Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti támogatjátok...

Szülők, ti támogatjátok anyagilag a gyereket külön költözés után?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 13:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
Én tanulok és bár dolgozom is valamennyit, a szüleim is támogatnak. Én ezt nem várom el, de nem tartom ördögtől való dolognak, azt a jelenséget, hogy a szülő támogatja a tanuló 18-24 éves gyermekét valamilyen szinten. Szerencsés vagyok, hogy a szüleim ezt megengedhetik maguknak.
2021. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Az en anyukam olyan kedves hogy mikor othon voltam ellopta a penzemet! Miota elkoltoztem elfordul mikor meglat! Ez megy mar 6 eve ! Amikor koltoztem mert szunet volt a kapcsolatomba akkor keresett meg hogy mi lesz majd a butorokkal es az autoval
2021. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
nem. Ne az én pénztárcámra játsszon felnőttet. Míg otthon lakik támogatom, ha elköltözik saját élete oldja meg.
2021. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Minket támogatnak. Amíg tanultunk a megélhetési költségeinket állták, amióta dolgozunk azóta nyilván nem kapunk havonta "zsebpénzt", de pl fundamentát ugyanúgy fizetik, mint előtte, esküvőink felét fizették, lakásvásárláshoz is adtak segítséget (hozzáteszem soha semmit nem kértünk).
2021. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én segítem a szüleimet nem ők engem.

Ez számomra alap amiért becsületesen felneveltek és megtettek mindent értem.

2021. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Engem támogatnak a szüleim. Nem én kérem, de ők szívesen teszik, van is miből, nem is kuporognak (ugyanúgy van pénzük eljárni nyaralni, drága ételeket vesznek maguknak stb.).

Van olyan támogatás, ami "természetbeli" náluk, pl. anyukám kap BKV-bérletet a munkahelyén, de ők autóval járnak, azt megkapom. Ha találkozunk, mindig "uzsicsomagot".

Pénzben pedig a személyi edzőmet és a telefonszámlámat fizetik (ezért cserébe igyekszem a minimumon tartani és csak akkor telefonálni, amikor muszáj; a netet nem használom "túl" a csomagban szereplő mennyiségen felül).

2021. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%

Igaz, nem a szülő vagyok, hanem a gyerek, de válaszom hasznos lehet:

-elköltözés után engem nem támogatnak

-én támogatom az "otthagyott" családot havonta, igaz csekély összeggel.

2021. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk hasonló a helyzet a férjem 28 éves lánya koplet lakást kapott berendezve.De nem akarodzik a lakás rezsíjét és a való élet kiadásáért dolgozni!Szóval áll a bál.Tudjátok a telhetetlenségnek nincs határa.Szerintem is éjjen meg a maga kenyerén egy feljött gyerek és ne nézze pénztárcának a szüleit.
2021. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
#18: én örülnék, ha ingyen kapnék valami lakást bp-n. Már letojnám, hogy ha rezsit fizetni kell. Örülnék, ha Bp-re tudnék menni. Ott sokkal több lehetőség van, ami munkát illeti. Legalább albérletet nem kellene fizetni, se szobáért, se különálló helyért.
2021. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

14-es vagyok, és ahogy olvasom a válaszokat szerintem itt két eltérő anyagi helyzet helyezkedik egymással szembe.


Van az a helyzet, amikor a szülők jobban keresnek, mint a pályakezdő gyermek, nekik meg van mindenük, kvázi nincs is mire költeniük a pénzt, csak a gyerekekre, így nyilván a gyerekeiket támogatják. (gondoljunk egy pályakezdő pedagógus gyerekre orvos/ügyvéd szülőkkel)


És van az a helyzet, ami pl az egyik egyetemi haveromra igaz, egy isten háta mögötti kis faluból származik, a szülei 8 általános végeztek, gyári munkások minimálbérért, míg a haverom 3 év tapasztalattal millió körüli fizetést visz haza Budapesten. Ott nyilván nem is merül fel, hogy a szülők még támogassák a gyereket, hanem pont fordítva van.


Élethelyzettől függ mi a helyes magatartás.

2021. szept. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!