Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy alkesz.Mit tegyek?

Apám egy alkesz.Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Enyém is alkesz volt, 41 évesen vitte el a pia.
2021. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudhatom, hogy mennyire rossz a helyzet, de, megpróbálhatod kimozdítani kirándulásokra (pia nélkül), beszélni vele, feldobni a kedvét, vagy megkérheted a rokonokat (ha vannak), hogy próbáljanak meg vele beszélni. Esetleg, ha nagyon rossz a helyzet és még fiatal vagy, akkor mindenképp beszélj osztályfőnököddel, vagy az iskola pszichológussal, esetleg a gyámüggyel (bár ezt magadba nem ajánlom, az előbbi két opció járhatóbb). Ha nem olyan vészes a helyzet, akkor próbáld meg leszoktatni, hatni rá, hogy ne igyon. Esetleg rábeszélni, hogy beszéljen szakemberrel.
2021. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Neki kell akarni leszokni. Ha ő maga nem akar akkor mindegy higy te mit csinálsz.
2021. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Idd meg előle...
2021. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kecskeméti Viktória válasza:
17%
Irtam privátba.
2021. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

OK. Mit értesz ez alatt? Nem mindegy, hogy 2 sört iszik meg egy nap, vagy 12-t meg még vodkát is meg bort is.


Ha extrém alkesz, akkor ott egy csoda folytáni józan állapotában kell elkapni és beszélni vele, hogy ez így nem mehet tovább, mert bele fog halni. Vegyétek rá egy elvonóra.

2021. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Látom az itt válaszolók eddig szerencsére csak messziről láttak alkoholistát.

Beszélni vele, haha ez jó vicc.

Semmit, de konkrétan semmit nem tudsz tenni, amíg ő maga nem látja be.

Apám, anyám, mindkettő alkesz volt, ebben nőttem fel, 29 évig próbáltam "beszélni vele", mind a kettővel. Apám meghalt, közvetlenül a pia vitte el, de anyámat ez se józanította ki. 3 napig bőgött, aztán ivott tovább. A full alkesz pofáját kilométerekről megláttad, le se tudta volna tagadni, de még akkor is meg volt róla győződve, hogy "de hát ezt nem látja senki". Mármint hogy iszik.

El kell engedned, mert segíteni úgysem tudsz rajta, másrészt nem is kérte, hogy segíts rajta, neki így jó, a pia élteti. Csak magadat tennéd tönkre, és azt nehéz lesz helyrehozni. Apádnak már úgyis mindegy, de neked nem.

2021. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 [link]


Ajánlom ezt olvasgatásra neked.

2021. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
#7 Olyan kis butus vagy. Jól írta az egyik válaszoló. Egy pár szót érdemes megejteni. Én 42 éves koromra tettem le az alkoholt végleg, ha nem lett volna ott a családom, már biztos stroke-ot kaptam volna, mert amúgy is magas a vérnyomásom, de megijesztett a halál tudata, nekem speciel a lányom ajánlotta az elvonót, de oda azért nem mentem el.
2021. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as, köszönöm a linket. Mire mész vele, ha nem látja be, hogy alkesz? Anyámnak az volt a szólása, hogy nem ám ezt a kis borocskát nem engedhetem meg magamnak? Meg volt győződve róla, hogy mindenki ennyit iszik, ez normális.

Mint írtam, évtizedekig beszéltem anyámhoz, és neki is ott volt a támogató családja. De a pia mindennél fontosabb volt, a napi betevő falatnál és a saját gyerekénél is.

9-es, te letetted, de ez a ritka. Nekem sajnos más tapasztalatom van. Nem kívánom senkinek azt a gyerekkort.

2021. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!