Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy édesanyámat...

Normális hogy édesanyámat ennyire érdekli a súlyom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nadszalkisasszony, de kövér se vagyok. (165cm és 60 kg) Átlagos, egészséges súlyom van, normálisan, egészségesen eszem, néha eszem egy kevés édességet, heti 3-4szer sportolok. Ha hétvégén reggeli és ebéd között eszem valamit beszol h jajj mindjárt eszünk és az alma is hizlal. Valamint ha este iszom teát (cukor nelkul!) arra is csak néz hogy hat de ez hizlal. A legnagyobb dicséret tőle, hogy ha picit épp fogyok és olyat szól h na egy kicsit mintha kisebb lennél.. Tudom hogy hülyeség, de mégis annyira rosszul esik tőle... 19L
2021. ápr. 6. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális anyukadtol..O hány kg volt fiatalon és most?
2021. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ő genetikailag vékony, én meg nem :) és az zavarja hogy nekem sosem lesz modell alkatom. Lehetne, ha nem ennek semmit, de hadd legyek már egészséges és érezzem jól magam.
2021. ápr. 6. 21:09
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
nem normális és még hülye is. Nem vagy kövér, a cukormentes teában meg mégis mi a fene hizlalna? Sportolsz, nem eszed tele magad édességgel, teljesen jó vagy.
2021. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
95%

Egyáltalán nem hülyeség, teljesen érthető, hogy rosszul esik tőle.

Szerintem anyukádnak vannak önértékelési problémái, vagy az egyéb gondjait vetíti ki ilyen módon, de ez nagyon nem egészséges. Örülnie kellene, hogy manapság a gyermeke egészséges, nincs étkezési zavara, és nem azért küzd, hogy anorexiás legyen.


Nem tudom, hogy egyébként milyen viszonyban, vagytok, de jó lenne, ha ezt meg tudnád beszélni vele, mert hosszú távon nem tesz ez jót egyikőtöknek se.

Annyit tudok tanácsolni ezen a téren, hogy több esély van a sikeres beszélgetésre, ha valahogy úgy tudod felhozni, hogy ne érezze számonkérésnek.

(Akármennyire is jogos lenne, hogy számonkérd...)

2021. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha ő eszik vmit, te is jegyezgesd meg neki, h hát ez hizlal meg az hizlal. Nem hülyeség, h rosszul esik. Állj a sarkadra, ne hagyd magad. És ha mond vmit, nyugodtan mond meg neki, h te is ilyeneket vágsz a fejemhez.

Az én anyukámmal ugyanezt csináltam, teljesen más témában. Én voltam a szar, szemétláda, de abba hagyta a harmadik ilyen epés megjegyzésem után:) Nekem se volt könnyű, de így állt le.

2021. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%
Mért nekünk mondod? Tudunk rajta változtatni? Te viszont tudsz. Csak meg kéne szólalnod! (Alternatív technika: abban a pillanatban, hogy anyád pikírt megjegyzést tesz, te is teszel egyet rá, biztos van mire. Néhány alkalom után garantált siker!
2021. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Apukád veletek él? Nem lehetne megkérni, hogy állítsa már le anyukádat? Talán ő tudna hatni rá.

Nyitókérdésedre válaszolva: anyukád viselkedése nem normális. Így lehet önbizalomhiányos, evési zavarral és egyéb komplexusokkal küzdő gyereket nevelni.

2021. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Uhh nálunk ez pont fordítva van. A lányom 13 éves, tökéletes modell alkat, de tesz is érte. Nagyon megvalogatja mit eszik és szerintem keveset eszik... Csak vizet iszik és rengeteg gyümölcsöt fogyaszt.


Én, az anyja pedig azt érzem, hogy ez nem annyira normális az ő korában, es néha ezen össze is zordulunk. Örülnék ha jóízűen enne néha nasit, vagy sütit, vagy üdítőt inna.


De ő már 5-6 évesen is ilyen volt, csak akkor rengeteg édességet evett, és egy éve semmit.


Nehéz ez... Te jól gondolkodsz, egészségesen. Engedd el a füled mellett. Szeretném ha az én lányom is így gondolkodna mint Te.

2021. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Minden alkalommal, amikor ezt előhozza, teljesen komoly arccal ajánlanék neki vmi ránctalanító krémet.
2021. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Egy újabb kitalált kérdés...
2021. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!