Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem fogadják el a...

A szüleim nem fogadják el a barátom mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Lassan 6 hónapja vagyok együtt egy Koreai fiúval es nagyon boldog vagyok vele .

Viszont az egyetlen egy problémánk azt hogy a szüleim sehogy sem akarják meg ismerni és el fogadni .

Mert magyar fiút akarnak mellém ezért meg abba se mentek bele hogy egyszer találkozzanak vele. Bárhogyan próbálok érvelni mellette minden egyes alkalommal azt mondják addig nem ismerik meg a barátom amíg magyar fiú nem lesz .

Szerintetek ez később esetleg változhat ?

Mar fogalmam sincsen mit tegyek hiszen nekem a szüleim es a barátom is fontos es örülnek ha ki jönnének vele de így ennek esélye sincs .

Szerintetek kellene tennem hogy végre el fogadjanak minket ?



2021. aug. 21. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát én nem vittem haza. Aztán a másodikat sem, mert minek. Akkor mondjuk már nem otthon laktam, mert fősulis voltam. Másfél év után kérdezték, mi van. Hogy megismernék. Aztán a következőt akkor vittem haza, amikor eljegyzett. Nincs értelme, ha ennyire elzárkóznak. Kizártam őket életemnek ebből a részéből, nem is meséltem semmit.
2021. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom mennyi idős vagy kérdező ( 15-16? ) de miért akarod hazavinni? Felesleges, mert az is lehet, hogy az a sárc csak 1 lesz a sok közül. A szüleid sem akarnak minden új fiúdat megismerni. Én szüleimet nem érdekelte volna ha más nemzetiségű, de 16 évesen nem vittem haza az akkori nagy szerelmemet (aki hol van már???) A legelső srác akit hazavittem bemutatni az volt akinek igent mondtam amikor megkérte a kezem. De ott már nem érdekelt a szüleim véleménye, mert 22 évesen magam döntök.
2021. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok .

Egyetemre járok csak mivel Budapesten élünk így nem éreztem szükségét annak hogy albérletbe menyek legalább is amíg be nem felejtem a sulit mert így könnyebb.

Ezért amíg otthon élek a szüleimmel ő nem jöhet hozzám én persze megyek abba nem szólnak bele .

Persze meg értem őket is hogy nem akarják meg el zárkóznak tőle de nekem igen is fontos hogy akit én szeretek azt el fogadják a szüleim még ha nem is szeretik.

2021. aug. 21. 10:50
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Az okát csak tudod, nem? Olyan sok opció mondjuk nincs:

a) a szüleid homofóbok

b) félnek, hogy egyszer elköltözöl vele Dél-Koreába és téged vagy a jövendőbeli unokákat néhanapján sem fogják látni


a) esetén a "megszoksz vagy megszöksz" működik. Idővel (vagy az unoka megszületése után ahogy ismerősöm afroamerikai párjánál is) majd beletörődnek hogy ő a választottad. Ezt mondjuk biztos meg kell sajnos előznie a "megszöksz"-nek, mert a tartós kapcsolatot úgyis együtt élve tudod kialakítani vele. A fajgyűlölet azért élhet a szüleidben, mert "nemmagyarral" eddig még csak tévében találkozhattak, lehet pont a fiúd lesz a "pozitív példa" mert ahogy ismerkednek vele, úgy fognak rájönni, hogy ugyanolyan ember mint bármely rasszból akárki más. Erre a lehetősége(ke)t mondjuk neked kell biztosítanod. Én most a saját szülőmből indulok ki de ha annak is rágnám vele a fülét minden nap, biztos hazavihetném egy családi ebédre. Meg lássák rajtad, hogy ez nemcsak egy "szeszély" hanem hosszútávra tervezel a barátoddal (abból pl. hogyan és mennyit beszélsz kettőtökről és róla), bár 6 hónap óta csak észrevettek már valamit a szüleid is.


b) csak akkor érvényes, ha nem magyar állampolgár a fiúd. Ha tényleg nem, jogos a szüleid félelme de ki tudja, lehet pont idehaza akar letelepedni ő is. Ha meg nem, akkor nyilván menni fogsz utána mert szereted. Azt is el kell fogadniuk a szüleidnek idővel mert a te életed, te tudod, ki meg mi kell bele, nem ők, hiába akarnak jót neked.


A szüleid miatt tehát szerintem nem éri meg lemondani a koreai fiúról, ha tényleg látod benne a potenciált egy tartós, boldog párkapcsolatra. Nem uszítani akarlak ellenük, de a szüleid is pótolhatók, máskülönben nem élnének egymással még a házastársak sem.

2021. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem varj, ne eroltesd tovabbra sem. Ha nem akarjak latni hagyd rajuk, akarmilyen fontos is neked. 22 evesen is baromi fiatal vagy es egyaltalan nem biztos, hogy hosszutavon vele maradsz. Ezt majd meglatod mondjuk 5 ev mulva. Addigra meg kenytelenek elfogadni mire extran komolyra fordul. Hiszen az eskuvodon csak ott akarnak lenni, nem?
2021. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem hagyd a dolgot egyelőre, aztán ha együtt maradtok, és a szüleid látják, hogy boldogok vagytok, talán megbékélnek maguktól. De az is lehet, hogy nem, ez is benne van. Akkor nem nagyon lehet mit tenni. Mindenesetre felnőtt ember vagy, te döntöd el, kivel vagy.
2021. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi 4-es de hogy jon ide egy heteroszexualis kapcsolatba a homofob kifejezes? En ezt nem ertem. :D
2021. aug. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
A #4-es szerintem rasszistát akart írni homofób helyett. :D
2021. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Teljesen meg értem hogy aggódnak értem.

Egyenlőre semmi ilyesmi nincs a tervbe hogy bárhová is költöztek vele mivel mind a kettőnket ide köt az iskola.

Egyenlőre én nem is mennék vele Koreába meg mondom őszintén kicsit tartok a szüleitől mivel tudom hogy nekik nagyon sokat számít kapcsolat terén a szülők véleménye.

Esetleg ha esélyt adnának rá be látnak hogy nem is olyan rossz sőt sokkal jobban viselkedik és bánik velem mint az eddigi magyar barátaim. Úgy értem ő sokkal jobban tisztel és meg becsül.

Reménykedem benne hogy idővel jobb lesz és majd fognak felé nyitni mivel számomra ez nem csak egy futó kaland .

2021. aug. 21. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is rasszitsták..

Azért álljon már meg a menet, mi az hogy ŐK akarják hogy te MAGYARral legyél? Ha eleve máshoz köt a sors, és úgy vagy boldog, így a boldogságod útjába állnak...én megszakítanám velük a kapcsolatot. Igen fiatal..de ha most nem lép, még ha magyart is találna ott is tuti lesz amibe beleköthetnek...szánalmas hozzáállás az biztos.

2021. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!