Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként meddig van ebbe...

Szülőként meddig van ebbe jogom beleszólni/tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem akarok beleszólni, sem szétszedni őket.

A lányom 22 éves és néhány hónapja van barátja. Elsőre szimpatikus a fiatalember, van munkahelye, nem iszik, nincs tetoválása.

De a családja eléggé zűrös, nem is igazán beszél róluk.


Többször is volt már az otthonunkban, ott is aludt. (a lányom még velünk él) Viszonyt a férjemnek egy ismerősünk nagyon rossz véleménnyel volt a fiúról.

A férjem azóta elég bizalmatlan az irányába.

Tiltani nem is akarjuk, csak a lányom annyira szerelmes belé, és félek hogy összetöri a szívét.

Mit tanácsolnának?


2021. máj. 5. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Semennyire nincs jogod, es ha beleszólsz csak elmarod magatok mellől a lányod.


Mi az a rossz vélemény? Mert nem mindegy hogy penzt csalt ki az ismerősből, vagy szakított a lányával amit rosszúl viselt.


Egy dolgot tehetsz, hogy megerősíted a lányod, ha bármi nem tetszik neki ne hagyja magát, és akár az éjszaka közepén is megjelenhet az ajtóban 3 gyerekkel rád akkor is számíthat. (Ez pl már a külön költözéses rész de remélem érted a lényeget)

2021. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Körülírnád, hogy mi a rossz vélemény oka....?

CSak a zűrös családja?

2021. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%
Hagyd a lanyodra, most meg rozsaszin köd van, nem nagyon terveznek jövőt, csak jol erzik magukat egymas tarsasagaban,aztan kiderul hogyan tovabb. Ezek a kamaszkori elso szerelmek nem tartanak altalaban orokke. Amig jol banik a lanyoddal, mindegy milyen a csaladja (azt sajnos nem valogathatja meg az ember).
2021. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Rossz vélemény... Neszesemmifogdmegjól, tipikus áskálódás. Azt mi lehet az a rossz vélemény, mi miatt alakulhatott ki? Én amíg semmi konkrétat nem tudok elengedném az efféle pletykákat.
2021. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
3-as: 22 éves lányról van szó, ezt nehéz "kamaszkori elsö szerelemnek" nevezni!
2021. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

“nincs tetoválása”

Ez aztán marha komoly szempont. Teljesen hiteltelen vagy. De egyébként tetovált emberként soha nem emeltem kezet senkire, csendes, visszahúzódó valaki vagyok. Kösz az előítéletet.


A lányoddal meg ne csinálj semmit. Nem a családjával jár.

2021. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogod.
2021. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tetoválása, akkor már rossz ember nem lehet :D komolyan ez a szint így 2020-ban?


Amúgy ha rosszat hallottál róla kérdezz rá nála, meghallgathatod a story másik oldalát is.

2021. máj. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Tanácsot adni van jogod, beleszólni nem. (Azt hittem, kb. 17 éves gyerekről fog szólni a kérdés.)
2021. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Beleszólni nincs jogos, tanácsot adhatsz, de azt is igazán csak akkor érdemes, ha jó a kapcsolat köztetek. De attól, hogy valakinek rossz a véleménye róla, még lehet jó társ.

Rólad mindenkinek pozitív a véleménye? Senki nem tud rád semmi rosszat mondani, mindenki elvárásának megfelelsz?

A tetoválás meg... A huszonéves felnőtt lányom tanult nő, egészséges világnézettel és értékrendszerrel, vezető beosztásban dolgozik, mindkét karján, plusz a lapockáján tetoválással. Nekem csak azért nincs, mert félek a tűtől. :D

Most van egy betegségem, ami miatt nem lehet, de megfogadtam, ha túl leszek rajta, és a dokim engedi, ötven évesen én is megcsináltatom az első tetkómat, nem hiszem, hogy ettől leszek rosszabb ember, vagy rosszabb feleség, vagy rossz anya.

2021. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!