Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki egy bántalmazó családból...

Aki egy bántalmazó családból jön, hogy állt talpra?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy én egy ilyenben élek. Apám egy hatalmas nagy állat, nem tudok iránta szeretetet érezni, legtöbbször félek tőle, mikor piál (szinte minden este) verbálisan bántalmaz, anyámat egyszer folytogatni kezdte a szemünk láttára (én kb. 7 voltam). Mégis azt mondja, hogy ő itthon el van nyomva. Anyám meg úgy csinál mintha mi sem történt volna, és azt hiszi, hogy nálunk minden jó. Annyiszor el akartam már menni innen, de olyan bűntudatom van, mégis ők neveltek fel, de közben meg érzem, hogy valami nagyon nincs rendben. Akik hasonló helyzetben voltak, hogy tudtak kikecmeregni ebből? Milyen felnőttként az életük?

#felnőttlét #toxikusszülők
2021. jún. 10. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy állt talpra?"


Nehezen. A nagy többség nem is tudja, hogy toxikus szülők gyereke, vagy nem akar foglalkozni ezzel a ténnyel.

Nekem mindkét szülőm az, elvették tőlem a gyerekkoromat. Ezt nem pótolja semmi. Sokat segít a kapcsolat megszakítás, de nem teljes gyógyír. Nekem pszichológusi segítség és egy nagy adag önfejlesztés kellett ahhoz, hogy kezelni tudjam, de még így is azt mondom, hogy félúton járok.

2021. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segítségével és mielőbbi elköltözéssel :)
2021. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez, csak minket ténylegesen vert és molesztált is.

Mihamarabb elköltözni otthonról, attól, hogy elmész, néhanapján haza lehet látogatni, de minél kevesebbet és ritkábban. Emellett pszichológus és ha van egy igaz barátod, vagy párkapcsolat, ne félj ezekről beszélni, mert annyival könnyebb feldolgozni és legyőzni ezeket a démonokat.

2021. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám agresszív alkoholista volt. Előbb ütött, utána kérdezett. 3x törte el a karomat. Kétszer úgy megvert, hogy az orrom is eltört. Mindig alázott. Apám csendes alkoholista volt. Eleinte csak bambán nézte, elviselte, hogy anyám megver. Később, igaz ritkábban, de ha siekrült anyámnak feluszítania, akkor megvert ő is. 13 éves korom óta készültem arra, hogy amint lehet lelépek. Addig elkezdtem titokban pénzt gyűjteni. Visszavittem az üvegeket, elmentem házakhoz zsebpénzért takaritani. 16 évesen suli után a csokigyárba mentem dolgozni. 18 évesen lett annyi pénzem, hogy egy szobát kibéreljek. Szakmát szereztem, de tovább tanulni nem volt lehetőségem. Dolgoznom kellett, hogy tudjam fizetni a lakhatásomat, ételemet. Nem volt időm a sebeimet nyalogatni, a rossz gyerekekorom miatt sírni. 2 műszakban dolgoztam, ha kellett túlóráztam. Teltek az évek, és mivel a szüleimmel végleg megszakítottam minden kapcsolatot, így lassan elkezdtem gyógyulni. Nem a múlton rágodtam, azt megváltoztatni úgy sem lehet. A jelen, és a jövő érdekelt. Megismerkedtem életem nagy szerelmét. Onnantól kezdve még több álom, még több tervem volt. Akkor már ketten akartunk elérni mindent. Azóta eltelt 20 év is. Persze még ma is emlékszem azokra a verésekre amik nagyon fájtak, emlékszem, hogy bántak velem, de már rég nem fáj. Már túl vagyok rajta. Hogy lehet talpra állni? Így! Célt kell kitázni magadnak, amivel neked lesz jobb, szebb. A múlttal nem kell foglalkozni.
2021. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

23 évig éltem így. Majd megismertem egy jóval erősebb fizikumú és felépítésű férfit,mint apám. Többet nem engedte, hogy bántson, és elköltöztetett. Életemben először biztonságban éreztem magam. A szüleimnek megbocsáltottam. Apu ugyan úgy iszik, Anyu pedig elviseli.

Saját családom lett, gyerekem, elengedtem a haragot. Csak így sikerült megbékélnem.

30/N

2021. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés, hogy bírtuk ki otthon. Nekem az apám volt egy őrjöngő, agresszív személyiségzavaros barom, aki hozta magával a mélyparaszt családja minden tuskóságát. Mindenáron ő akart lenni a leg-leg-legokosabb, leg-leg-legerősebb, a csúcs, a csoda, és rettegett attól, hogy valaki átlát rajta, hogy igazából csak egy mérsékelten tehetségtelen melós, aki szar deszkákból meg rozsdás szögekből dolgokat kókányol a pincében, miközben úgy tesz, mintha minimum hadronütköztetőt tervezne, és ezért mindenki boruljon le előtte.


