Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondtátok el a szüleite...

Hogyan mondtátok el a szüleiteknek, hogy melegek/leszbikusok/biszexuálisok vagytok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a szüleim nem homofóbok, nem ítéli el a melegeket, de nincs teljes megértéssel sem feléjük. Nem tudom, hogy hogy kezdjek bele, többször eldöntöttem már, hogy elmondom, de utána mégsem mondom el. Nagyon szeretem a szüleimet, mindig őszinte voltam/vagyok velük és már nagyon frusztrál, hogy nem tudják ezt rólam.

2021. jún. 23. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Én nem mondtam el sehogy, tehát tőlem hiába kérdezed, én nem tudom rá a választ.
2021. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy. Biszex vagyok hetero kapcsolatban, nem is hinne nekem.


22/N

2021. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy

Semmi kozuk hozza

Eleg konzervativak

2021. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Anyum magatól rájött hogy bisex vagyok. Nem zavarta mivel ő is az. 25L
2021. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

Anyámnak elmondtam, mire ő közölte, hogy nem, nem vagyok az. Oké... Azóta én nem hoztam fel. Apámnak nem mondom, mert nagyon homofób.

De már lassan 3 éve a barátommal élek, szóval előbb utóbb csak leesik nekik. Vagy nem. Nem különösebben érdekel.

2021. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#6 Sajnálom🥺
2021. jún. 23. 13:16
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem csak ülj le velük, mikor nyugiba vannak (pl apud nem szerelget semmit, anyud nem mosogat stb) és mondd el nekik, hogy régóta nyomja a lelkedet ez a dolog, és szeretnéd, ha meghallgatnának.

Ha tényleg szeretnek téged, akkor ez után is ugyan úgy fognak!

Ha pedig elítélnek ennyi miatt, legalább megtudtad, milyenek is valójában :c


De ahogy leirtad őket, biztos vagyok benne, hogy el fognak fogadni, úgyhogy sok sikert, ügyes leszel! <3

2021. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Könnyű ezt irogatni, hogy semmi köze a szülöknek hozzá, én is átéltem ezt, amíg éltek, és ugyan nehéz volt, de nem bántam meg hogy ezt megtudták, tőlem. Ez, ha jó a viszonyod velük, szerintem, így fair. Más kérdés, hogy nehezen fogadták, és talán elmondanám újra, ha ez lenne a szitú. De ennek 20 éve már.
2021. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#2 Én is biszexuális vagyok, de a férfiakhoz jobban vonzódom, mint a nőkhöz, a nők közül is férfias tulajdonságokkal rendelkezőkkel tudok csak komolyabban foglalkozni. Lehet, hogy a jövőben majd egy nő lesz az igazi és akkor eltitkolhatnám, hogy biszexuális vagyok, de nem szeretném egyrészt azért, mert tényleg szeretném, ha a szüleim ismernék a saját gyereküket, imádom őket és nem akarok pont előttük titkolózni, mert ők a legfontosabbak az életemben és azok is lesznek mindig, másrészt pedig talán elfogadóbbak lennének az emberek Magyarországon, ha nem titkolózna mindenki, mivel sokan nem tudják, hogy a családban van meleg, és ha több ember vállalná fel magát, akkor talán ha még kicsit is, de jobb lenne a helyzet, mivel ha egy szerettünkről derül ki, hogy az azonos nemhez (is) vonzódik, akkor általában (nem minden esetben persze) megváltozik az álláspontja az adott személynek.

De ettől függetlenül félek persze.


#7

Köszönöm, ez nagyon motiváló volt🥺. Holnap vagy holnapután jönnek át a szüleim, akkor elmondom nekik, majd megírom, hogy mi történt, hátha segít másoknak is.

2021. jún. 23. 14:12
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem jelentettem be komoly beszélgetés keretében. Egyszer egy videoklip kapcsán mondtam, meg egyszer mondtam egy konkrét nőt, hogy belé vagyok szerelmes. Reménykedik még anyám, hogy hátha mégis lesz pasim, meg unoka... Apám nem tud az egészről. Ha lesz komoly kapcsolatom, bemutatom otthon, az lesz az igazi szerintem.
2021. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!