Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyek fel egy személye...

Hogyan tegyek fel egy személyes kérdést a mindig elfoglalt anyumnak?

Figyelt kérdés

Alig van szabadideje, és ha van is, inkább nem merem zavarni ezzel, mert csak még jobban fárasztanám őt vele. Ha hozzászólok akkor, mikor valamit éppen nagyban csinál, ideges lesz, és elzavar, hogy ő most nem tud rám figyelni. És attól is félek, hogy nem is figyelne rám, mikor mondanám. Pedig ez nekem fontos dolog lenne. Olyan tipikus, “életbevágó segítségkérés”lenne. Gondoltam már, hogy úgy kéne, hogy vmikor leülnék mellé, és megbeszélgetnénk a dolgot, de mikor erre sor kerülhetne, nem merem mondani neki. Félek, hogy elutasítóan reagálna.

Mit és hogyan csináljak, hogy a “leghatásosabb” legyen (vagyis hogy 99%-ban érdekelje, amit neki mondok)? Vagy hogy szerezzek bátorságot?



2021. márc. 21. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Segíts neki teregetés vagy főzés közben. Mondd neki h akarsz kérdezni valamit.


Ha elmondod akkor szerintem lenne rá ideje

2021. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thispain ***** válasza:
27%

"Hé! Tudnál figyelni rám! Kérlek!"


Ha küzdened kell azért hogy valakit érdekeljen a mondanivalód, vagy egyáltalán meghallgasson, ott régen baj van.


A hely, amit javaslok a személyes kérdés feltételére, az egy pszichológus szobája a pszichológus jelenlétében.

2021. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a bátorság rész ami itt hiányozhat.


A lényeg az, hogy az ilyenkre nincs jó alkalom, mindig lesz valami ami a mellett szól, hogy ne most.


Szóval szerintem egyszerűen állj fel és menj oda és mond meg, hogy beszélnem kell veled, nagyon fontos. Ha baj van mondahtod azt is, hogy baj van. És ne hagyd magad lerázni, ha nem reagál egyszerűen kezdj bele. Onnantól már menni fog.


Tényleg a lényeg a bátorság. Hogy hiába félsz csináld. Figyelj csak a fizikai részére: állj fel, mozgasd a lábaid, nyisd ki a szád ad ki a hangot :DD

2021. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Főzz egy finom teát, kávét, vidd be neki és miközben kortyolgatja hozd fel a témát.
2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

A lányaim az apjuktól előre kértek időpontot. Ő pedig beírta őket a naptárjába, és akkor azt a fél vagy egy órát tényleg fenntartotta a számukra.

Nem elvált apuka volt, csak informatikus elég zsúfolt napirenddel. Nagyon komoly helyzetben persze azonnal időt szakított a gyerekekre, de ilyen helyzet emlékeim szerint elég ritkán adódott.

2021. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Küldj neki SMS-t!


Komolyan. Ez mindig bevált nálam!

2021. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na???
2021. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Savlekotő ***** válasza:
28%
Kérdezz meg más felnőttet a kérdéseddel,szép család lehetettek ti is,ahol a egy tetü kérdésre se ér rá anyuka,de gondolom a családit felveszi mert azt fel tudják venni ma ,a gyerek meg csak zavar 2 percre is anyját apját ..
2021. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobban jártál volna, ha egyből a kérdést teszed fel itt.
2021. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lenne a kérdés ha szabad tudni,csak hogy tudjuk segíteni ha elutasítoan reagálna.
febr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!