Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy anya különbséget tesz a gyerekei között?

Figyelt kérdés

Ezt olyan szomorú látni.


Egy talkshow-ban láttam most ilyet, ez eszembe jutatta, hogy a környezetemben és a családomban is láttam ilyet.


Azt, hogy az anyuka az egyik gyerekét elhanyagolja vagy rosszul bánik vele, nem ad neki semmit. A másikat pedig agyon kényezteti, és megad mindent.

És sokszor ők maguk se tudják az okát, nem tudják megmagyarázni.


Holott egy szülőnek egyformán kellene szeretnie mindkét gyermekét, nem pedig megkülönböztetni őket.


Nagyon rossz lehet annak a gyereknek, akit elhanyagolnak vagy rosszul is bánnak vele, és azt látja a testvére több figyelmet és szeretetet kap.


Miért van ez? Mi az oka?



2021. jún. 10. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Bár minket sose bántalmaztak én tudom hogy anyám jobban szereti tesómat. Ő sokkal érzelgősebb mint én, én meg nem mutatom ki annyira az érzelmeimet ezért azt hiszik hogy nagyon kemény vagyok és semmi nem érint meg. Ezért tesómmal sokkal jobban van mint velem mert vele lelkizik meg ilyesmi. Velem sose
2021. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Azt ugye tudod, hogy a szeretet érzelem, és az érzelmeket nem lehet tudatosan befolyásolni!
2021. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy az egyik gyerekben egy "nem szeretem" rokon(pl: anyós, volt férj, stb)vonásait fedezi fel,szokásait látja viszont, míg a jobban kedvelt gyerekben azokat látja akiket szeret. Lehet, hogy az egyik gyereket nem igazán akarta, vagy nagyon megszenvedte Vele a szülést, míg a másik álom baba volt, álom szüléssel. Stb, stb....Oka számtalan lehet. Nem helyes, szomorú, de gyakori. Emberi gyarlóság.
2021. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem szinte mindenhol van ilyen, bár azért nyilván dönteni köztük nem tudna nagy dolgokban, csak így apróságokban picit kijön.
2021. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk engem szeretett mindenki a legjobban! Én vagyok a legfiatalabb, és én voltam az egyedüli, aki bújós, meg engedte, hogy puszilgassák.

A tesóim kicsit ridegebbek voltak.

A legérzelgősebb is én voltam.

2021. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Szoval egy nyalinger vagy.
2021. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

"Holott egy szülőnek egyformán kellene szeretnie mindkét gyermekét"

Aki azt mondja, hogy egyformán szereti őket az hazudik, lehet még magának is

2021. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyat láttam pl., hogy anyukának van egy lánya 19 évesen igaz nem tervezett, sokat veszekedtek akkori párjával, nem volt egy jó kapcsolat. Majd lett egy fia egy másik apától. A lányt mindenért leszídja, a fiúnak elnéz mindent. A lánynak semmit nem vesz, a fiúnak mindenféle édességet, csokit, cukrot, fagyit, süteményeket, tortákat. A lány semmihez nem mer hozzányúlni vagy mikor kinyitja a hűtőt bármit megenni, az anyja kiabál vele ''nem a tied, hanem az öcsédé!'

A lány az apjához költözött. Egymás melletti falvakban laknak közel, az anyja az ő falujukba is átjár, a lányát viszont nem látogatja.

Párszor szembesítették ezzel, miért tesz ekkora különbséget. A közösségi oldala a fia képeivel tele van, a lányáról egy se, meg se említi.

Az anyuka mikor mondták neki, csak nézett ki csodálkozva a fejéből, mint aki nem érti.

Nem tud rá magyarázatot adni.


A kislány 14 éves, de ő úgy sejti azért szereti jobban az öccsét, mert a másik párjától van.

Azért látszik rajta, mennyire fáj ez neki, az anyja ennyire semmibe veszi, nem szereti őt az anyja.

Még ha így is van, hogy azért mert a kislány nem tervezett volt, kellene anyai ösztönnek lennie, hogy őt is szeresse, ha már kihordta őt a szíve alatt. Hisz nem tehet róla hogy megfogant, nem a lánya döntött erről.

És egy szép kislány egyébként, hosszú sötétszőke hajjal és tiszta kék szemekkel.

2021. jún. 10. 21:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem anyuka 19 éves volt mikor a kislánnyal teherbe esett, a kislány most 14, az öccse 8 éves.
2021. jún. 10. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Anyám is arról beszél,hogy nővérét jobban szerette mama,gyerekként annyit érzékeltem,valóban többet dícsérte ,de anyám feleselősebb volt,nagyszájú,mama mondta is ndkem,de viszont én voltam a kedvenc unoka és nem a kedven lányáé. Ezt kuzinomék is tudták. :p ez fura. nekem az a durva,ahogy unokatesóim anyja hogy bánik a saját unokáival. A lánya kislánya mindenben tökéletes,a fia meg a menye lányát mindig szidja,és kiabálós vele. Anyósom is mindig várta ,hogy lányának babája legyen,pedig már két pasija volt azóta,én csak menye vagyok,és nekünk 5 év után is azt mondta nem kéne még gyerek.. és valóban többet kritizálta. Megszakadna a szívem ha fiam gyerekével rosszabbul bánnék mint a lányoméval,most nem tudom elképzelni...
2021. jún. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!