Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja azt, hogy intézze...

Miért mondja azt, hogy intézzem el egyedül, ha aztán le akar beszélni arról, hogy nélküle oldjam meg?18

Figyelt kérdés

Kínos, nem kínos, de az irataimmal kapcsolatos ügyeimet még soha nem intéztem egyedül, anya mindig elkísért. Volt, hogy azért mert először megyek, aztán azért mert megkértem rá, de többnyire csak szóba került, hogy el kéne intézni valamit, ő meg kijelentette, hogy jön velem, nekem meg teljesen mindegy volt. Csak olyan ügyet intéztem egyedül, ami az iskolában volt szükséges.


Mostanában szóba került, hogy le fog járni a személyim. Erre ő gúnyosan megjegyezte, hogy mi lenne ha most egyedül mennék. Én meg mondom jó, oké. Aztán azon viccelődött, hogy oda se találnék az okmányirodába. (Egy megállót kellene buszoznom két város között, az épület meg a megállóval szemben van...) Aztán kicsit később megkérdezte, hogy akkor tényleg egyedül akarok-e menni, mondom igen, erre megpróbál lebeszélni róla, hogy áh, majd ő elkísér, nem muszáj ám egyedül mennem.


De akkor mégis minek mondja, hogy intézzem egyedül, ha aztán le akar róla beszélni?


2021. jún. 22. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert manipulativ, tudja hogy el tudod intezni egyedul es ugy erzi mar nincs ra szukseg. nyugodtan menj el csinald egyedul, a felnott elethez ez is hozzatartozik.
2021. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Állj ki magadért! Mondd, hogy egyedül szeretnél menni. Biztosan csak meglepődött, hogy igent mondtál :) Tökéletes alkalom a függetlenedés egy lépéseként, nehogy elszalaszd!
2021. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen. Mindig ba**gat, hogy egy életképtelen senki vagyok, aki semmit nem tud elintézni, oda se talál sehova, semmit nem tud megoldani és mártírkodik, hogy nem hiszi el, hogy neki kell mindent elintéznie a felnőtt gyereke helyett stb. Viszont, ha valamit egyedül akarok csinálni, akkor jön a hülyeségeivel, csesztet és nem hagyja, megcsinálja helyettem vagy, ha elintéztem, akkor elmondja, hogy az úgy nyilván nem jó, tuti beleköt valamibe.
2021. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert arra számított, hogy nem azt válaszolod, hogy oké, hanem kétségbeesetten könyörögsz majd neki, hogy "de anyuci, légyszilégyszi gyere velem, segíts, egyedül képtelen vagyok elintézni". Ettől érezte volna fontosnak magát, úgy érezte volna, hogy szükséged van rá (ami ettől függetlenül igaz lehet, de nem feltétlenül kell hozzá, hogy elintézze helyetted a dolgaidat). Mikor kiderült, hogy nem, akkor megpróbálta kiprovokálni, hogy mégis segítséget kérj tőle. Mikor ez sem működött, akkor pedig szánalmas módon ő akarta kikönyörögni, hogy engedd neki, hogy segítsen és emiatt értelmét lássa az életének.
2021. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Lehet tudja, hogy az önállóság felé kéne terelgetnie téged csak nem tudja hogyan. Na meg az is nehéz lehet amikor rájön az ember, hogy a gyerekének már nincs (annyira) szüksége rá, ezért viszakozik.
2021. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irányítani próbál.
2021. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!