Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők mit éreznek...

Egyes szülők mit éreznek akkor, amikor konkrétan lemásolják a gyerekük viselkedését, hogy kigúnyolják?

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Anyu beállt a tükör elé pár szelfit csinálni, apuci meg elvitte a 316 Compactot kicsit kocsikázni?


Vagy mégis mire gondolsz?

2021. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Mondd már el, hogy mire gondolsz. Beszélj érthetően! Szülőtől még nem láttam ilyen viselkedést.
2021. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én értem mire gondolsz, nálam veszekedés közben szokták ezt csinálni. Gondolom ilyenkor már nincs mit hozzá vágni a fejemhez, és marad ez. Vagy fogalmam sincs.😅
2021. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
74%
Adom az elottem levoet. Altalaban amikor nem tudnak visszaervelni vagy nem hajlandoak veismerni hogy a gyereknek lett igaza akkor tortenik ilyen. Pl a gyerek mondd egy random ervet a szulo/felnott meg esetleg ilyen elvaltoztatott hangon elmondja ugyan azt
2021. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Jól mondják itten, "érvelési hiba", vagy olyan jellegű. Kekeckedik, mert kifogyott az érvekből, és nem tud már mással visszavágni.

És ,hogyha elbizonytalanítanak, lehet, hogy arra gondolnak,hogy "kiesel a nyeregből", és akkor tehát akkor valahogy lejjebb próbálják nyomni az önbizalmadat azzal, hogy nevetségessé; sebezhetővé/sebzetté tesznek. Hogy ha észérvekkel nem tudnak föléd kerekedni továbbra már; akkor bevetik ezt a lealacsonyító, kifigurázó, kiparodizáló eszement stílust. Lehet tehát, hogy kicsit megpróbálják elvenni az önbizalmadat, hogy ne érezd magad annyira nyeregben. Vagy lehet, hogy pont ezzel ismerik be, hogy "nyertél"; nézőpont kérdése; veheted úgy is! :D:D:D Ez a "nyenyenyeee!" ez gyerekes viselkedés. És szal ha "kirántják alólad a szőnyeget/nyerget", akkor máris kicsit tudhatják úgy tekinteni, hogy "nyertek", merthogy övék volt az utolsó szó; vagy pedig lehet, hogy abban bíznak, hogy ha "kiesel a nyeregből", akkor már majd abbahagyod a további érveid sorolását; amivel mégjobban bebizonyíthatnád , hogy igazad van; mert fájna neki még több érvet hallani; és akkor ezzel, hogy kigúnyol, lehet, hogy ezzel akarja elvenni a kedvedet a további érvek felsorolásától. Tehát hogy így akkor megállít. Mert fájna neki mégtöbb érv; hogy igazad van. Lehet, hogy ettől tehát kisebbségérzete támad, hogy bebizonyosodott, hogy neked van igazad; és akkor megpróbál ő is lehúzni téged arra a szintre; hogy legyen nekedis kisebbségérzeted. Lehet, hogy anyukád amúgy tökre önbizalomhiányos, de lehet anyukád tökre beképzelt is. Inkább szerintem önbizalomhiányos; és az se biztos, hogy tudatosan csinálta, hanem lehet, hogy csak tudatalatt, valahol mélyen érzi ezeket; és tehát lehet,hogy ösztönösen jött ez neki, lehet, hogy nem gondolta így végig, hogy pl "Most kisebbségérzetem van; nekem most valamivel kompenzálnom kell." Hanem tehát lehet, hogy tökre reflexszerűen csinálta a szülőd. Remélem,jól írtam, amik eszembe jutottak.

2021. jún. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
*Ja meg elbohóckodják; el akarják venni az élét annak, hogy kiderült,hogy neked van igazad.
2021. jún. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

*merthogy "Há' már mégiscsak te vagy a gyerek""Nehogy már velem szemben egy gyereknek legyen igaza." Tehát még lehet,hogy pl ez is benne van, de tehát lehet,hogy ez nem csak rád vonatkozna, hanem lehet, hogy ez bárki másra is vonatkozhatna akár; hogy nehogymá másnak legyen igaza

De mondjuk talán te vagy, akivel szemben ezt megmeri tenni,mert te az ő gyereke vagy, téged ő tart el, ő ad neked kaját, ruhát, fürdővizet; úgyhogy valamilyen szinten őalá vagy rendelve; úgyhogy veled úgy érzi, megteheti ezt. Meg mert "belőle bújtál ki"; vagyishát, őáltala nélkül nem lennél. (Ez most jó magyaros megfogalmazás lett itt a végére; de érthetőnek gondolom, amit írtam; ki lehet silabizálni; könnyen rájöhető:):))

2021. jún. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nos, én pl azt, hogy baxus, hátha abbahagyja a hisztit, ha látja, hogy,én rohelyes. Abba is hagyta.
2021. jún. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
egyáltalán nem biztos hogy azért csinálja hogy kigúnyolja, ugyan azt csinálja akkor is ha tetszik neki valami. nevetned kell rajta
2021. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Az esetek többségében ez arról szól, hogy kvázi görbetükröt mutatnak a gyereknek azért, hogy észrevegye, milyen ostobán/viccesen/bosszantóan stb. viselkedik. Sokszor beválik, főleg kisebb gyerekeknél.
2021. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!