Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy apám...

Hogy dolgozzam fel, hogy apám egy szerencsétlen, lúzer?

Figyelt kérdés

Borzalmas, nehezen elviselhető, és nagyon-nagyon idegesítő személyisége van szerintem.


Konkrétan ő egy nagyon lusta és szerencsétlen ember, minden szituációból a legszerencsétlenebbül kerül ki, csoda ha be tud vásárolni a boltban zökkenőmentesen!


Az iskolát sem fejezte be, csak 8 általános iskolája van, gyári munkás, mindig gyárakban dolgozott. 50 éves egyébként.


Beszélni sokat beszél, de nem nagyon tud, össze-vissza dadog általában, és olyan témákban is állást foglal, amihez síkhülye.


Ahogy öregszik, egyre rosszabb lesz, és nem értem hogy lehet ennyire életképtelen, de az egész gondolkodása idegesít és taszít engem (pedig nem rossz szándékú, nagyon jó szándékú ember, de egyszerű nagyon).


Ami még elképeztő, hogy tavaly örökölt több millió forintot, és meg lett mondva neki, hogy ossza be jól (nem volt munkahelye fél évig majdnem), és annyira jól beosztotta, hogy ma már ebből a pénzből semmi sincs, alig van pénze, tőlem akar kunyerálni állandóan... És fogalmam sincs, hogy mi a jó fenére mehetett el neki, hiszen nem vett semmit! Ez rejtély.


Én egyetemet végeztem, és nagyon szégyellem őt egyszerűen. Szerintetek is gáz?


Tudom, hogy ez egy egyedi probléma, hiszen sokaknak van olyan szülőjük, akik fizikailag vagy verbálisan bántalmazzák a gyereküket, nos itt szó sincs olyanról és szó sem volt sohasem... Egyszerűen már sírnom kell, hogy hogy lehet ilyen szerencsétlen az apám.


2021. jún. 7. 16:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Nincs szenvedélybetegsége?

Eljátszotta?...

2021. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

"Ami még elképeztő, hogy tavaly örökölt több millió forintot, és meg lett mondva neki, hogy ossza be jól ..."


Jaja, mert mintha bárkinek is lenne joga ilyet mondani neki....



Amuyg meg nem kell vele tartani a kapcsolatot és meg van oldva a probléma. Te nyilván egyébként is tökéletes vagy.

2021. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom addig mondták-éreztették vele, hogy szerencsétlen, és egy vesztes, hogy önbeteljesítő jóslat, végül tényleg olyanná vált. Nem biztos, hogy jó mintát látott, nem biztos, hogy kellő támogatást kapott ahhoz, hogy kikerüljön ebből, és összeszedje magát. Szerencsére jó géneket örököltél, lehet, hogy valahol mélyen benne is ott van a kitartás és az akart, csak a körülmények... Meg hogy nem nézik semmire és így nem is motiválja semmi.

Ezzel a szégyenérzettel nem tudom, lehet-e valamit kezdeni. Sokáig én is kicsit cikinek tartottam a szüleimet, de pár éve már elfogadom őket olyannak, amilyenek, így nekem is egyszerűbb, és a kapcsolatunk is jobb.

2021. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
90%

Ne szegyeld ot, de nem is kell szeretned. Eleg, ha a tiszteletet megadod.


A sajat boldogsagod az elso.


Engedd el.

2021. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem, nem játszotta el a pénzét!


Elment neki cigire, benzinre, kajára, mindig pizzát rendelt például, meg ilyesmikre szerintem. Meg még kitudja mire.

2021. jún. 7. 16:39
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Ne tartsd magad többre azért, mert diplomád van. Konkrétan nem ártott neked az apád. Nem vert, nem molesztált, te meg így beszélsz róla, azért ez durva. Lehet, nem ő a legélesebb kés a fiókban, de ez akkor is túlzás tőled szerintem.

Én anyum se volt tanult ember, sima mezei munkás volt mindig, de mit meg nem adnék érte, ha élne. Pedig ő se volt egyszerű természet. Szerintem szégyelld el magad alaposan.

2021. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

"meg lett mondva neki,"



Tuti, hogy nincs diplomád.... Ez kb. falusi nyócelemis szóhasználat!!!

2021. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nem áll meg, hogy nem vett semmit...
2021. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
19%

Ezt fájt elolvasni.


Sajnálom, hogy ilyen apukád van..eleinte furcsállottam, hogy valaki így beszél az apjáról,majd elolvastam még egyszer a szöveget és jobban bele láttam a helyzetedbe. Le kell ülni vele megbeszélni, hogy felnőtt ember vagy önálló élettel, nem pedig a pénztárcája. Azt a kevés időt, amíg vele vagy meg bírd ki valahogy.

2021. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#6: Nem tartom magamat többre, de ha többre is tartanám, nem a diploma miatt.


Talán azért érint ez érzékenyen ennyire engem, mert gyerekkoromban én is ugyanilyen szerencsétlen voltam, mint ő, és emiatt rengeteget bántottak engem, ez a mai napig nagyon nagy trauma nekem.

Aztán általános iskola után kollégiumba kerültem, ahol szerencsére eléggé talpraesett lettem egy idő után.

2021. jún. 7. 16:55
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!