Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ilyen bonyolult helyzetből...

Egy ilyen bonyolult helyzetből, ki lehet kerülni valahogy?

Figyelt kérdés

Anyagiak miatt sosem erőltettem hogy külön költözzek, a környezetemben is többen mondták hogy egy magamra ne fizessek albérletet ez érthető, mert a jövedelmem miatt igen csak el kéne venni valahonnan a pénzt hogy kijöjjek az autóm miatt, már csak én lakom itthon viszont kezdem úgy érezni hogy nem tudom már sokáig eljátszani egy csajjal sem hogy csak találkozgatunk, irkálunk egymásnak, jövünk megyünk, aztán estefelé meg viszem haza.


Amikor tesóm itthon lakott már akkor is érezhető volt hogy kevés az 55nm 4 embernek, én senkire nem akarom ezt ráerőltetni, sőt, kerültem is a témát mindig.

Azért voltak türelmesek velem mert nyilván szerettek, kedveltek akikkel megismerkedtem.

Sajnos apám nyár elején stroke-ot kapott, és már akkor sejtettem hogy az egész család megfogja érezni, de a legjobban anyuval érint bennünket komolyan a dolog, ugyanis valamelyikőnknek "kéznél" kell lenni ha segítség kell.

Beszéltünk arról hogy merre tovább, mert így mindaddig itthon kellesz élnem míg apám él, ez tény, ugyanis egy ember nem bírná ellátni, főleg hogy munka mellett hozzuk ki a napi rutint vele.


Most van megint egy csaj, pedig megfogadtam hogy ülök a seggemen a helyzetünk miatt, de elkezdtem vele dumálni, amikor lehet munkaidőben is oda megyek hozzá. Haza nem hozhatom mert ez egy diliház, apám viselkedését pedig szégyellem még családtagok előtt is, stroke előtt is bunkó volt, most pedig már néha úgy kell el hallgattatni.



Meddig működhet egy ismeretség, kisebb kapcsolat ilyen találkozós megoldással?


2021. szept. 5. 22:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is csak kifogás a költözés halogatása.

Napközben senki nincs otthon apukáddal, ha jól értem. Eszerint otthon lehet hagyni naponta 8-9 órán át. Akkor meg miről beszélünk? Ha minden nap átmennél hozzájuk apukádat segíteni fürödni, akkor simán megoldható lenne a külön lakás, és megoldott lenne apukád gondozása is. Ha mondjuk hétköznap szüleidnek bevásárolnál, hogy anyukádnak ne kelljen még azzal is foglalkoznia, az is segítség lenne. És ezen felül azért maradna magánéleted, ill. nem lenne muszáj szüleidnél laknod.


Igazából megértem azokat a nőket, akik nem akartak melletted maradni. Ha fiatal férfiként páromat keresném, én se járnék olyan lánnyal, aki úgy él, mint te.

2021. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

"a jövedelmem miatt igen csak el kéne venni valahonnan a pénzt hogy kijöjjek az autóm miatt"


Sose értettem - biztosan az én hibám -, de ha valakinek nincs megoldva a lakhatása, miért kell fenntartani egy autót?

2021. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem azzal van a baj, hogy otthon laksz. Engem nem zavarna, pedig magasak az elvárásaim (mai világban az is elvárás, hogy legyen munkahelye a másiknak).

Maga a stílusod gáz. Nem kell ráfogni apura, hogy miatta maradsz otthon. Meg ez a gáz, hogy hárítasz, ezt a stílust rühelltem mindig is.


Én is sokáig laktam otthon, mert nem akartam albira költeni, de amikor lett párom szépen összeköltöztem vele. Nem kell ezt túl magyarázni

2021. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Eddig otthon laktál, csak azért merült fel benned a változtatás, mert nincs kedved beteget ápolni.
2021. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

1! nekem is egyből ő jutott eszembe...



Amúgy kíváncsi lennék a kérdező pontosan miben segít otthon?

2021. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#13

Persze, háruljon anyura minden, én meg költözzek össze mással és éljünk gondtalanul... Tesómat is annyira érdekli az egész, hogy havonta jó ha 1x hazajön 20km-ről...


#14

Azért merült fel bennem a változtatás kérdése, mert hogy tálalom egy fiatal valakinek hogy nézd lenne egy kis gond, de inkább gyere tölts nálunk egy napot, és utána adj választ arról hogy szeretnél-e részese lenni.


#15

Egy korlátozott életvitelű embernek szerinted mennyire kell a segítség, amikor ő maga nem tudja hogy miből hány szem gyógyszer szükséges, és nehézkes a járásban, illetve egy kézzel kell mindent megoldani, amiben a legegyszerűbb a kanalat és távirányítót használni.

Ha nem felváltva lenne felügyelet alatt, konkrétan belebolondulna abba hogy nem tud mindent megoldani már, tesómékhoz csak egy fél napra mentünk el az építkezés miatt segíteni, még a tartalmasabb reggeli mellé hagytunk egy kis apróságot tányéron lefedve, de így is megkaptuk este 18 óra felé hogy sokáig voltunk.... Mi egészséges emberek nem tudjuk átérezni mások gondjait, ezért beszélünk könnyelműen mindenről.

De én gondolom hogy nem könnyű, és a legtöbb ember már szabadulna az élettől leginkább, még ha nem is mondja ki.

2021. szept. 17. 22:51
 17/18 anonim ***** válasza:
59%
Jó. Akkor ne vàltoztass. De ne várd hogy melletted egy nő boldog legyen ha az apád terrorizàlja és folyton kritizálja majd őt.
2021. szept. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%

15 vagyok és van tapasztalatom stroke után súlyosan mozgáskorlatozottá vált családtaggal, így van fogalmam arról hogy mennyire és miben kell segítség.

És 17-el értek egyet.

2021. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!