Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is elgondolkozott már...

Más is elgondolkozott már azon, mennyivel könnyebb lenne az élet szülők nélkül?

Figyelt kérdés

Az egész életem abból állt, hogy nekik kellett megfelelnem, hozzájuk kellett alkalmazkodnom, titkolóznom, idegeskednem. 23 éves vagyok, és úgy érzem amíg élnek, sosem leszek szabad. Tavaly nyáron elakartam kezdeni edzeni, de arról is lebeszéltek hogy hát nekem nincs kitartásom, gyenge vagyok, csak pénzkidobás lenne.

Persze ők ezt kedvességnek hívják, ha ennyi idősen is rám akaszkodnak, tipikus mérgező szülők, akik szeretnek mindenbe beleszólni. Ők neveltek ilyen önállótlan, beszari kis nyomivá, aki nem tud kiállni magáért, nem tud sok mindent elintézni. Munkát keresek már több hónapja, de mindenhol elutasítanak, mert nincs tapasztalatom, vagy nem vagyok elég meggyőző határozott, ami persze sajnos igaz is..

Ehhez jön még, hogy meleg vagyok, és full konzervatív, homofób családom van, akik lehet hogy sejtik, de inkább lennék öngyilkos, mint hogy lemondjam nekik.

Ha elköltözök, akkor is majd jönnek látogatóba tuti, meg hívogatnak, érzelmileg zsarolnak. Meg majd hogy mikor lesz már esküvő, meg hát az a munka nem való neked, bla bla.

Szabad akarok lenni, a saját magam ura, azt csinálni, amit szeretnék. Legszívesebben elköltöznék valami messzi országba, pl Ausztráliába, nevet változtatnék, megszakítanám velük a kapcsolatot és teljesen új életet kezdenék, de nincs hozzá sem bátorságom sem kitartásom. Meg erről is tuti le akarnának beszélni. Reménytelen a helyzetem...



2021. márc. 20. 22:03
1 2
 1/15 Vortrex ***** válasza:
34%

gec, mintha rendes magamat olvasnám


Valami majd lesz, olyan még nem volt, hogy ne lenne

2021. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Nélkülük rosszabb.
2021. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem lennének szüleid akkor nem születtél volna meg.
2021. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
86%
Valamiben jobb lenne, de összeségében az a legjobb amikor önálló vagy, de a szüleid vészhelyzetben ott vannak mint támasz
2021. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Én azon szoktam gondolkozni sokszor, hogy milyen lenne az életem, ha anyám belehalt volna a szülésbe. Akkor nem úgy nőttem volna fel, hogy folyamatosan részegen összever, terrorizál, kínoz, testileg/lelkileg megtör, állandó rettegésben tart. Talán akkor nem lenne bennem ez az állandó belső remegés még most is így úton a negyven felé.
2021. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Most, hogy már látod, hogy mérgező szülők, könnyebb lesz feldolgozni. Lehet, hogy ezt teszik veled, de nem te vagy az oka. Mivel őket úgysem teheted boldoggá, próbáld meg legalább magadat. Ha már egyszer kaptál tőlük egy lehetőséget az életre, élj vele. Az igazi szülő örül a gyereke boldogságanak akkor is, ha az magát a szülőt közvetlenül nem is teszi boldoggá. Ha meg nem örül, akkor sincs mit vesztened. Tőlük kaptad az életed, de nem kell értük élj.
2021. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg ne hagyd magad lebeszélni ha akarsz valamit csinálni. Edzeni akarsz? Nem kell engedély, vedd fel a futócipőt és mehetsz. Kit érdekel hogy szerintük gyenge vagy? Az ember azért edz, hogy erősebb legyen! Szép fokozatosan válj le a szüleidről, ha felnőttként viselkedsz, talán úgy is kezelnek majd. Aztán ha ezen a téren nő az önbizalmad, a munkakeresésben is fog. Egyébként nyugodtan lehetnél bátrabb az interjúkon. Végülis mit veszíthetsz? Legfeljebb nem kapod meg a melót, de ha nyomizol, akkor sem vesznek fel. Ha kell, dobj be egy felest előtte, hogy bátrabb legyél :D
2021. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Bocs de 23 évesen ez már nem a szüleiden múlik. Az hogy nincs bátorságod semmihez a te hibád is, persze az övék is hogy ilyennek neveltek. Vagy ez most megint egy szidjuk a szüleinket rovat? Mert azzal nem leszel előrébb ha mások leírják higy a halálba kívánják a szüleiket. Ezzel te nem leszel kisegítve. Csak tudni fogod hogy másnak is szar. És ha igen akkor mi van? Jobban fogod érezni magad? Ne nyavajogj hanem keress munkát valahol messze és költözz el.
2021. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen, van olyan, amikor az ember úgy érzi, hogy szülők nélkül jobb lenne. Én ezt csak a haláluk után láttam meg, hogy jé, mennyivel könnyebb és szebb az életem, mióta nem pofáznak bele, mióta nem csinálják a feszkót. Egyedül többet elértem az életben, mint ők ketten együtt és igen, amióta nincsenek, azóta van rendben az életem.

Először is kezdj el dolgozni magadon, önbizalmat szerezni, olvass életmód tanácsadó és motivációs könyveket, nekem az sokat segített. Költözz el amint lehet, ott kezdődik az egész. Az lesz a leválás első lépése.

2021. márc. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Krisztus 12 évesen hagyta ott szüleit, és nagyon tudta mit akart.


Ha megnevezed célodat, akkor bátran elhagyhatod őket. Legyél sokkal céltudatosabb.


A terveidet egyáltalán ne beszéld meg szűleiddel, csak majd amikor minden készen áll és elköltöztél, akkor telefonon hívd fel őket nehogy eltüntként hatósághoz forduljanak. Még ekkor se mondd meg hol laksz.


Ha találkozni akarnak veled, akkor mondd meg, hogy majd ha eljön az ideje. Onnan is pénzt kérhetsz tőlük (átutalással) céljaidhoz, de legyen munkád, amit csak te választasz. Az egyedüllét megerősíti a munkaszemléletben.


Szüleidet így tudod legjobban eltávolitani magadtól, és felejtsd el hogy halálukat kívánod. Tisztes távolságból jobban fogod szeretni őket te is.

2021. márc. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!