Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnál is kimaradtak ezek a...

Másnál is kimaradtak ezek a gyerekkorból? Ki hogy éli meg utólag a hiányát?

Figyelt kérdés

Lehet hogy az én szüleim voltak ilyen rendhagyók, de nálatok is kimaradtak a közös programok? Gondolok itt kirándulásra, kertben nyársalásra, vidámparkra stb.

Nálatok mi volt enek az oka? Így utólag hogy álltok ezeknek a hiányához?


2021. jún. 30. 23:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi bogracdoztunk/ nyarsaltunk ugyan otthon a kertben, de nem jartunk kirandulni / nyaralni/ vidamparkba/ stbre. Anyagi okokbol egyertelmuen. Nem erdekel ezeknek a hianya, nem azert nem mentunk mert csunya, gonosz szuleim ki akartak velem direktbe szurni.
2021. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk is a közös program annyiban merült ki , hogy otthon nyarsaltunk,bogracsoztunk. Egyszer voltunk nyaralni belföldön Apum akkor is a kocsmában volt napokig.

Szerintem mi megtehettuk volna, Anyukám nagyon szeretett volna ilyen programokat. Csak hát ..apum..gyerekkoromban azt hittem a faluból senki se jár nagyon nyaralni. Később kiderült hogy rengeteget jártak külföldre. Felnőttként ugyanilyen kapcsolataim voltak hogy sehova sem mentünk..nem voltak közös programok.

2021. jún. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Mi voltunk kirándulni itt-ott, vidám parkba is vittek, de nyársazás az meg nem volt. Nem hinném, hogy sokat vesztettem volna vele. biztos azon is veszekedtek volna, mint mindenen.
2021. júl. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Mi általában a baleseti sebészetre mentünk családi programra mert iszákosak szüleim.

Kirándulás, vidámpark és hasonló nem maradt ki mert rokonok és a barátaim szülei sokszor meghivtak amikor a saját gyereküket vitték.

2021. júl. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi kirándultunk mindenfelé országon belül, szerintem kevés hely van, ahol nem jártunk. Imádtam a gyerekkoromat.
2021. júl. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
nállunk az anyagiak,sztem féltek is a szüleim hogy nem elég "okosak"hozzá,és csak simán nem is volt nálunk kultúrája.nem éltem meg rossz dologként,bár emlékszem 4.-5. osztály körül amikor az osztálytársaim beszélgettek arról hogy ide oda mennek nyaralni az szarul esett.itt is kimerült a sütögetésben,bográcsban a dolog.anyum mindig próbálkozott valamivel de apum feszélyezve érezte magát sztem a "népek"előtt és mindig elsikkadt a dolog.de mondom nem volt negatív érzete nekem ,anyumnak már lehet.mondjuk el is váltak érettségim után.
2021. júl. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Az én szüleim míg éltek nagyszüleim akkor hozzájuk mentünk le az volt nyaralás , illetve míg kisebb voltam az apai nagyszüleimhez mentem nyaralni nekik volt telkük ott nyaraltak azt imádtam.


Kamaszkorban meg nem volt nyaralás sehol már .


Viszont én gyerekeimet mindig elvitem és most is viszem kirándulni,nyaralni is mentünk .

2021. júl. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Többször utaztunk a tengerpartra, 10 éves koromig minden évben elmentünk Horvátországba, de a valódi gyerekkori élményeimet mindig a táborok, és a barátok adták. Szerencsére nem volt unalmas gyerekkorom, rendszeresen töltöttem nyáron 1-2 hetet a szüleim nélkül táborban, ahol lovagoltunk, volt tábortűz, ringlispíl, koncertek. Persze csak úgy engedtek el, hogy az egyik táborvezető a rokonunk volt, ezért felügyelet alatt voltam mégiscsak. Emlékszem, hogy apukám mindig elvitt Budapesten a romkocsmákba (nappal és egy limonádéra), pedig nem a fővárosban nőttem fel, jártunk Aquaparkban is, rendszeresen látogattuk a strandokat. Még fel sem költöztem egyetemistaként Budapestre, de már rengeteg helyet ismertem, és fura mód, azon lepődtem meg, hogy a Budapesten született csoporttársaim azt sem tudták, merre van a Dob utca, és hogy hogy kell villamossal közlekedni, mert egyesek Pasaréten és Rózsadombon kívül nem sok mindent láttak. De ismerek olyat is, aki azt mondta, hogy még soha nem volt vidámparkban vagy sátorozni, ez eléggé megdöbbentő.
2021. júl. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nálunk siman nem volt divatja az iylesminek, inkább leültünk legozni, kártyázni és hasonlók.
2021. júl. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Anyám egyedül nevelt a testvéremet és engem. 2 munkahelyen dolgozott. A testvérem 20 volt már akkor is mikor külön költöztünk apámtól. Nem dolgozott, drogozott, a haverjai is ott laktak szinte nálunk. Kb soha nem volt otthon kaja se, mindent megettek.

Nyaralásra se pénze, se ideje nem volt anyámnak. Akkor töltöttünk időt együtt, ha suli után bementem hozzá a büfébe ahol dolgozott.

2021. júl. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!