Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mindegy anyámnak,...

Miért nem mindegy anyámnak, hogy mikor érek majd haza?18

Figyelt kérdés

Hétfőn be kell mennem majd a kollégiumba elintézni valamit, vonattal kilencre bent vagyok, az állomástól a koliba max 10-20 perc, mire odaérek, ugyanennyi, mire elintézem, amit kell, és ugyanennyi vissza az állomásra. Ha nagyon sietnék, és mindenütt mázlim van, és kicsi lenne a sor, akkor tudnék jegyet venni hazafelé útra, és akkor talán elérném a hazafelé tartó vonatpótló buszt, amivel délelőtt tizenegyre itthon is lennék. Viszont én nem szeretek buszra szállni, a vonatpótló buszokra meg pláne nem, jobban szeretek vonattal közlekedni. A következő vonat hazafelé 1-kor indul, délután kettőre lennék itthon. Illetve hazafelé megy egy busz, ami 11-kor indul, délre itthon is vagyok vele. Nekem a hazajutással az a koncepcióm, hogy semmiképp nem fogok a vonatpótló busszal hazajönni, nagyon kéne sietni, necces, hogy elérem-e, ráadásul utálom is(az mindig tele van a bliccelős, ordenáré módon viselkedő barmokkal). Tehát vagy hazajövök majd a délután egyes vonattal, vagy a tizenegyes sima busszal, ha nem lesz türelmem várni.

Anya meg mindenképp azt akarja, hogy a vonatpótló busszal jöjjek haza, mert az van a legkorábban, meg egyáltalán minek akarok órákat várakozni egyedül, mi dolgom van ott a kolin kívül, kivel találkozgatok titokban. Egyébként az órákat várakozni, az másfél órát jelent, ha sima busszal jövök haza, ha pedig az első délutáni vonattal, akkor két és fél órát várok. Szerintem ez nem olyan vészes, én simán el tudok lenni másfél-két és fél órát egyedül, semmi bajom nem lesz.

Anyám meg tökre ki van akadva azon, amit én akarok. Mindenáron meg akarja szabni, hogy hogy oldjam meg. És egyébként nem is értem miért nem mindegy neki. Ő a munkából fél négyre van itthon, valszeg hétfőn is így lesz, úgyse látja pontosan, hogy mikor is értem haza.


Akkor miért akar ebbe mindenáron beledumálni? Miért nem mindegy, hogy 18 évesen, fényes nappal mikor érek haza?


2021. jún. 18. 11:27
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
7%
Nem akarja hogy megerőszakoljanak, vagy teherbe ejtsenek. Anyád sem hülye.
2021. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

#1

Fényes nappal, forgalmas helyeken? Egyébként ennyi erővel ez otthon is megtörténhet, ha valaki random betör hozzánk.

2021. jún. 18. 11:31
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
Aggódik érted. Megértem, hogy zavaró, de csak arról van szó, hogy szeretne téged biztonságban tudni.
2021. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha le akarnék feküdni valakivel, az egyrészt nem erőszak lenne, másrészt létezik védekezés, harmadrészt valszeg nem ilyen elintéznivalóval egybekötve lenne, negyedrészt anyám nincs itthon egésznap, akkor miért mennék el itthonról, ötödrészt, szerintem semmi köze nem lenne hozzá anyámnak, ha lefeküdnék valakivel. De egyébként meg lényegtelen, mert nem az a terv.... -.-
2021. jún. 18. 11:38
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg neki, hogy jössz, ahogy tudsz. Aztán gyere azzal amivel te szeretnél. Nem kell az orrára kötni minden csatlakozást. ;-)

Normális ember, ha egyszerűen találkozik a kollégiumban egy ismerőssel, lehet, hogy fél órát beszélget vele. Vagy beül vele egy cukrászdába. Mert nem siet sehová.

2021. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Suli időben van, hogy két hétig nem vagyok otthon, mert koliban vagyok... Ott, ha nem írom meg neki, hogy mit csinálok, akkor fogalma sincs, hogy mit csinálok suli után, vagy kimenőbe. Ha meg bizalmatlanság van a háttérbe, akkor abban sem lehet biztos, hogy tanszobán ott vagyok-e.... :D Szóval szerintem nem valószínű, hogy a hétfői elintéznivalóm indok lehet az aggódásra, ha az van a háttérben... :D
2021. jún. 18. 11:41
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Sok hülye nem olvassa el vagy nem tudja értelmezni amit írtál,hogy fényes nappalról van szó :D


"mi dolgom van ott a kolin kívül, kivel találkozgatok titokban"


Szerintem itt a dolog lényege. :D

Valószínűleg nem fogadta még el, hogy a kisbabája 18 éves nő lett.

2021. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Mondd azt neki, hogy oké anya, sietek ahogy tudok, remélem elérem azt a vonatpótló buszt. Aztán jössz, amivel akarsz, neki pedig elmondod, hogy sajnos rengeteget kellett várni a koleszban, várni kellett az ügyintézőre vagy hasonlók.
2021. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Azt hittem, hogy az én szüleim a legbetegebbek, de most örömmel látom, hogy van lejjebb...


Ha nem indokolja semmi anyád aggodalmát - nem csináltál semmi disznóságot az utóbbi időben - akkor egyszerűen nem normális. Apád nincs, hogy helyretegye az agyát?

2021. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Anyad kontrollmanias. Ennyi az egesz.

18 evesen vetted eszre, hogy kontrollal?

2021. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!