Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy költözzünk fel Budapestre? Komoly okom van rá, hogy ezt szeretném. De főleg apukám nem akar Pestre költözni, hogyan vegyem rá mégis a költözésre a szüleimet?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 19:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben ismerkedtem egy olyan sráccal, aki 480 km-re lakott tőlem, mégsem kértem meg a szüleimet, hogy költözzünk el oda, ahol ő lakik.

17 évesen már egy kicsit érettebben kellene gondolkodni Kérdező, már nem az óvodában vagy. Ne zaklasd a szüleidet ilyen hülyeségekkel, mert ebből bajotok is lehet, pl. abba bele se gondolsz, hogy mi van ha Pesten a szüleid nem találnak munkát? Meg házat venni, vagy albérletet inkább, neked is be kellene iratkoznod egy új suliba. És mindezeket egy fiú miatt, akivel még csak nem is jártok?

2021. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
95%

#25: natessék.... Az összes "előítéletes" kommentelőnek igaza volt! :-D :-D



Bakker, elkezdtél vele beszélgetni...??? Éééééés....??

Lehet, azóta már huszonnyolc másik lánnyal is "elkezdett".... :-D És már azt se tudja, ki vagy...

2021. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
87%

30: feltételezem, úgy 13-14éves a kérdező...


Aztán jövőre egy szombathelyi srácba esik bele, akkor oda kéne költözni... Két évvel később jön egy szegedi pasi, akkor meg oda...


LOL


Ismerd meg hazádat mozgalom.... :))))

2021. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
94%
32: hát ha valóban 17 éves lennél, ennél jóval érettebben tudnál gondolkodni.....
2021. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
89%

#36: azt még nem tudjuk, hogy egyáltalán EMLÉKSZIK-E rá a srác... nemhogy találkozni akarjon vele...


:-D

2021. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
94%
Egy kezdődő tini románc nem nyomos ok. :D
2021. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Laylah ***** válasza:
100%

Hogy jó szót is kapj, kérdező.

Én elhiszem, hogy neked ez most nagyon fontos, életbe vágó dolog. Azt is, hogy úgy érzed, hogy ezzel most az egész életedet cseszik el, mert mi van, ha ő a nagy Ő? Lehet, hogy ő az. De 99,9% esély van rá, hogy nem. Sőt, még csak ismerkedtek, nem is találkoztatok, nem jöttetek össze, tehát fogalmad sincs, hogy tényleg lesz-e ebből bármi egy régi ismeretségen kívül. Ha össze is jöttök, mi van, ha két hónap múlva szétmentek?

Megérné neked a semmire, a bizonytalanra rááldozni nem csak a saját, de a családod életét is? Új iskola, új közösség, új lakhely, senkit és semmit nem ismersz, szüleid mindketten feladják a munkájukat (és koránt sem biztos, hogy hamarosan találnak másikat!), a házat sem lehet pikk-pakk eladni és megvenni, a költözés is plusz idő, okmányok készítése, ügyintézés, stb. Az ingatlanok árai nagyon magasak, a vidéki házatok árából ott maximum egy közepes állapotú, két szobás panelt kapnátok valami lakótelepen. Ha most is panelban éltek, akkor hitel nélkül el sem tudnátok indulni onnan. 10-20-30 millió forintnyi hitel azért, hogy találkozgass egy sráccal, te vállalnád? Nagyszüleidet sem látogatnátok, minden és mindenki, amit és akit ismertél, múlttá válna és ahogy most nem találkozol a sráccal, úgy nem találkoznál velük sem.

Annak ellenére, hogy látatlanul is kezdesz belezúgni a fiúba, az észérveket se hanyagold el. Sokkal jobban jársz az életben, ha képes vagy az érzelmeid mellett az agyaddal is gondolkodni. Fiatal vagy még ahhoz, hogy megértsd, mit jelent és mi mindennel jár egy költözés, főleg ismeretlen környékre. Csak úgy bele a semmibe meg épeszű ember nem ugrik bele, mert mindent elveszíthet, amiért az életben dolgozott.

2021. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy távkapcsolat is simán működhet. Hasonló éves voltam, amikor elkezdtem felbuszozni egy online megismert fiúhoz. Négy éve vagyunk együtt. Soha, egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy odaköltözzünk családosan. Szépen megvettem a buszjegyet és mentem.
2021. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!