Mièrt ilyen az apám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Apám folyamatosan le degradál bele akar szólni az èletembe.mikor fiatalabb voltam 16-17èves soha nem engedett meg semmit elnyomott ettől lett egy nagy önbizalomhiányom amit èvek alatt sikerult legyőznöm. Most vagyok 26 èves, 4ève költöztem el otthonról 2ève hazasodtam meg. Olyanokat csinált hogy hetente elvárta h mennyünk át látogassuk meg őt meg nagyanyámat mert h kozel lakunk stb ha nemet mondtam mimdig lelki ismeret furdalást akart bennem kelteni folyamat mindent rám akart erőltetni kiskorom óta tavaly szeptemberbe elhunyt nagyanyám azt is rám kiabálta hogy miert nem mentem sűrübben stb... azert mert megvan már a saját eletem.. egyszeruen nem tudja elfogadni hogy felnőtt ember vagyok.. úgy èrzem mèrgez lelkileg ès már nagyon unom egy igazi zsarnok 1 hete nagyon beolvastam neki mert szájára vette a házasságomat..azóta nem beszeltunk de èn nem is akarok úgy erzem nem tisztel... viszont sokszor számithattam rá mikor kellett segitseg de ezeket mindig rám kiabálta.. mi a vèlemenyetek?

2021. ápr. 21. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
zárd le
2021. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Rosszul nevelték, nem szeretetben, úgyhogy ő is csak ezt tudja adni neked.

Ezt a mintát látta, ezt követi, mert másmilyen mintát nem ismer. Őnála is mindig valszeg, vagy sok esetben belekötöttek az ő szülei, ezt tanulta.

Vagy pedig máshonnan érte sok rossz, és ezért besavanyodott.

De egyébként lehet,hogy túl pici az önértékelése, és attól picit jobban érzi magát, ha saját magát ugye nem tudja "felemelni", akkor ha másokat próbál "lenyomni", az már kicsit kompenzálja azt, hogy ő "lent van"; tehát és akkor ha mást picit lenyom, akkor attól egy rövid ideig úgy érzi,hogy "ő most bajnok", mert "maga alá", az "ő szintje alá" utasított valakit. Tehát megmondta valakinek a tutit, és ettől ő most nagyon nagynak, meg nagyon okosnak; vagy legalábbis nagyobbnak, meg okosabbnak érzi magát. Mert tehát alapból nincs megelégedve magával. Valami ilyesmikre tudnék én gondolni így elsőre.

2021. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van egy öcsèm is mikor ő is 14-15 eves volt kezdett kamaszodni. Apam olyan szemèt volt vele hogy magátol bement egy intezetbe.. mert nem akart otthon maradni.. ez nagyon nagy szègyen lehetett apámnak.. multkori osszeveszèsunknel azt is rám kiabalta hogy mikor hivtam fel mostanaba hogy mennyunk ki a temetobe nagyimhoz?! Erre vissza mondtam neki hogy szted nelkuled nem tudok kimenni a temetobe ahoz akit szerettem? Nem is ertem mit kepzel magarol. Sztem felse fogja milyen lelki sebeket okozott nekem az èvek alatt...
2021. ápr. 21. 21:18
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát mert ő itt tart. Ez az ő tudatszintje. Ő nem tud ennél nagyobb "magasságokba" felemelkedni. Tehát őneki ennyi logika, meg érzelmi intelligencia adatott sajnos. Tehát neki ennyi jutott, ő ennyire képes, ennyi telik tőle. Azért ilyen.
2021. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
*Menjünk nem mennyünk
2021. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ès még 1 dolog van. Apám a mai napig erőlteti hogy 2 havonta látogassuk meg nagyapámat meg az èlletársát kiskorunk óta ezt nem tudja elhagyni.. hozzáteszem gyűlölök oda járni. nem ártottak nekem sose de nem is tettek ertem szinte semmit.. semlegesek nekem nem szeretem őket...legutoljára ezt megmondtam apámnak.. de mintha megse hallotta volna.. ugyanugy eroltette tovább ezt a lemenetelt.
2021. ápr. 21. 21:48
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös koszonom az eszrevetelt 🙂
2021. ápr. 21. 21:49
 8/12 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm a válaszod! Elgondolkodtató.
2021. ápr. 21. 21:51
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#2:+1

Kérdező: Érdemes lenne összeszedned a gondolataidat és rendezni őket. Amikor ez megvan, akkor menj át apádhoz (vagy raktározd el a mondanivalót), és mondd el neki higgadtan, hogy miért látogattad nagyanyádat olyan gyakran, mint tetted, és miért nem nagyapádat, mint nem tetted, stb. Ne emeld fel a hangodat! Azt jobban meghallják, mint a kiabálást/üvöltést. Kipróbáltam.

Te nem vagy köteles apád családi elképzeléseit (kivel milyen viszony) követni, mert te egy másik felnőtt ember vagy. Ezt ő nem köteles elfogadni, de akkor széllel szemben pisál. És azt is mondd el neki, mi nem tetszik benne, és hogy ha veled jobb viszonyt akar, akkor mit tegyen.

2021. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Figyelj én azt mondom hogy teljesen átérezlek megértelek téged hogy ez nagyon idegesítő(mérgező)de, apud azért csinálja ezt hogy menj hozzájuk mindig mer szeret téged és törődik veled! Tudom hogy nagyon idegesítő de légy nyugodt kezeld türelemmel! Jusson eszedbe hogy apud sem fog örökké élni!!! Utána pedig azt fogod kívánni bárcsak visszaforgathatnád az időt!! (Van akit meg elhagyott az apja meg leszarja) örülj hogy bár tudom néha idegesítően de szeret az apukád.
2021. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!