Nekem a számítógép volt a menedék. Ez nem most volt, hanem a kilencvenes években, amikor az még nem volt annyira mindennapos dolog. Apám szerencsére hótthülye volt mindenhez, amit nem ötkilós kalapáccsal igazgattak a helyére (igazából ahhoz is, de ott nehezebben tudott elbaszni bármit is) és undorral vegyes aggodalommal nézett a kifinomult eszközökre, amiket elsősorban játéknak tartott. Még a videótól is meg volt rémülve, állandóan rettegett, hogy elromlik, és persze hogy én rontom el, a kis hülye. Állandóan ordibált, és el akart tiltani tőle, ha úgy vélte, valami nem működik rendesen (pl. a hülye fejével nem tekerte vissza a kazettát). Ezen kívül is bármit vettem is a kezembe, legyen az kalapács, fényképezőgép vagy a tévé távirányítója, fater rögtön rohant jajveszékelve, hogy kioktasson, azt hogy kell szakszerűen, helyesen csinálni. A számítógéphez nem. Azt csak én értettem, az enyém volt, ő meg a még ostobább és parasztabb bátyjával meg höhörésztek meg tették a "szellemes" megjegyzéseket, hogy mecsoda ostobaság ez, hogy számítógépezek, bezzeg ők az én koromban motoroztak Pannóniával, és az mekkora dolog volt, hát én azt sem tudom, hogy kell kuplungot állítani! Persze azért hozzám jött sírni, amikor a munkahelyén meg kellett tanulnia felvinni Excelbe dolgokat, hogy azt meg hogy kell... de amikor arra sem tudtam rávezetni, hogy a floppylemez nem "kazeta" (így, egy t-vel), ott elég kevés a remény...


Nem túl meglepő módon ma programozó vagyok, és bár ő sem keresett annak idején rosszul, hozzám képest a kanyarban sincs. Ami nem újdonság, mert már tizenévesen többet akasztottam egy-egy programozási projekttel, mint ő több hónap alatt a gyárban. Ógott-mógott is, hogy micsoda gazemberség ez, meglátom majd hogy rossz vége lesz, ez biztos nem becsületes dolog, stb.


Lényegében úgy raktam helyre magamban mindezt, hogy kimondtam magamnak, hogy ez a dagadt, beszari, állandóan üvöltöző, de a családját megvédeni képtelen elmebeteg nem az apám. Biológiailag igen, de másképp nem. Egész gyerekkoromban a papolását hallgattam, hogy mekkora kegy az, hogy befogad a házába, és ad nekem enni (mellesleg: a házat az anyai nagyapám építette, anyámé volt, ő csak beköltözött) és legyek hálás, különben megvonja a "kedvezményeket". Később már élősdinek, vérszívónak nevezett, és szó szerint mindenbe belekötött, ami körülvett, a barátaimtól kezdve a filmig, amit néztem, addig, hogy mikor fekszem le és mikor kelek. És persze ütött-vágott egész gyerekkoromban, minden szarságért azonnal ütött. Mivel így nem bánik valaki a saját gyermekével, logikusan ő nem volt az apám. Egy vörös fejjel ordító barom volt, akit ha elütött volna egy teherautó gyerekkkoromban, lényegében kevés változott volna az életemben, leszámítva, hogy nem lett volna aki napi szinten megalázzon. Az életem egyik fontos szabálya, hogy soha, semmit ne csináljak úgy, ahogy ő, hanem pontosan az ellenkezőjét (ésszerű kereteken belül, persze). Ez olyan lényegtelenségektől, hogy én pengével borotválkozom, mert ő villanyt használt, odáig terjed, hogy olyan dolgokkal foglalkozom, amit ő nem értett vagy lenézett, elutasított. Ha olyasmit kezdek építeni, amit annak idején ő is megpróbált, akkor első számú cél, hogy sokkal magasabb színvonalú legyen az eredmény (ami nem nehéz, mert lényegében rozsdás vasakból meg szar deszkákból kókányolt mindent). És soha semmilyen példát, tanácsot, amit ő mutatott vagy mondott, nem fogadok meg!

2021. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6- remekül írsz, gratulálok. Valaha a képébe mondtad neki mindezt?
2021. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Régen volt erre valami weblap is ahol " élményeikről " beszéltek az emberek de nem találom most.
2021. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nem lett volna értelme. Nagyon buta ember volt, nyoma sem volt benne empátiának, egyszerűen nem értette, mi történik körülötte. Amikor 23 évesen az alpári viselkedése miatt torkig lettem vele, és azonnal felpakolva a cuccomat távoztam, egyszerűen nem látta az összefüggést aközött, hogy az imént "élősködő szarházinak" és hasonlóknak nevezett, most pedig pakolom a haverom kocsijába a holmimat, és kiürítem a szobát. Ment anyámhoz csodálkozva, hogy "jé, ez elköltözik." De amúgy sem értette, hogy így nem beszélünk senkivel, nemhogy a saját gyerekünkkel. Amíg otthon laktam, az állandó sértegetés, fenyegetőzés közepette is folyton sírt a szája, hogy én miért nem beszélgetek vele soha, miért vagyok vele mindig olyan "goromba", meg miért nem számolok be neki az életemről, kivel mit csinálok, hová megyek, ki a barátnőm. Volt egy olyan időszaka, 13-15 éves korom között, amikor kitalálta, hogy vele csakis "tisztelettel" szabad beszélni, ami azt jelentette, hogy ha szerinte nem kellő alázattal szóltam hozzá, azonnal pofon vágott. Igazából őszintén sajnálom, hogy nem öltem meg, pedig 14 éves korom alatt büntetlenül megtehettem volna, és igazából már 8-9 évesen fantáziáltam erről.
2021. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni, 50 múltam, de én is gyakran fantáziálok erről. Pár napja beszéltem velük telefonon- gondolhatod- utána konkrétan hánytam. Egyszerűen felfordul a gyomrom már a hangjuktól is.
2021. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!