Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom elfogadni hogy az...

Nem tudom elfogadni hogy az apám nárcisztikus?

Figyelt kérdés
Kialakult egy nagy vita közöttünk,a sokadik megalázás eltűrése után,végül én elmentem pszichológushoz és jó pár terápia után mindent elmesélve, a szakember kimondta hogy az apám nárcisztikus személyiségzavarban szenved (sajnos nem is kicsit). Az ilyen személyiségzavaros embernek minimum 5 év terápia kellene ahhoz hogy TALÁN kigyógyuljon. Az én apám soha az életbe nem fog pszichológushoz fordulni sajnos. Így viszont, ahogy a szakember is kimondta "mérgezi az életemet". Igazából csak addig voltam jó neki ameddig "szót fogadtam és azt csináltam amit mond". Baromira nehezen akarom ezt elfogadni, nagyon nehezen lépek túl, erősen dolgozik az igazságérzetem is, nem akarom elfogadni hogy az apám talán sosem szeretett?! Most mutatkozik meg, le sem szarja hogy élek vagy halok. A lényeg hogy a baráti körében hazugságokkal próbálja elhitetni mindenkinek hogy neki van igaza stb. Eszméletlen számomra hogy 55 évesen itt tart és így viselkedik, nulla érzelmi intelligenciával. Van más is aki hasonló cipőben jár? Nárcisztikus szülő van a családban? Könnyen léptek tovább? Mi a "gyógyszer" a továbblépéshez?
2021. jún. 3. 08:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is az. Ha időt akarsz spórolni magadnak, ne ess ezekbe a hibákba (mint én):

-majd megmutatom, bebizonyítom neki, hogy érdemes vagyok a szeretetére

-zsarolom pl. az unokáival, hogy nem láthatja őket, ha nem viselkedik normálisan (nagy ívben lesz@rja, mert nem képes szeretetre)

-várok, reménykedek, hogy öregebb korában megjön az esze, megváltozik(nem fog)

Föl kell fogni, hogy nem ugy működik, mint egy normális ember, nem ugy érez és el kell kerülni nagy ívben. Nem tartok vele kapcsolatot már és csak azt bánom, hogy nem 30 évvel ezelőtt szakitottam meg, mert akkor legalább a gyerekeim életébe nem piszkált volna bele, legalább ők meguszhatták volna.

2021. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig vagy elfogadod vagy belebetegedsz. ha ő nem akar gyógyulni, akkor nem is fog, te maximum elfogadni tudod és a saját érdekedben szakítsd meg a kapcsolatot
2021. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt max tolerálni lehet, ha nem akar változtatni.
2021. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Nagyapám ugyanez, de szerencsére ő magától hagyta el a családot.
2021. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Ó, igen. Nálunk anyám. Sok-sok terápia áll mögöttem. Mire kellően megerősödtem, képes voltam vele minden kapcsolatot megszakítani. Semmi más eszköz nem maradt a kezébe, minthogy körbeköpködjön a rokonság előtt mindenféle hazugsággal, aminek az volt a lényege, hogy ő nem tehet semmiről, csak az elszenvedője az én viselkedésemnek.

Sajnos, mire idáig eljutottam, tönkre vágta az egyik gyerekemmel a kapcsolatomat.

Egy élet nem lesz elég arra, hogy ezt kiheverjem

2021. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
A lényeg, hogy hagyj fel minden erőlködéssel, ami arra irányul, hogy majd apád megváltozik. Ne pocsékold a saját idődet és energiádat erre. Nem fogsz elérni ezzel semmit. A megoldás, ha minél előbb teljesen megszakítod vele a kapcsolatot, ha ugy kezeled, mintha meghalt volna.Mert bármibe kezdesz egy nárcisztikussal, ugyis mindig ő jön ki belőle győztesként. Mert más szabály szerint játszik ,mint te.Vagy te is azzá válsz (ami ugye lehetetlen) vagy veszítesz. Téged normálisként mindig is irányitani fognak holmi lelki és érzelmi dolgok, ami belőlük mintha hiányoznának.
2021. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

enyem is az, anyam el is valt tole, mert csak fontolora venni se volt hajlando a terapiat, de a csaladot tonkretette, 3bol 3 gyereke lelkibeteg miatta, a negyedikkel nem tartja a kapcsolatot.


nem tudsz vele mit kezdeni, minimalizald a kontaktot annyira amennyire lehet. nem fog megvaltozni, oda nagyon eros elhatarozas kene, es a narcik sosem fogjak elimserni hogy bennuk van a hiba

2021. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Nárcisztikus ember sohasem fogja belátni, hogy gond van vele ezért pszichológushoz se fog elmenni.

Nekem az segített a továbblépésben, hogy beláttam nem fog változni az illető. Utána elköltöztem, megszüntettem a fölöttem lévő hatalmát és limitálom, hogy mennyit beszélünk.

Amikor elkezdi a műsort tudtára adom, hogy ilyen hangnemben nem szeretnék beszélgetni és elköszönök.

Legnehezebb az volt, hogy felépítsem az önbizalmam mert sosem volt. Úgy nőttem fel, hogy mindig szidtak és megtorlásban részesültem ha egy kicsi önbizalmam is volt. Szüleim nevelés címszóval folyton az önbizalmam tiporták a sárba.

2021. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek hogy válaszolt! Sajnos jelenleg az első válaszoló felsorolásánál tartok... Az "eltiltom az unokáitól, majd megmutatom neki hogy képes vagyok erre vagy arra, bizakodom hogy megváltozik" de belül én is tudom hogy ezek felesleges körök, és pont így nem fogok tudni továbblépni ha ezzel foglalkozom. Ha nektek is sikerült előbb vagy utóbb akkor nekem is mennie kell... Nehéz, mert anyukámmal viszont tartani szeretném a kapcsolatot, ő viszont együtt van az apámmal a sok megaláztatás ellenére is szereti(?) és ő elfogadta hogy ilyen... Nem egyszerű a helyzet az biztos. Köszönöm nektek a tanácsot,erőlködöm:)
2021. jún. 3. 20:38
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok-nem ajánlom, hogy ilyen tempóban csináld, mert 58 éves vagyok, NAGYON sok, túl sok időm elment velük. Anyám remekül idomult hozzá, szimbiozisban élnek.Kb. 3 éve sikerült megszakitanom a papcsolatot. Lelkibetegen, autoimmun betegségekkel, magas vérnyomással, 3 nagy műtéttel a hátam mögött, amihez állítom, hogy nagyban köze -közük van.Bár felismertem volna hamarabb és képes lettem ezt volna hamarabb elvágni a kapcsolatot. Te nagy előnyben vagy, neked itt többen is elmondtuk a tutit, időben kapcsolj és lépj.
2021. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!