Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kicsit részletes akkor...

Ha kicsit részletes akkor bocsánat..miért mindig a hülyéket találja meg? Miért használ ki ennyire?

Figyelt kérdés

Elég hosszú story de megpróbálom röviden leírni..


Egy kis faluból jöttem Békésmegyéből Tatabányára. Ugye a szüleim elváltak és anyám összejött egy pasival. Apám lepasszolt mamához egy nő miatt.


A gimibe az utolsó évemet mamánál töltöttem,nálla laktam.


Amikor vége lett a sulinak anyámhoz és ujdonsült"apámhoz" költöztem .( Év közben anyám felkeresett....igazából azt hittem nagyon jó lett a kapcsolatunk mert ugye úgy tünt.)


Suli után ugy voltam vele hogy nem akarok mama nyakán élni...73 évesen már nem "gyereket kell nevelnie".


Elakartam kezdeni egy szakács sulit de nem indult utánna egy kéz és lábápoló technikust. De az sem indult.


Az uj "apám" legyen a neve I. Ugyanis Istvánnak hívják(alkoholista pénzimádó f@sz). Szoval I. Azt mondta hogy menjek dolgozni mert nem csinálok semmit. Okés ezzel egyet értettem el is mentem dolgozni. Eleinte azt mondták adjak oda 40.000 -t mondom okés. Később a megyvenből 80-lett majd abból 90-n +vásároljak legalább 20.000-t be mert hogy "sokat zabálok" és utólag kiderült hogy az is baja volt I.-nek ha költöttem magamra. (A melóba megismertem egy csajt és azt mondta neki 15-t "kell" odaadni és ennyi. A többivel azt csinál amit szeretne.) Ekkor rájöttem hogy nagyon kihasználnak és lehúznak.


Ugye említettem hogy I. egy alkoholista barom. Anyámnak elege lett belötte és közölte vele hogy ha megjön a fizetés akkor elmegyünk. Ekkor konkrétan ki lettünk téve az utcára. Egy napig nem volt hol legyünk. Azután anyám egyik kollégája befogadott minket(amugy a kollégát is kihasználta meghát ugye egyértelmű hogy a rezsibe beszállunk nálla...na ugye azt is nekem kellett fizetni. Mert miért ne?) Na ugye ő visszament a palihoz I-hez és otthagyott a szarba.


Megjött a fizetésem találtam egy albit és sikerült kivennem.


Anyám multhéten szerda este jött és közölte hogy ő el akar onnan jönni mert elege van belölle. Mondom hát jó ugyis 2 szoba van elférünk.


A mai napig birta az nélkül a degenerált nélkül(megint kib@szott sok pénzt ráköltöttem. Mert 3000 forinttal jött konkrétan én tartottam el . Ami nem olcsó mert nagyon sokat cigizik ugye...és így benyögi hogy ő nem birja tovább nélküle és elmegy majd megkérdezi hogy haragudni fogok rá? Na szerinted? Mert akkor elviszi minden cuccát.


És azt mondta azért nem marad mert hogy nem moshat amikor akar(mert mondtam neki hogy majd szerdán mosunk ugyis akkor dolgozok utoljára mert ugye utánna pihenős leszek)


És hogy ő nem birja hogy szabályokhoz van kötve meg ilyenek. De hozzáteszem ott legalább 3 sör a belépője csak hogy betegesse a lábát az ajtón.


Így belegondolva nem is tudom hogy most azt írtam le ami engem bánt...vagy hogy anyámnak valami mentális baja van....vonzzák az alkoholista,nemtörődöm, undoritó(volt hogy egy hónapig nem fürdött) palik.


És most se mentem dolgozni ma miatta mert őszinte leszek féltem hogy kiugrik az emeletről.


Reggel mire hazaértem megivott egy üveg bort és telejesen más volt mint máskor.

És most egy fillér nélkül itthagyott a szarba


2021. júl. 27. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Keress magadnak egy szep baratnot is inkabb kettotokre koltsd a penzed :)
2021. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz de legyen anyáddal NO Contact.
2021. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj megszakitanod a kapcsolatot edesanyaddal különben az egész életedet tönkre fogja tenni. Munka mellett tanulj, képezd magad!
2021. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mikor rendeződik az életem mindig jön felbolygat mindent és itthagy a szarban
2021. júl. 27. 18:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem lenne baj ezzel a képzéssel...csak ugye egyedül kell fenttartanom a lakást albérlet+rezsi és élni is kéne. Időm és pénzem meg nemigazán van oktatásra
2021. júl. 27. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb amit tehetsz ebben a helyzetben, hogy az ország (vagy világ) legtávolabbi helyére költözöl. Onnan 3 havonta felhívod, 2 évente egyszer találkoztok, és onnan őszintén hiheted hogy jó a kapcsolatotok. Más esetben évekig eltarthat míg a lelkiismereted megengedi hogy nemet mondjál. Ez nagyon nehéz tudom. Ezt minden ismerősöm (sajnos a tiéd nem egyedi, hanem inkább általános eset) csak kb 26-36 éves kora körül látta be. Számold ki mennyi pénzt kellene addig rákölteni.
2021. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta hogy vissza megyek oda ahonnan jöttem de az se megoldás. Mamám nyakára? Főleg úgy hogy a hugom ott van mert apámnak a nője megütötte

A régi házat megveladták

2021. júl. 27. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan képzést keress, ahol szállás és ösztöndíj van. Akkor csak a kajára költesz, és nem is telepedhet rád senki.
2021. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezért kéne elkerülnöd amennyire tudod
2021. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Először is, ha visszaköltözöl mamádhoz, biztos nem leszel a nyakára, hisz dolgozol és éppenhogy tudnál neki segíteni, plusz lehet húgod is örülne neked. Egy idős mamának az csak jó, ha van akivel beszélgethet, aki segít neki stb. Szerintem beszélj vele és ha ő azt mondja, hogy te csak a terhére vagy, na akkor ne költözz - de nincs sok esélye, hogy a mama így gondolja. Legalább addig költözz vissza, míg össze nem tudod szedni kicsit magad anyagilag és lelkileg.


Másodszor: anyádat offold az életedből. Ne sajnáld és ne segíts neki - felnőtt nő, tudja mit csinál : kihasznál téged. Gusztustalan és mérgező.

Amíg az anyád az életed része lesz, ezer százalék, hogy nem fog párod lenni - hisz egy ember se szeretne ilyen kapcsolatban élni, ahol az anyós ilyen. És még pluszba lelkileg, anyagilag is tönkre tesz :( Az ilyet nem is lehet anyának nevezni. Éld szépen bűntudat nélkül az életedet, anyádat ne engedd be egy percre se, (mert ott fog maradni!!!). Ha nagyon akarna, akkor tudna változtatni az életén. Ehelyett te vagy a biztonsági háttér/háló, aki mindig felfogja ha baj van - ezért nem is fog soha változni. Szóval azzal hogy segítesz neki, pont hogy nem segítesz neki - mert elkényelmesedik és csak ismételni fogja a hibáit.


Sok sikert és ha lesz időd egy pszichológus nem fog ártani a biztonság kedvvéért :)

2021. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!