Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ilyen helyzetben?...

Mit tehetnék ilyen helyzetben? (többi a megjegyzésekben)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az éven végeztem a gimiben, kezdődik a nyári szünet. Ezután jönne a egyetem, igen ám de de ezzel van a probléma. Nagyon szeretnék elmenni, megpróbálni, hátha sikerül az a diploma, de anyám mindenáron le akar beszélni róla. Először látszólag belement, hogy jelentkezem. Azután jött a feketeleves. Mindennap csak a lebeszélő mondatokat hallgatom. ​Idézem: "Menj inkább dolgozni. Mit érsz ezzel a diplomával? Féltelek. Messze van".

Az utolsó kijelentés még igaz hisz 490 km-re van az egyetem tőlünk. A másik amiket hall az egyetemistákról..az alkohol a folytonos szex.. én nem ilyen vagyok. Kitudok maradni az eféle dolgokból. Egyke osztálytársam simán elengedték, engem úgy nem akarnak, hogy 3 testvérem van. Szeretem anyát, meg a családot is, de nem akarok itt megvénülni mellettük. Szinte vázában akar tartani. Amikor lát egy munkahirdetést, rögtön rámerőszakolja. Mit tehetnék? Engedjem el az egyetemet és hallgassak anyámra, majd éljek 45 évesen is anyám nyakán?



2021. júl. 2. 20:24
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Ez a te életed, nem az övé! Azt csináld, amit szeretnél.

De: nem lehet hogy anyukád a finanszírozási része miatt nem szeretné, ha egyetemre mennél?

Gondolom anyagilag még tőle függsz...

2021. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mivel félárva vagyok, ezáltal minden hónapban kapok egy kis összeget. A kollégiumra és a kosztra szerintem simán elég lenne. Másrészt igyekeznék jól tanulni, hisz akkor jár motivációs ösztöndíj is.
2021. júl. 2. 21:07
 3/20 anonim válasza:
100%

Értem. Részvétem apukád elvesztése miatt.

Akkor viszont nem kérdés. Egyetemre fogsz menni!

2021. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves és értelmes válaszod!
2021. júl. 2. 21:41
 5/20 anonim ***** válasza:
12%
Majd akkor foglakozz ezzel, ha már kiderül, hogy egyáltalán felvettek-e.
2021. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Felvettek :)
2021. júl. 2. 23:11
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Mi a baj a szexxel? Nem vagy már kiskorú. Amúgy ne hagyd magad, érettségivel kitörölheted, ne hagyd elcseszni az életed.
2021. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemet válaszd szerintem is. Elsősorban azért, mert ha nem mész el, akkor egész életedben azon fogsz gondolkozni, hogy mi lett volna, ha... Anyukádnak is elmondhatod, hogy nem akarsz 50 évig ezen rágódni. Aztán ha esetleg mégsem válik be, akkor legalább tapasztalatot szerzel. Ha viszont nem is mész el, akkor hidd el, sokkal rosszabbul fogod magad érezni. Ezen kívül pedig azért is jó lenne egyetemre menned, mert úgy tűnik, hogy anyukádra is kicsit ráférne, hogy önállóbbnak és függetlenebbnek lásson téged.

Az anyagiak jutottak amúgy nekem is először eszembe még okként, de úgy tűnik, hogy ezzel talán nem lesz annyi problémád. És részvétem apukád miatt!

Egyébként én is egyetemista vagyok, és nem folytatok "erkölcstelen" életmódot, sőt a többi közeli egyetemista ismerősöm sem (ezzel nem azt mondom, hogy bajom van azokkal, akik máshogy szórakoznak, de nem iszik és szexel folyamatosan minden egyetemista). Ráadásul úgy tűnik, hogy téged a tanulás motivál leginkább, úgyhogy szerintem végképp nem kéne anyukádnak emiatt aggódnia, még akkor sem, ha időnként elmész majd buliba, elvégre fiatal vagy. Amúgy meg 18 éves vagy gondolom, tehát jogilag nagykorú. Tulajdonképpen azt csinálsz, amit akarsz. És ezt most nem csak a szórakozásra értem. Ha egyetemre akarsz menni, akkor hajrá, ez a te döntésed! Sok sikert! :)

2021. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%
Na, mikor jöttek ki a ponthatárok? Merthogy július végén jönek ki a végleges ponthatárok...
2021. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén jelentkeztem egyetemre és még elvileg nem hirdették kk na mindegy.

Egyébként egyetem mellett is lehet dolgozni.

2021. júl. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!