Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a 23 éves munkanélküli fiatok segélyből akarná fenntartani a kocsiját?

Figyelt kérdés
Gondolna egyet csak úgy és veletek vetetné meg a kocsit melette tartsátok el stb Ő meg a segélypénzből tankolna stb

2021. ápr. 13. 14:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolna egyet csak úgy és veletek vetetné meg a kocsit"

Ezt nem értem. Max úgy, hogy ha velem akarná megvetetni. Akkor meg mondanám neki, hogy bilibe lóg a keze, menjen és dolgozzon meg érte.

2021. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk eleve ott bukna a dolog, hogy nem vennék neki kocsit. Ha meg iylen idióta, el se tartanám egy napig se
2021. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%
Végülis megértem, hogy egy 23 éves szeretne autót. Én feltételhez kötném, akkor venném meg neki, ha talál munkát és meg is tartja 6 hónapig. Ez talán motiválná.
2021. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Ha az álláskereső a bejelentés előtti három évben folyamatosan, 8 órás munkaviszonyban volt vagy megszakítás nélkül vállalkozói tevékenységet folytatott, akkor 90 napig, azaz 3 hónapig jogosult álláskeresési járadékra.


A te 22ezred nem azt mutatja, hogy szorgosan 3 évig dolgoztál, hanem azt, hogy épp csak a minimum van meg a járadékhoz, azaz 1-2 hétig, 1 hónapig fogod kapni. Erre meg ne verd magad, de főleg ne akarj belőle kocsit tartani!

Teljesen értelmetlen kérdés!

2021. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Húha, már ott bűzlik a dolog, hogy nem jár az idők végtelenségig álláskeresési járadék, mint ahogyan azt már előttem csomóan elmondták. Nem beszélve a millió feltételről, amihez kötött, hogy kaphasd.


A másik pedig, te havi 22 ezerből nem tartasz fenn autót.

1. miből veszed meg?

2. nemcsak üzemanyag költséged lesz.

3. kötelező biztosítás minimum évi 40-50 ezer

4. teljesítményadó, évi 10-20 ezer között

5. kétévente műszaki, ~25 ezer

6. egyéb költségek: ablakmosófolyadék, hűtőfolyadék, motorolaj, téli-nyárigumicsere, ablaktörlőlapát csere, plusz a szervizelés költsége, kopó alkatrészek cseréje, stb.


Felejtsd el.

2021. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert ha akar velem vetetni autót, rögtön megyek és veszek is neki.

Ostoba ember ostoba kérdése!

2021. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
a nagy lópikulát
2021. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha az ő nevén van a kocsi, onnantól ez engem nem érdekel. Legfeljebb nézegerheti itthon, mert nem fog telni benzinre.
2021. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki kocsit? Tartsd is el? 22 ezer semmire sem elég manapság. A s*ggét ne nyald ki?
2021. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A 22 ezer Ft az aktív korúak támogatása, akár kaphatja egy évig is viszont ki közvetíthetik közmunkára is, ha nem fogadja el akkor nincs támogatás.


,,A foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege 22 800 Ft/hó." szerintem erre gondol a kérdező, ez nincs korábbi munkaviszonyhoz kötve.


Amúgy az valóban nem értelmezhető, hogy gondol egyet és a szülővel vetet egy kocsit. Ha meg sikerrel jár és kap kocsit akkor kap. Erre mit lehet mondani. Ti tudjátok.

2021. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!