Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ordibálni, ha...

Miért kell ordibálni, ha olyan szót használok, amit ő nem ismer? Vagy ez normális? Más szülő is szokta ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Anyuval nem túl jó a kapcsolatunk, ezért elég ritkán beszélünk, annak ellenére, hogy itthon lakok. Viszont ha beszélünk, és ne adj isten én használok egy szót, amit a mindennapjaimban gyakran szoktam egyébként, lehet, hogy szleng, de lehet, hogy csak egy olyan szó, amit ő szimplán nem ismer. És akkor mindig elkezd kiabálni, hogy én nem a haverja vagyok, vele normálisan beszéljek, mert ő nem ért ilyen hülye szavakat. Például legutóbb az "ignorálni" szón akadt ki így.

Én igazából azt nem értem, hogy miért nem lehet kulturáltan rákérdezni az ismeretlen szóra, vagy legalább nem ordibálva elmondani, hogy nem tudja és nem is érdekli az adott szó. Amikor próbáltam vele erről beszélni akkor kiakadt, és arról magyarázott, hogy amit ő csinál az teljesen normális, más szülő is szokott kiabálni a gyerekével, ha nem érti, hogy mit jelent egy-egy adott szó, amit használ.....(Mondjuk kétlem, hogy így lenne)


Tényleg normális ez? Egyáltalán miért kell rögtön ordibálni?


Szülők! Ti is szoktatok így viselkedni, ha nem értetek valamit?



2021. aug. 13. 09:26
A kérdező szavazást indított:
Normális, hogy kiabál, én is szoktam
Normális, hogy kiabál, én nem szoktam
Nem normális, hogy kiabál, de én is szoktam
Nem normális, hogy kiabál, én nem szoktam
Egyéb
96 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen buta, és frusztrált emiatt.

Ok, hogy az ember nem érti a fiatalok szlengjét, a mienket fiatalon azért azok sem értettek, akik 30 km-rel odébbról jöttek.


Viszont ha valaki a jövevényszavakat nem tudja a jelyénnkezelni, az butaság.

2021. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
*helyén kezelni
2021. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Frusztrálja, hogy nem érti, amit mondasz, és mivel ezt nem meri elismerni, inkább veled üvöltözik, mintha te lennél ezért a hibás.

Szerintem egyszerűen próbálj meg úgy beszélni vele, mint egy kisgyerekkel, minél egyszerűbb, könnyen érthető szavakkal.

2021. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért erőteljesen NEM szleng kategória. És nem, nem normális emiatt ordítani. .
2021. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
A nagyszüleim iskolázatlanok voltak, és kellemetlenül érintette őket, ha valaki olyan szót használt, amit nem ismertek. Alkalmazkodj anyád szellemi szintjéhez, mert most úgy látom, mérgedben provokálod őt.
2021. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
13%
És, kérdező - te se vagy a legélesebb kés a fiókban, mert nem tudod, mi a szleng, és mi nem az.
2021. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

6 annyira éles, higy még magát is megvágja. 🤣🤣🤣


“ lehet, hogy szleng, de lehet, hogy csak egy olyan szó, amit ő szimplán nem ismer.”


Ezt írta a kérdező. Tudom, sok a vessző, de ha többször elolvasok menni fog. Kiemeltem neked, hogy a többi rész ne zavarjon meg. 😉

2021. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%
Te jó ég!... Milyen népek vannak.
2021. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
A kommunikacio ott kezdodik, hogy felmered, ki milyen szavakat ert, es olyanokat használsz, amikor vele beszélsz.
2021. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem szleng, hanem jövevényszó. Anyukádat valószínűleg frusztrálja, hogy olyan szavakat használsz, amiket ő nem ismer, mert ettől butábbnak érzi magát, és fenyegetve látja a szülői tekintélyét. Vannak szülők, akik nagyon ragaszkodnak egyfajta fölényhez, dominanciához a gyerekükkel szemben. (Az én anyám is ilyen, pedig már 30 felett vagyok jóval, és réges rég elköltöztem. Ő még mindig jobban akar tudni mindent, többek között a saját szakmámat is.) Lehet, hogy anyukádnál is valami ilyesmi lehet a háttérben. Mivel nem képes sem azt tudatosítani, hogy miért érez így, sem a problémából adódó frusztrációját nem tudja éretten kezelni, marad a legprimitívebb feszültséglevezetés, az ordítás. A kisgyerek is hisztizik és ordít, ha frusztrált - csak abban az életkorban ez még normális, egy középkorú felnőtt nőtől viszont nem az.

Bármennyire is nála van a hiba, őt megváltoztatni nem fogod tudni. Annyit tehetsz, hogy megérted a dolog hátterét, és ezáltal nem veszed magadra személyesen a kifakadását. Legközelebb próbálj a saját szókincsével beszélni vele.

2021. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!