Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen megoldás lehet erre?

Milyen megoldás lehet erre?

Figyelt kérdés

A szüleim eléggé félnek a koronától, nem nagyon szeretik ha mászkálok bárhová is. Soha nem járok sehova, se ruhát venni, se bulizni, (ezt karantén előtt sem tettem) Nagyon féltik a nagyszüleimet, természetesen én is, viszont az már kicsit aggaszt, hogy hónapok óta nem találkozhatok a barátnőimmel és körülbelül egy hónapja a barátommal sem. Amikor a barátomat felhozom, hogy jönni szeretne, mindig csak nagy veszekedések árán jöhet, mindig az a reakció, hogy "hát ebben a vírusos helyzetben". (Már nyár óta ezt játszuk)

Van valami mód, hogy meggyőzzem őket ez nekem így nem egészséges, vagy tényleg reménytelen ameddig tart ez a korona? Ez a beteges aggódás már lényegében kikészít.


2021. márc. 29. 03:55
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Hány éves vagy? Ha 18 felett akkor én a helyedben költöznék ha tudnék. Értem én hogy vírus van meg hogy meg lehet benne halni de ezt akkor is túlzásnak érzem. Ők mennek a munkahelyükre több 10-100 ember közé? Járnak boltba? Oké hogy ezek szükségesek a megéléshez de attól még ezeket a helyeken sokkal nagyobb eséllyel kapják el mintha te csak a barátoddal vagy 1-2 barátnőddel találkoznál. Amúgy már itt az oltás. Ha nyár óta nem sikerült meggyőznöd őket akkor nem hiszem hogy épp most fog sikerülni amikor a legtöbb a fertőzött és a halott is. Lassan mindenki megkapja majd az oltást és ha a nagyszüleid meg ők is be lesznek oltva akkor gondolom majd gond nélkül el fognak engedni téged.
2021. márc. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még egy évig várhatok a költözéssel. Amit elfelejtettem mondani, hogy a nagyszüleim nem velünk laknak, (kicsit félreérhetően írtam) viszont minden nap átmennek megnézni őket, amit nem is értek, miért nem inkább telefonon beszélnek.. a barátom nem lakik túl közel, kicsit vonatoznia kell, viszont eddig is vigyázott magára és nem lett semmi baj.
2021. márc. 29. 04:37
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Aha kérdező..a szüleid a saját szüleikkel csak telefonon érintkezzenek mert a te kis pasid menni akar hozzátok? Nem kicsit pofátlanság.
2021. márc. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó. Én nem azt írtam CSAK telefonon beszéljenek, hanem ne járkáljanak át hozzájuk minden nap. Szerintem te sem kezelnéd jobban a helyzetet ha a TE párod élne Győrben, te pedig az ország másik végében.

Válaszod roppant segítőkész volt, jutalmul kaptál egy nem hasznos kezecskét.

2021. márc. 29. 06:42
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Vagy harcolsz velük vagy beletörődsz.
2021. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Költözz akkor a barátodhoz erre az időszakra. Gondolom egyetemista vagy, ha opció lehet a költözés, és most tök mindegy, honnan jelentkezel be online.

Ha meg a szüleiddel maradsz, akkor fogadd el, hogy náluk ők hozzák a szabályokat, és ha nekik így tetszik, akkor így lesz. Ők nem szeretnék plusz kockázatnak kitenni se magukat, se az öregeket. Mit nem lehet ezen megérteni? AZ ő otthonuk, az ő szabályaik, ha nem akarnak engedni a te igényeidnek, az is az ő dolguk. Az meg hogy ránéznek a nagyszülőkre szerintem nagyon jó dolog, nyilván segítenek is nekik, amiben tudnak.

Milyen megoldás lehet erre? Nem kell velük lakni, és akkor ahol te laksz, ott te hozod a szabályokat. Ha meg nincs lehetőséges költözni, akkor megszoksz vagy megszöksz! Sajnos ez van, attól, hogy rendszeresen balhézol velük ezen, nem fogsz tudni változtatni.

2021. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha a szülő nem szeretne plusz kockázatot nem látogatná a nagyiékat .
2021. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

ha anyádék igazán félnének a vírustól akkor nem járkálnának nagyszüleid nyakára napi szinten. az én szüleim is szoros kapcsolatban vannnak anyukám anyukájával, érdekes módon nekik is sikerült megritkítani a látogatásokat. az elején hónapokig csak annyi ideig látták egymást amíg átadták nagyanyámnak a bevásárlást a kerítésen keresztül.

szerintem a kérdező szüleinek a vírus csak egy ürügy. lehet nem szeretik a barátaidat és a párodat, így a vírussal takarózhatnak mikor azt mondják ne találkozz velük.

2021. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Jajj kérdező nem hasznosra értékeltél? Megyek le is ugrom a tizedikről Attól még nem alhat nálatok a kanod :-D Tessék szépen elköltözni és eltartani magad, probléma megoldva. Gondolom senki se kényszerített rá hogy az ország másik végéből szerezz pasit. Bármennyire is fáj neked az a szüleid háza és azt engednek meg amit akarnak.
2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segített! :)
2021. márc. 29. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!