Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyám sokszor...

Mit csináljak ha anyám sokszor úgy viselkedik mint egy nem normális?

Figyelt kérdés
Lehet hogy ez csúnyán hangzik, de tényleg ez a helyzet. Olyan dührohamai vannak, hogy az nem igaz. Tegnap például becsomagoltam egy cuccot, amit postára akartam adni (automatába, oda mindenki úgyis úgy csomagolja be a dolgokat ahogy akarja), és nem találtam hozzá dobozt, vagy cipősdobozt, úgyhogy betekertem védőfóliába, aztán egy kartonlapból csináltam neki dobozt. Erre anyám bejött és közölte hogy azt úgy nem fogom feladni mert az úgy nem jó, mit tudom miért. Hát de mondom miért ne lenne jó, teljesen stabil meg jó volt, meg már úgyis kész van. Erre elkezdett üvölteni, hogy akkoris azt fogom csinálni amit ő mond, mert hogy nem igaz hogy ilyen krva önfejü vagyok hogy semmiben nem hallgatok rá. És akkor szedett valahonnan egy dobozt amit erőből hozzámvágott és még mindig üvöltött hogy ő azt mondta hogy ebben adom fel akkor ebben. És azóta is meg van rám sértődve, már várom hogy mikor kapom meg újra hogy milyen hülye vagyok, meg soha nem hallgatok rá stb. De mindig vannak ilyen dolgai, pl szokott benn lenni egy állandó fülbevalóm, amit ő kitalalt hogy karantén idejére vegyek ki. Én meg nen akartam, mert minek, meg úgyis megyek azért boltba pl, meg online orákon is latszik, akkor miért venném ki. Erre szintén napokig üvöltözött hogy nem igaz hogy nem bírok hallgatni rá. És rengeteg ilyen dolog van, mindenbe bele akar szólni, s ha nem akarom azt csinálni ami hülyeséget ő mond, akkor egyből ez megy. Egyebként kollégiumban lakom, érthető okokból keveset is járok haza...de most hogy itthon kell lennem ez szörnyű. Es én mindig türelmesen próbálom megmagyarázni neki hogy én ezt meg azt szeretnem úgy csinálni ahogy én gondolom jonak, lassan 20 évesen, de nem erti meg. Mit csináljak vele? Gondoltam hogy megmondom neki hogy menjen el pszichológushoz, de nem látná be hogy szüksége van rá. Egyebként egy ideje már a testvérem súlyos beteg, ez felerősítette az idegbaját, de ezelőtt is ilyen volt. Tudok valamit kezdeni vele vajon? Megbeszélés hatástalan.

2021. márc. 12. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele kezdeni semmit. Hazánk betegjogi törvényei szerint még a súlyos elmebetegeket is csak akkor lehet kezelni, ha ők beleegyeznek. Ha megöl valakit, az más, de amíg vér nem folyik, az idegbetegek ellen nincs mit tenni.
2021. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
F*szhiány, már bocs.
2021. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam hogy együtt érzek veled, az én anyám is ilyen volt, csak minket elátkozott úgy hogy az egész utca hallotta. Mióta családom van és elköltöttem abba hagyta az átkozódást de a testvéreimmel nem. Pl tegnap is bejött és megkóstolta amit főztem hát persze hogy úgy elkezdett pattogni hogy ezt nem így kell csinálni meg ő ezt meg ezt szokott belerakni (ilyenkor szeretne már tanítani mikor már megtanultam magamtól mert ő eddig nem mutatott semmit) de szerencsére jött a férjem asztalhoz ült és megdicsérte hogy finom.

Fogalmam sincs mit lehet az ilyen szülőkkel tenni én csak abban vagyok biztos hogy én nem leszek ilyen..

2021. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha a testvéred súlyos beteg, akkor azért olyan, amilyen, szerintem.
2021. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es szerintem attól még nem kellenne így viselkednie, az én második kisfiam meg is halt olyan beteg volt még sem bántam lekezelően a másik gyerekemmel sőt még annál nagyobb szeretettel nevelem azóta..
2021. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Próbáld ki hogy nem szólsz vissza.


Ha elkezdi sorolni a gondolatait csak még több jut eszébe ha válaszolsz valamit.


De ha már tudod hogy ilyen miért ellenkezel vele? "Jaj volt még doboz? Akkor abba rakom"

A füllbevalót meg kiveszed ha otthon van anyád.


Oké hogy nem kéne ilyem hülyeségeken rugóznia de ha már egyszer ilyen és tudsz is róla ne add alá a lovat.

2021. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha megfogadod a 6-os tanácsait, és elkezded az életedet egy idegbeteg parancsai szerint élni, te is bele fogsz bolondulni. Őrültnek nem rendeljük alá magunkat. Hanem elkezdjük tervezni az elköltözést tőle. A pénzgyűjtést, a szökés folyamatát, az őrült távoltartását leendő albérletünktől.
2021. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Jaj mert úgy aztán tényleg éppeszű marad ha folyton az anyjával "harcol" aki napokig őrjöng.


Nem véletlenül írtam azt amit. Az én anyám is ilyen.


Úgy is lehet pénzt gyüjteni meg tervezni az elköltözést hogy nem nehezíti meg a mindennapjait.


Az meg, hogy ne reagáljon a baromságaira nem azt jelenti hogy alá rendeli magát...

2021. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok, ne vedd ki azt a fülbevalót. Ha meglátja, hogy már nincs a füledben, csak annyit érsz el vele, hogy önelégült lesz, hogy elérte a célját! És majd elkezd újabb dolgokkal cseszegetni!! Mert sose elég! Én anyám is ilyen, bár van erre egy jó sztorim... 19 éves koromban csináltattam szemöldökpiercinget, 1 napig nem is mertem a szeme elé menni, aztán szó szerint -szembenéztem- vele... persze őrjöngött... aztán megmondtam, hogy felnőtt vagyok, azt csinálok magammal, amit akarok! Konkrétan látszott rajta, hogy leblokkolt teljesen... :D Nehogy már még egy olyan ékszer miatt káráljon, ami eddig is rajtad volt... Már bocsánat...
2021. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha nem csinálom azt amit mond, akkor nem blokkol le, hanem örjön
2021. márc. 13. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!