyereket általában hajlamosak túlzottan félteni a szülők, lehet hogy nálatok is ez közrejátszik. Nem tartom egészségesnek amit leírtál, de szerintem az ilyen helyzetekkel nem igazán lehet mit kezdeni. Amit esetleg tanácsolni tudnék az az, hogy próbálj leülni megbeszélni ezt a dolgot azzal a szülővel, aki meglátásod szerint az engedékenyebb. Ezen túl nem tudsz mit csinálni, majd ha először adódik olyan helyzet amikor kénytelenek lesznek téged messzire elengedni egyedül több napra, akár cserediák program miatt, akár egyetem miatt stb, és látják hogy egyébként nem esett bajod és jól kezelted az akadályokat, akkor talán fordul majd bennük valami. Erre sem vennék viszont mérget. Van olyan szülő aki a 40+os gyerekét is naponta hívogatja, meg olyan is aki már ha tini korában elmegy a gyerek nyaralni közben sem keresi. Elhiszem hogy zavar, viszont amíg nem fordul át ez a dolog valóban betegessé, tehát nem nézegetik hogy mit vásároltál a bankkártyáddal, mit üzengetsz a barátaiddal stb, addig próbáld amennyire lehet elfogadni és megtanulni kezelni.
2021. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!