Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beperelhet-e engem vagy...

Beperelhet-e engem vagy édesanyámat a vérszerinti apám?

Figyelt kérdés
5 éves koromban váltak el a szüliem, most 20 vagyok. Apámnak új házassága lett, közös gyermek és a mostohagyermek, velem nem igazán foglalkozott soha. 11 évesen romlott meg a kapcsolatom velük véglegesen, aztán 2 èvig nem keresett, majd egyszer találkoztunk, azóta eltelt 7 év. Egyszer részegen felkeresett telefonon hogy szidjon. Időközben felvettem édesanyámék vezetéknevét mikor betöltöttem a 18-at. Apáma azóta fizeti a gyerektartást. Felmerül bennem hogy mi van ha egyszer beperelne , és vissza kellene fizetnünk az elmúlt évek gyerektartási díját azért mert nem látott engem, nem tartjuk a kapcsolatot se és a nevemet megváltoztattam?
2021. aug. 3. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Miért adott gyerektartást, mert kedves volt, vagy bírósági döntés értelmében? Az a nem mindegy. A nevedhez semmi köze, de neked se az új feleségének gyerekeihez. Meddig kell fizetnie: 18 éves korodig, vagy tanulmányaid végéig?
2021. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bírósági döntés alapján. Elvileg amíg nappali tagozaton tanulok. Egyetemre járok.
2021. aug. 3. 14:07
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
attól, hogy nem lát attól még jár a pénz neked. nem tudja visszaperelni.
2021. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az apai kötelezettségének mindehhez semmi köze. Az apád, nem? A névváltoztatástól már nem az ő génjeit hordozod? Hogy nem volt rád kíváncsi, az meg az ő döntése, neked mi felelősséged lenne benne?
2021. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

#1 vagyok.

Bírósági döntés alapján fizet, miért perelhetne?

És bírósági döntés ellenére nem tartottad vele a kapcsolatot?

"Elvileg amíg nappali tagozaton tanulok"

Na akkor mi a gond? Most is kell fizetnie.

És ha kellett volna járnod láthatásra, az feltétele volt a gyerektartásnak?

2021. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás azért jár anyukádnak, mert egyedül nevel téged. Akkor tudna követelni apád bármit is, ha valamilyen oknál fogva kiderülne, hogy nem vagy vér szerinti gyereke, amiről nem tudott eddig, ennek azonban csekély esélye van. Az, hogy nevet változtattál és nem tartjátok a kapcsolatot, az ügy szempontjából lényegtelen.
2021. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
11 évesen koromban arra kért hogy mostantól egyedül jöjjek el hozzá busszal, mivel ő egy másik településen lakik innen kb háromnegyed órára, ezt természetesen anyáék nem engedték.Az oka annak hogy nem keresett az az hogy arra várt hogy én keressem fel , hogy találkozzunk. Nem főztek nekem, már 9 évesen arra voltunk kényszerülve a mostohatesómmal hogy magunknak főzzünk a konyhában…. Ami eléggé veszélyes ilyen kicsiként. Nem csak szendvicsre gondolok, olajjal/sütőben főzés stb. Szidtak engem és anyáékat is. Ezért én sem keresem őket már, mert nem akarom őket látni. Amikor 3 éve telefonon felkeresett részegen nekem is vágta hogy nem szerettek engem és nem láttak szívesen náluk…na ennyi…. A gyerektartási díj nem az én bankszámlámra megy tehát nem igazán van beleszólásom…Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg nem lesz probléma.
2021. aug. 3. 14:35
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Egyetértek a válaszokkal, de helyesen: GYERMEKTARTÁSDÍJ
2021. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Láthatás nem opció egyik félnek sem. Arra van hogy egyik szülővel se veszítse el a kapcsolatot. Az más kérdés hogy ezt valaki akarja -e vagy sem. Ez kötelessége. Tehát nem opció, hanem az apának jelen esetben ott meg kell jelennie. Ezt figyelembe is fogják venni hogy ezt a kötelességét elmulasztotta. 14 éves kor alatt a gyermek nem közlekedhet egyedül két szülő között. 14 év felett nem is tudják már ezt "behajtani", gyerek döntését veszik figyelembe. Tehát ez után a rendőrség sem fogja "kikényszeríteni" a láthatást.


Gyerektartás a közös gyermek közös anyagi teherviselését hivatott megoldani. Annak semmi köze a láthatáshoz.

Nagy többségben ez fordítva szokott lenni hogy a láthatást azt követelik de a pénzt azt nem fizetik.


Perelni bármiért lehet, az ügyvédek csak örülnek meg a pénz az ő zsebükben csörög. De csak ezért nem lehet visszakövetelni a pénzt. Semmi köze a láthatáshoz.


Elég szomorú hogy nem keresett, de legalább fizette a pénzt. Ezzel kb az elvált apák 2/3 nál jobban teljesített.

Ilyen hülyeségeket elvárni ilyen kis korban ez nem életszerű.


Gyermek tartás nem érkezhet kiskorú számlájára.

csak annak a számlájára érkezhet aki eltartja a gyereket mindegy hány éves. Ha a gyermek bármilyen számlájára érkezik az nem tekinthető gyerektartásnak és így nem is tekintik kiegyenlítettnek.

Az zsebpénznek tekintik. 150k felett pedig adóköteles.

Ami újabb probléma lenne.


Ha a gyermek elköltözik otthonról akkor megszűnik a külön élő szülő gyerektartás fizetési kötelezettsége.


Szóval perelni lehet de veszteni fog.


Szerintem kár aggódni.

2021. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Ment a zöld :)
2021. aug. 3. 15:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!