Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki sosem szerette igazán a...

Aki sosem szerette igazán a gyerekeket, mégis lett sajátja?

Figyelt kérdés

Van itt ilyen?

Mennyire viselt meg a gondolat, hogy gyereked lesz? Mennyire sikerült könnyen és gyorsan megszeretned őt?


2021. júl. 11. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Miért kellene idegen gyerekeket szeretned? Pont elég, ha szeretnél sajátot, és ehhez van partner is.
2021. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

En sosem akartam gyereket es szerencsere az elettarsam sem szeretne (en 32,o 28). Nincs bajom a gyerekekkel,de nem szeretnem minden szabadidom es penzem egy gyerekre kolteni es egyfolytaban azon gondolkodni,hogy mi lenne neki a legjobb. Van 2 macskank,minden evben tobbszor nyaralunk,etterembe,moziba,edzeni jarunk es az allatok tokeletesen kielegitik a gondoskodas erzeset.


Noveremnek van egy kislanya,akit imadok es ugy banok vele,mintha az enyem lenne,ha vele vagyok.

Ha a valahogy besikerulne egy gyerek,akkor ugyanugy felnevelnem es normalis eletmodot biztositanek neki es termeszetesen szeretnem. De remelem nem lesz ilyen azert. :)

2021. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2., épp az a kérdés, hogy aki sem az idegen gyerekeket nem szerette soha, és emiatt sajátot sem akart, de mégis lett neki bármilyen módon (véletlenül becsúszott / engedett a párja nyomásának /összejött egy egyedülálló szülővel stb.), az hogyan élte ezt meg.
2021. júl. 11. 19:42
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hármas, a kérdés nem neked szólt.

Én ilyen vagyok, mint amit a kérdésben leírtál, de a gyerekemet szeretem. Előtte nem foglalkoztam gyerekekkel.

Különösebben nem vagyok oda a gyerekekért a születése óta sem. Nem utálom őket, csak nem érdekelnek annyira nagyon, mintha kétszer jobban érdekelnének.

2021. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
96%
Kb. az egész családom ilyen, anyai ágon legalábbis biztosan. Dédiig visszamenőleg tudom, hogy senki sem szerette a gyerekeket, csak akkoriban eszükbe sem jutott, hogy nem muszáj szülni, házasság, gyerek, ez volt az élet rendje. Aztán mivel utálták, igyekeztek a gyerektől minél hamarabb megszabadulni, amint munkaképes volt, rakták ki. Addig meg átnéztek rajta, dédim hangoztatta is, hogy onnantól vesz valakit emberszámba, amikor már elég nagy ahhoz hogy otthon segítsen. Nagymamám leszült két férjnek is, aztán szintén keresztülnézett a gyerekein, ellátta őket és ennyi. Anyám azt mondta, hogy ő eleinte örült amikor teherbe esett, mert így teljesítette az elvárást hogy szülni kell. Még utána is elvolt, mert tetszett neki ahogy dicsérnek, megállítják az utcán stb. Ovis koromban jutott el odáig, hogy már elege volt belőlem és onnantól már csak azt várta, hogy nőjek fel és húzzak el. Sajnos ez ilyen öröklődő nyavalya lehet, én sem szeretem a gyerekeket, nem szerettem őket soha. Én leszek az első, aki ilyen szintű anyai ösztön hiánnyal végre megtöri a sort és nem vállal gyereket. Örülök neki, hogy én már abba a korba születtem, ahol ez választható és legalább két embert megkímélek attól, hogy szenvedjen a felelőtlen döntésem miatt.
2021. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

4-es. Én nem szeretem a gyerekeket, soha nem akartam anya lenni. Ebből következik, hogy nem fordulhat elő az, hogy becsúszik. Ha mégis, ez esetben azonnal abortusz. Olyan se fordulhat elő, hogy bárkinek a nyomására engedek, mivel az én testem, az én életem. Egyedülálló szülővel meg aztán végképp nem jövök össze, az teljesen ki van zárva, mivel saját gyerek sem kell, nemhogy a másé.

Sajnálom azokat az embereket, akik így vállalnak gyereket. Szar lehet így egy egész életet leélni.

2021. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekcsináláshoz nem feltétlen kell szeretni a gyerekeket.
2021. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem szerettem volna soha. Elég fiatal voltam mikor becsúszott. Ösztönösen éreztem, hogy meg kell tartanom, bár nagyon féltem, hogy mit kezdek majd vele.

Csomó ideig meg sem mertem fürdetni anyám nélkül...stb. A mai napig azt vallom, hogy nem vagyok egy anyaszerepre termett egyén és többet nem szeretnék, de őt, mindennél jobban imádom és bármi áron megvédem. Egy tündér. Ösztönösen megszereted a sajátodat ha nincs valami nagy mentális problémád.

Idegen gyerekeket a mai napig nem tudok elviselni ha visonganak és a mai napig nem szeretek máséval játszani.

‘Evvan’ 😃😅

2021. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Én nem szeretem a gyerekeket, vagyis nem értek hozzájuk.

Félek a felelősségtől is.


...



De a zsigereimben érzem hogyha mégis becsúszna, nagyon tudnám szeretni!!!


Fura dolgok ezek...

2021. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan ebben a helyzetben vagyok. Ráadásul az exem el is hagyott. Viszont az új párommal még várandósan találkoztam és most hárman(anyum segítségével) neveljük a picit. Lehet, ha ő nem jön az életembe nem így állok majd a babához. 2,5 hónapos még mindig szoknom kell, de mióta kézbe vettem "szerelmes" vagyok, pedig szó szerint gyűlöltem a gyerekeket.
2021. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!