Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire alkalmaznátok saját...

Mennyire alkalmaznátok saját gyereketekkel szemben egy "jó szándékú" nevelő célzatú pofont? Van olyan szint, amikor az lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Illetve, mennyire tolerálnád, ha más keverne le egy nyaklevest a gyerekednek, pl. nagyszülő vagy tanár stb.
2021. ápr. 11. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Semennyire. Más meg végképp ne nyúljon a gyerekemhez.
2021. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen nincs, hogy "jó szándékú" pofon. Ez csak egyet jelent: a szülő tehetetlenségében nem tud mást csinálni, inkább a fizikai fölényét használja.

Amúgy láttam már én is olyan helyzetet, ahol meg tudtam érteni a szülőt, aki kiborulásában lekevert egyet a gyereknek, de ez akkor sem megoldás. A gyerek sem a pofontól fog megnevelődni, de ráadásul könnyen éket verhet ilyesmi a szülő-gyerek kapcsolatba, nem is beszélve a rossz mintáról, ami rögzül ezáltal.

2021. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire. Bár simán el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor hirtelen megszalad az ember keze (szomszéd kissrác egyszer kiszaladt az autó elé, anyuka szegény addig engedte el a kezét, amíg a kocsit bezárta, na ott lehet, hogy a sokk belőlem is kihozta volna)-
2021. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Van olyan eset . A mikor a gyerek többszöri figyelmeztetés ellenére is veszélybe sodorja magát. És baromi sok gyerek van aki leszarja miről dumál a szülő...
2021. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 qborka ***** válasza:
85%

Erről csak konkrét szituációban, a gyermek ismeretében lehet dönteni.

Ha viszont pl. azt látnám, hogy egy legalább 8 éves gyerek pl:állatot vagy egy társát erőszakkal közelít meg (szóval nem csínytevés) , simán nyakon vágnám, és nem ellenezném, ha más az én gyerekemet ilyen szituációban valaki rendre intené.

Nem feltétlen az arcán, de meglegyinteni valahol, vagy megszorítani a karját.Nem erőből természetesen. Illetve pl. ovis korban inkább ártanánk vele.

De pl. rossz tanulmányi eredmény miatt felesleges.



Anyám két alkalommal ütött arcon: lehülyéztem az ő anyukáját, talán 10 éves voltam. Így, 41 évesen visszagondolva, simán megérdemeltem volna kettő normális pofont + egyéb szankciókat.

Illetve egyszer az ölében ülve adtam anyunak egy pofont, ő lendületből visszaadta :) Mindketten nevettünk.

2021. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell kékre-zöldre kell verni a gyereket, de néha kell egy jól időzített pofon, abból tudja a gyerek, hogy na akkor eddig és ne tovább.

Emlékszem még kicsik voltunk, húgom szeretett tüzeskedni. Ha gyertyát, csillagszórót, füstölőt kellett gyújtani, azt mindig ő akarta. Anya persze mindig elmondta, hogy csak akkor szabad, ha ő is ott van. Aztán egyszer anya lefülelte, hogy a kanapé mögött ücsörög egy doboz gyufával és azokat gyújtogatja meg elfújja. Na akkor kapott akkorát, hogy én csak láttam de nekem is belesajdult az arcom. Ne félj utána a gyufa közelébe se ment. Nem lett lelkisérült se, a házat se gyújtotta ránk, és a mai napig nagyon jóban vannak anyával, pedig már bőven felnőttek vagyunk.

2021. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Persze, láthatja bárki manapság sok "jól nevelet" gyereket, akikre még csak csúnyán nézni se szabad, mert lelkisérült lesz. Elképesztő hogy kis szaros kölykök mit meg nem engednek maguknak, és anyuka ahelyett, hogy akkorát lekeverne neki, hogy körbefurdul a feje, leáll vele "alkudozni" meg "kompromisszumokat keresni". Basszus 4 éves gyerek le büdösk_rvázza az anyját, erre a válasz " jajj Pistike ilyet nem szabad mondani". Szerinted Pistikét mennyire hatja meg, hogy anya megint mit dumál? Csinál amit akar, semmi következménye.
2021. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Ja, utolsó. ezzel nekem is volt érdekes tapasztalatom az egyik bevásárlóközpontban, itt Kecskeméten. A gyerek nem kapta meg amit akart, míg ki nem értek, végig üvöltött hogy "hülye ku.rva, hülye kur.va, most haragszol, meg akarsz ölni? "a nő meg csitítgatta a kis patkányt, és hízelgett neki. Kedvem lett volna pofán csapni a kölyköt, de a nőt is hogy tűri: a saját, tíz év körüli kölyke nyilvánosan megalázza...
2021. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor azt kiabáltam mamára hogy "utállak te szmét" (mert valami, általam kitalált marhaságot nem akart megcsinálni), akkor bizony kaptam érte egy maflást. Jogosan.


Meg egyszer anyától, mikor nyávogva affektálva beszéltem. Rám szólt 5x, és hatodszorra is direkt ugyanúgy nyávogtam vigyorogva, na, akkor lekevert egyet. Nem erőből, nem is fájt meg semmi, csak éreztette, hogy elég lesz.

2021. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!